TOP 10 najlepszych setów miesiąca – styczeń 2023

Artykuł
Sety miesiąca

Pierwsze w tym roku zestawienie najlepszych setów ubiegłego miesiąca. Światowe TOP w całości zdominowali DJ-e i producenci techno - niech nie zmylą was miejsca, tak naprawdę sety od każdego z nich powinny pojawić się na samym szczycie. Grudniową listę rekordowo wypełniły formuły b2b, premierowo pojawi się także pierwszy, doskonały live-act od rodzimego artysty. Zapraszamy do odsłuchu.

Styczeń 2023. Najlepsze sety. TOP 5 ŚWIAT

Kr!z | Reclaim Your City 524

via facebook.com/Krztoken

Pomału robi się z tego reguła, że najlepszy sety trafiają do nas wraz z ostatnim dniem miesiąca. Jako wieloletni psychofan Kr!za biorę w ciemno wszystko, co wychodzi spod jego rąk – uwierzcie, przez blisko 15 lat nie zawiodłem się ani razu. To absolutnie wybitny selekcjoner, dj i producent – mam wrażenie, że wciąż za mało doceniany na świecie. Założyciel jednej z najważniejszych wytwórni techno Token zaszczepia i eksploruje wszystko to, co w techno najlepsze. Mistrz klinicznego groove raz jeszcze zmontował przemyślany, perfekcyjnie brzmiący podcast przy którym nie sposób usiedzieć w miejscu. Nie dajcie się zwieść spokojnem początkowi – Kr!z na styl filmów Rubena Östlunda zaczyna od inteligentnej intrygi aby przejść do kompletnego spustoszenia. This is what i called techno.

Pfirter B2B Oliver Rosemann | MindTrip Podcast 078

Uznana podcastownia MindTrip rozpoczyna rok mocnym uderzeniem. Na pierwszy ogień set od szefującego labelem Pfirtera w asyście mega utalentowanego zawodnika z Lipska Olivera Rosemanna. Panowie z powodzeniem współpracują w studio (koniecznie sprawdźcie ich EP-kę Delta), jednak to za dj-ką wychodzą z nich prawdziwe bestie. Połączenie południowoamerykańskiego szaleństwa z niemiecką precyzją zmierza tu w kierunku dewastacji absolutnej. Balsam na mocno techniczne serca.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Developer | MNMT Recordings: NYE mix live Tresor

Przez cały styczeń spływały do nas sety zarejestrowane podczas sylwestrowych imprez – w nowy rok bezapelacyjnie najlepiej wprowadziła nas legenda z Los Angeles. Developer od ponad 30 lat bierze aktywny udział w tworzeniu fundamentów kultury techno w LA, regularnie uczestnicząc w najlepszych rave’ach w Europie. W tym wypadku otrzymaliśmy dźwiękową wizytówkę z jego ostatniej wizyty w Tresorze. Winszujemy konstrukcji seta, w której Developer skupia całą swoją uwagę na łapaniu najlepszych momentów. Sam zainteresowany w wywiadzie z naszą redakcją przyznał, że nie korzysta zbytnio z breakdownów, uważając, iż zabijają one energię na parkiecie. Na swój sposób rozumiemy jego tok myślenia. Najlepiej przekonać się co ma na myśli sam zainteresowany odpalając jego sylwestrowy killer zza berlińskich krat.

The Lady Machine B2B Phara | Pornceptual

Premierowy b2b belgijsko-brazylijskiej pary to prawdziwa, grooviasta rozpierducha. Skoro takie rzeczy wykręcają przy okazji pierwszego spotkania za deckami to my więcej pytań nie mamy. Klasyczny set ze skrętami w nowoczesne brzmienie techno wypadł perfekcyjnie – podcast dla Pornceptual scali obecnych fanów gatunku jak i tych tęskniących za oldscholowymi dźwiękami z lat 90′. W środku bomby od Remco Beekwilder, Reeko czy Altinbas. Moc jest z nimi.

Border One | Rote Sonne Podcast 107

Jeden z moich ulubionych producentów, który lata temu kupił mnie swoim wyrafinowanym stylem. Belg znany z fascynacji do odkrywania dźwięków za pomocą swojego modularnego syntezatora równie dobrze odnajduje się w klasycznym brzmieniu techno. Border One mistrzowsko znajduje harmonię w coraz bardziej spolaryzowanym, muzycznym klimacie gatunku w którym się porusza. Podcast dla niemieckiej podcastowni Rote Sonne to koneserski smaczek do wielokrotnego delektowania. Mniam.

Styczeń 2023. Najlepsze sety. TOP 5 POLSKA

Tonallaxe [Live] | Retrospect 068

via https://www.facebook.com/Tonallaxe
via https://www.facebook.com/Tonallaxe

Nie przypominam sobie lepszego techno live-actu w ostatnim czasie spod rąk polskiego producenta. Styczniowe zestawienie musieliśmy rozpocząć od porywającego nagrania Tonallaxe, którego rytmika balansuje między szaleńczym galopem a nerwowymi breakami. Absolwent produkcji muzyki i i inżynierii dźwięku do perfekcji opanował syntezatorową improwizacje – serce rośnie po tak wybornie brzmiących nagraniach. Będzie o nim głośno, a ja zacieram ręce na spotkanie z nim w akompaniamencie potężnego, klubowego soundsystemu.

Prncs Error | Ciało Livecast #54

Prncs Error did it again! Nagranie zarejestrowane we wrocławskim Ciele to ponad 2,5-godzinna, bajkowa przejażdżka przez całe spektrum tanecznej muzyki elektronicznej. Dzikie łączenie między gatunkowe zawsze uważałem za ryzykowne, przeznaczone wyłącznie dla najbardziej doświadczonych DJ-ów na świecie. Reprezentantka kolektywu Acidtropicalia jak zwykle znajduje w tym szaleństwie metodę – set idealnie rezonuje z moim tanecznym rejestrem emocjonalnym. Trance, house, muzyka beatowa przy urzekającym, kosmicznym tle dał mi wiele radości. Doszły mnie słuchy, że to headliner imprezy w postaci Courtesy był dodatkiem do nocy, którą bezapelacyjnie wygrała Prncs Error. Słuchając tego seta, biorę te opinie za pewnik. Cudo!

Marboc | Deepicnic Podcast 482

Cierpliwie czekałem na najnowsze nagranie od Marboca, którego od lat stawiam w ekstralidze polskich DJ-ów. Wierny swojej stylówce kupił mnie regularnymi ukłonami w stronę klasyki z subtelnym romansem z nowoczesnym brzmieniem. Uwielbiam nagrania łączące moją ulubioną w techno emocje – tworzenie psychodelicznej atmosfery wciągającej do hipnotycznego tańca. Marbocowi udaje się to znakomicie. Czuć w tym secie wieloletnie doświadczenie nadmorskiego kapitana techno – koniecznie dajcie się porwać odpalając go na dobrym nagłośnieniu. W środku perełki od Markusa Suckuta, Biri i Lakeja. Bezbłędny, treściwy temat.

Sonik & Mihvu | Feincast XX

Za chwile tych kocich utwisów nie będzie sensu już przedstawiać. Panowie z miesiąca na miesiąc robią coraz większą furorę na naszej scenie, głównie dzięki fenomenalnemu projektowi The Cat Club i zaszczepianiu dźwięków Dark Disco. Zwariowałem na ich secie w trakcie zeszłorocznego LAS Festival, pierwiastek szaleństwa udzielił mi się i tym razem. Duet generuje ekscentryczną wersję brzmienia house, skłonną do pokrętnych aranżacji i kalejdoskopowych barw. Rozstrojone gitary, rockowy wokal, post-punkowe disco, basy w stylu Morodera – przecieram uszy, że taki mix ma w ogóle prawo bytu. Zamiast bawić się w dokładne definiowanie usłyszanej tam muzyki, polecam wskoczyć w ich kolorowy, taneczny świat. Zachwyt!

DJ Noseblunt b2b Holoe | Strikt Podcast #53 

Sety od Strikt w naszym zestawieniu to już mała, niepisana reguła. Podcastownia kojarzona głównie z techno zaprosiła tym razem dwóch elecro-funkowych freaków – DJ Noseblunta i Holoe. Reprezentanci kolektywów We Lecim i Syndykat raz jeszcze dostarczają nam wielu ekscytujących dźwiękowych doznań. Ten set to pure pleasure i czysta radość z obcowania z elektroniczną muzyka taneczną. Podłamany bass music, energetyczny house i seksowny funk rozruszają najbardziej opornych. Nie ufamy nikomu, komu takie sety nie poprawiają humoru. So cool!Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →