Daft Punk świętuje dziesięciolecie „Random Access Memories” garścią „nowości”

News

17 maja 2023 minie dokładnie dziesięć lat od premiery ostatniego albumu w historii legendarnego duetu Daft Punk - Random Access Memories. Na niespełna tydzień przed rocznicą rozpoczyna się akcja promocyjna reedycji . Kilka dni przed dziesiątą rocznicą, w czwartek 11 maja, Daft Punk zaprezentował na specjalnym wydarzeniu w Centrum Pompidou w Paryżu, niewydany dotąd utwór Infinity Repeating (2013 Demo), który od dzisiejszego poranka już dostępny w streamingach.

Daft Punk wiecznie żywi

Choć Daft Punk przestali istnieć dwa lata temu, to wciąż każdy ruch członków duetu w mediach – czy to streamingowych, bądź tych tradycyjnych oraz rzecz jasna społecznościowych – rozbudza nadzieje wśród fanów na ewentualny powrót. W ubiegłym miesiącu Thomas Bangalter wydał swój pierwszy album w nowym, nieelektronicznym wcieleniu i przy okazji jego premiery mogliśmy – jak niezbyt często wcześniej – usłyszeć i zobaczyć samego artystę, który przez ponad dwie dekady ukrywał swoją tożsamość pod kostiumem robota.

Thomas Bangalter : „J’avais la volonté de mettre les machines de côté” (english subtitles)

Nie tak dawno w sieci zawrzało, gdy na Spotify pojawiły się wizualizery z podanymi współrzędnymi geograficznymi oraz godziną premiery w danym miejscu: Santa Monica w Kalifornii, Zocalo w mieście Meksyk, opera w Sydney, Theatre Distict w NYC, Parque Ibirapuera w Sao Paulo oraz Tokyo. Wśród wymienionych miejsc znalazła się również paryska galeria sztuki Centrum Pampidou. Miejsce na premierę numeru nie wybrano przypadkowo – 10 listopada 1992 roku niepełnoletni jeszcze wtedy Thomas Bangalter oraz Guy-Manuel de Homem-Christo wystąpili na dachu wspomnianego budynku. Przedstawiciele galerii na swoich stronach wrzucili notkę o planowanej premierze niewydanego wcześniej singla Infinity Repeating (2013 Demo) promującego reedycję kultowego już krążka RAM 11 maja, o godzinie 18:30.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Koniecznie sprawdźcie: Daft Punk: dziesięć lat „Random Access Memories”. Dekada szlachetnienia

12 godzin później klip trafił na YouTube.

Daft Punk ft. Julian Casablancas + The Voidz – Infinity Repeating

Infinity Repeating to arcyprzyjemny, spokojny utwór, utrzymany w popowej stylistyce ocierającej się miejscami o nastrojowe downtempo. Można zaryzykować stwierdzenie, że spośród wszystkich numerów, które Daft Punk nagrali wspólnie z Julianem Casablancasem, wokalistą The Strokes oraz The Voidz, ten wypada najlepiej.

Kawałkowi towarzyszy znakomity teledysk autorstwa Warrena Fu, reżysera, który w przeszłości współpracował m.in. z Gesaffelstein, Dua Lipą, The Killers i Daft Punk właśnie.

Daft Punk. Jeszcze więcej premier

To nie koniec „nowości” ze strony Francuzów. Duet podzielił się innymi, dotąd niepublikowanymi utworami. Wśród nich są m.in. fragment wczesnej wersji Get Lucky, a także kompletnie nieznane numery, jak np. nagrany w 2012 roku i finalnie niedokończony kawałek Prime. Nie zabrakło też bonusów – na kanale Daft Punk na YouTube znajdziemy również kawałek Horizon, który został dołączony do japońskiego wydania Random Access Memories.

Wszystkie zaprezentowane dziś nad ranem nagrania znajdziecie poniżej.

Daft Punk – Horizon (Japan CD)

Daft Punk – GL (Early Take) ft. Pharrell Williams, Nile Rodgers

Daft Punk – LYTD (Vocoder Tests) (Official Audio) ft. Pharrell Williams

Daft Punk – Prime (2012 Unfinished)

Daft Punk – Horizon OuverturePolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →