Niemcy zalegalizują marihuanę? Jest na to naprawdę spora szansa

Fot. Pixabay
News
Marihuana już nie tylko do celów medycznych

Nasz zachodni sąsiad planuje legalizację marihuany do celów rekreacyjnych. Władze spodziewają nawet 4, 7 mld euro zysku rocznie.

Legalize it

Deutsche Welle poinformowało, że przyszła niemiecka koalicja zamierza zalegalizować sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych. Budżet może zyskać na tym miliardy euro. Złagodzenie przepisów antynarkotykowych i dekryminalizację marihuany zapowiedziała w swoim programie wyborczym tworząca obecny federalny rząd Socjaldemokratyczna Partia Niemiec (SPD). Już nie tylko spożywanie, lecz również posiadanie i sprzedaż marihuany będą w Niemczech wkrótce legalne. Prace nad zmianą prawa już się rozpoczęły.

Marihuana już nie tylko do celów medycznych

Obecnie w Niemczech dozwolona jest sprzedaż marihuany do celów medycznych. Przedstawiciele nowego rządu argumentują, że kontrolowana sprzedaż wyeliminuje czarny rynek, co pomoże lepiej chronić dzieci i młodzież i skuteczniej zapobiegać nałogowi. Uważają również, że błędem jest penalizacja konsumentów marihuany.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zakazy i kryminalizacja nie zmniejszyły konsumpcji, stoją na drodze skutecznej profilaktyki uzależnień i ochrony młodzieży oraz pochłaniają ogromne środki na sądownictwo i policję – mogliśmy przeczytać programie wyborczym SPD.

Marihuana a sprawa polska

Dla porównania, w 201 roku serwis Money.pl wskazał, że rokrocznie w Polsce „przepala” się 500 ton marihuany. Uśredniona cena za 1g wynosi zaś 50 zł. Przy wstępnych założeniach i stawkach podatków wykorzystywanych przy produktach tytoniowych można pokusić się o wyliczenie szacunkowych, potencjalnych wpływów państwa. Wówczas podano, iż Polska w wyniku legalizacji marihuany mogłaby zyskać nawet 9 mld zł rocznie.

 

 

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →