TOP 10 najlepszych setów miesiąca – kwiecień 2023

Recenzje
sety kwiecień

Zapraszamy na najlepsze sety zeszłego miesiąca. W zestawieniu powroty legend, obłędne b2b oraz polscy DJ-e mocno związani z berlińskim Tresorem. Enjoy.

Kwiecień 2023. Najlepsze sety. TOP 5 ŚWIAT

Speedy & Steve LIVE | Parallel Amsterdam 2023

sety
fot. via facebook.com/steverachmadofficial

Naprawdę trzeba coś dodawać w tym wypadku? Panowie połączyli holenderską krew, będąc obecnie w środku krótkiej, intensywnej trasy koncertowej. Bliska znajoma płakała mi przez telefon wychodząc z ich ostatniego, improwizowanego live w Berghain. I ja się jej nie dziwię. Jeśli kiedykolwiek miałby powstać ranking 10 najważniejszych współczesnych producentów i DJ-ów techno, Speedy J i Steve Rachmad bezdyskusyjnie znaleźliby się w takim zestawieniu. Legendy, ikony, wzór dla przyszłych pokoleń. Nie ma sensu przybliżyć wszystkich aktywności, za jakie odpowiedzialna jest wspomniana dwójka. Oboje wnieśli do gatunku innowacyjność, jakość i poziom, o jakich większość producentów może tylko pomarzyć. Nie szczędźcie sobie volume przy poniższym nagraniu z Parallel. Zasłużyli sobie na maxa.

Rødhåd B2B Rene Wise | Fabric

Mój ulubiony, poczciwy, rudy wiking ponownie wskakuje do zestawienia debeściaków miesiąca, tym razem w asyście równie utalentowanego Rene Wise. Dwóch heavyweight champion w 4-godzinnej popisówce prosto z londyńskiego Fabric ukoją wasze techniczne serca. Co może wyjść ze skrzyżowania brzmienia Dystopian z Mote-Evolver? Poezja panie! Jeśli miałbym komuś pokazać swoje ulubione techno, nie zdziwiłbym się wybierając to nagranie. Panowie wystartowali o 16:00, oddając cztery godziny później stery Klockowi i Dettmanowi. Takich szans się nie marnuje. Ogień!

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Justine Perry | Slam Radio #542

Sprawdziła się moja diagnoza wystawiona około 2 lata temu, zaraz po pierwszym zetknięciu z Justine Perry. Kwestią czasu było kiedy francuska DJ-ka stacjonująca w Berlinie zapuka do ekstraligi techno. Perry idzie jak zła – regularne występy w Berghain czy na imprezach Vault Session mówią same za siebie. Dorzućmy do tego zaproszenie do nagrania podcastu przez ikony brytyjskiego techno i mamy odpowiedź na rosnący (i słuszny!) hype na tą niebanalną artystkę. Metodyczne, klasyczne techno bez „wydziwień” – Justine sięga po sprawdzone utwory od Linear System, TWR72, Translate czy Fallin Echoes. Good job.

Chris Liebing | DifferentSound #209

Umówmy się – to nie jest ten sam Krzysiu w którym zakochałem się lata temu. Wejście na jego set zawsze wiązało się z podwyższonym ryzykiem, o czym świadczyły trzęsące się dachy katowickiego Spodka czy posady Time Warp’owego Maimarkthalle. Chris nieco utemperował swoje fascynacje do zniszczenia totalnego, o czym przekonacie się słuchając jego najnowszego seta. Stara miłość nie rdzewieje i nawet jeśli jego najnowsze nagranie nie wyląduje w folderze „nieśmiertelne”, to należy mu się szacunek. W dalszym ciągu czuć tu Liebingowy vibe, to nadal potęga brzmienia jednak skręcona z zupełnie innego kalibru. No i miło widzieć dwa utwory od DEASA w 60 minutowym secie jednego z największych.

Surgeon | Essential Mix

Lata mijają a Surgeon wydaje się być w swojej najlepszej formie. Najnowszy Essential Mix pod nadzorem brytyjskiego chirurga to najciekawszy miks dla słynnej podcastowni odkąd pamiętam. W marcu nakładem Tresora ukazał się pierwszy krążek Anthony’ego Childa od pięciu lat, po okresie, w którym jak sam przyznaje czuł się niepewnie w roli producenta techno, ze sporymi problemami w odnalezieniu nowych inspiracji. Kryzys twórczy wydaje się mieć za sobą, wystarczy posłuchać jak dobitnie skutecznie korzysta ze swoich produkcji w poniższej pracy. Post-punkowe wpływy, mordercze techno, rytmika balansująca między szaleńczym galopem a nerwowymi breakami – to trzeba usłyszeć.

Kwiecień 2023. Najlepsze sety. TOP 5 POLSKA

GOŚCIŃSKA | Lost In Ether

sety
fot. via facebook.com/goscinskak

Słyszę GOŚCIŃSKA, myślę przygoda. Horyzonty tej dziewczyny potrafią zawstydzić – jeśli potrafię wskazać nazwę jednego utworu z 2-godzinnego seta, to lepszej (dla mnie) rekomendacji nie ma. GOŚCIŃSKA to bezapelacyjnie jeden z najciekawszych głosów polskich przedstawicieli tanecznej muzyki elektronicznej. Pomysł, swoboda w lawirowaniu między gatunkowym, techniczny skill czy w końcu rozbudzenie wszystkich zmysłów – czekam na drugą część tego wybitnego openingu w berlińskim Tresorze. O tak piękny dyskomfort w odbiorze muzyki walczyłem!

DCB | ACIDTROPICALIA PODCAST 052

Acidtropicalia to najlepsza polska podcastownia wśród miejsc z najciekawszą elektroniką. Kolejny rozdział należy do DCB, nadwornego ekipy We Lecim i rezydenta katowickiego P23. Miłośnik czarnych płyt, słynący z bezkompromisowej, mocnej selekcji daje popis posługując się takimi stylistycznymi pojęciami jak techno, house, electro czy bass music. Uczta urodzaju.

Tom Palash | TECHNOSPOTCAST #1

Jeden z najbardziej doświadczonych DJ-ów w naszym kraju oraz rezydent poznańskiej Tamy dostarczył wielce satysfakcjonujący techno set. Czuć tu rzemiosło zrodzone na kanwie setek imprez rozkręcanych w naszym kraju. Palash nadaje melodyki do generowanego tutaj mroku, wprowadzając w stan technicznej hipnozy. W środku perełki od Shlomi Aber, Arthur Robert,  Rene Wise i Claudio PRC. Blisko 2,5-godzinny set zleciał w błyskawicznym tempie, pozostawiając poczucie dobrze spędzonego czasu.

2Good2BEstr8 | Biotechnology ch. VII 

Organizując najlepsze imprezy w kraju, otaczając się kluczowymi artystami techno, będąc „polską twarzą Tresora” raczej nieuniknione jest wskoczenie za drugą stronę DJ-ki. Kuba Kotecki to dzisiaj nie tylko ambasador jakościowego techno w kontekście promotorki ale pełnoprawny DJ, którego akcje z miesiąca na miesiąc skaczą do góry dzięki przemyślanym, pełnowartościowym setom. Miejcie go na oku, a póki co odpalcie techniczny ride w towarzystwie takich asów jak Shifted, Ben Sims, Conrad Van Orton czy The Black Dog.

Szermi | KONEKT Podcast_05

Niech nie zmyli was „ostatnie” miejsce w dzisiejszym zestawieniu, przeznaczone dla tego młodego wilka rodzimej sceny techno. Ten wrocławski chochlik nie przestaje mnie zaskakiwać. Szermi wykręcił seta stworzonego przede wszystkim z hipnotycznych loopów o klinicznym brzmieniu, które zasiały spustoszenie w moim całym bloku mieszkalnym. Ten gość wydaje się być zwolennikiem czystych i klarownych produkcji o maksymalnym, parkietowym potencjale. Wjechałem w to nagranie jak nóż w masełko – koniecznie sprawdźcie na żywo co wyczynia ten skromny wariatuńcio, chociażby przy okazji tegorocznej edycji Summer Contrast.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →