MDMA może skutecznie leczyć zespół stresu pourazowego

Fot. Health Europe
News
MDMA może pomóc chorym osobom

Lek, w którego skład wchodzi MDMA, może być dopuszczony do użytku medycznego w USA do 2023 roku. Najnowsze badania dowodzą, że MDMA może skutecznie leczyć zespół stresu pourazowego.

MDMA może pomóc chorym osobom

Nowojorska organizacja Mind Medicine przeprowadziła badanie mające na celu sprawdzenie możliwości stosowania ecstasy w celach leczniczych, podając pacjentom narkotyk przed sesjami terapeutycznymi i doradczymi. Badanie wykazało, że pacjenci cierpiący na zespół stresu pourazowego, którzy byli leczeni przy pomocy MDMA, wykazywali dużo mniejsze objawy choroby w ciągu zaledwie kilku tygodni.

W eksperymencie wzięło udział 90 uczestników, z których połowa otrzymała lek, podczas gdy druga połowa otrzymała placebo, przy czym żadna z grup nie wiedziała, który z nich zażyła co. Badanie wykazało, że dwie trzecie pacjentów, którzy zażywali MDMA, nie kwalifikowało się już do diagnozy PTSD (zespół stresu pourazowego)  dwa miesiące po badaniu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Fot. Health Europe 

MDMA – nowatorskie leczenie

Naukowcy odkryli dodatkowo, że 32% osób, którym podawano placebo, po badaniu przeszło w stan remisji. Chociaż ukończono tylko dwa badania medyczne w tym zakresie, oba dały pozytywne wyniki w kierunku wykorzystania MDMA w medycynie w przyszłości. Trzecia próba jest obecnie w toku i potencjalnie może zostać zatwierdzona do 2023 roku

Osoby z najtrudniejszymi do leczenia diagnozami reagują równie dobrze na to nowatorskie leczenie, jak inni uczestnicy badania. W rzeczywistości uczestnicy, u których zdiagnozowano dysocjacyjny podtyp PTSD, doświadczyli większej redukcji objawów niż osoby bez podtypu dysocjacyjnego – stwierdziła Jennifer Mitchell, neurolog z Uniwersytetu Kalifornijskiego, która kierowała próbą.

Mind Medicine Australia przeprowadziła również ostatnie badania dotyczące leków zwalczających problemy ze zdrowiem psychicznym, takie jak depresja, stres i lęk. Po ich zakończeniu organizacja charytatywna wezwała rząd australijski do rozpoczęcia stosowania zarówno MDMA, jak i psychoaktywnego leku psilocybiny na pacjentach.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →