TOP 10 najlepszych setów miesiąca – październik

fot. Olivier Jeske
Relacja
Sety październik 2022

To już trzecia seria prezentująca najlepsze sety z ubiegłego miesiąca. Październik stał pod znakiem doskonałych nagrań, głównie tych z okolic energetycznego techno. Kogo gościmy w najnowszym odcinku? Wyrobione marki, młodą, świeżą krew i postaci nieco dzisiaj zapomniane. Zapraszamy do odsłuchu.

Październik. Najlepsze sety. TOP 5 ŚWIAT

Yanamaste – Vault Sessions #112

TOP 10 najlepszych setów miesiąca - październik, Yanamaste
Yanamaste / fot. via dancewax.net

Nazywany następcą Oscara Mulero Yanamaste to gość, który nigdy nie zawodzi. Dosłownie wszystko, co wychodzi od niego, biorę w ciemno – od kilku lat, niezmiennie nadaje swoim aktywnościom pieczęć najwyższej jakości. Rezydent gruzińskiego Khidi od dłuższego czasu współpracuje z amsterdamską ekipą Vault Session.

Czytaj także: Yanamaste – wywiad dla Muno.pl

Po tegorocznej edycji ADE, gdzie grał closing na ich showcasie, stwierdził, że lepszy występ do tej pory mu się nie przytrafił. Hipnotyczne, pulsujące loopy i grooviasta atmosfera seta dla piekielnie dobrej ekipy z Holandii daje mu w dzisiejszym zestawieniu złoto.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Sandrien – Monument Festival 2022

Miewam dziwną manierę mówienia, że to ja odkryłem jakiegoś artystę, choć nie ma ku temu żadnych uzasadnionych podstaw. Sandrien usłyszałem po raz pierwszy na Amsterdam Dance Event w 2012 roku na imprezie w Trouw [*], gdzie supportowała będącego wtedy w swoim primie Bena Klocka. Holenderka go dosłownie zjadła, berlińczyk z Ostgut Ton dwoił się i troił, ale to Sandrien była królową tamtej nocy. Podobnie jak w poniższym secie prosto z norweskiego lasu, Sandrien zachwyciła mnie swoją pomysłowością, lekkością mixu i bogatym aranżem. Odchodząc od hipnotycznego metrum techno, zaczęła ostatnio romansować z klimatem funk i groove. Regularne b2b z Benem Simsem są najlepszym dowodem na słuszność wybranego kierunku. Proszę ją w końcu zaprosić do Polski!

Adam X – HATE Podcast 303

Przyznaję – przechodzą mnie ciarki za każdym razem, jak słyszę to wspaniałe, złowrogie Adam X. Od razu wiem, że skończyły się żarty. Adam Mitchell to producent znany wszystkim wielbicielom techno, będący na scenie od ponad dwóch dekad jako Adam X. Panczur z Nowego Jorku zaczynał, malując graffiti w tunelach metra i grając z winyli w małych klubach. Z czasem wyrósł na czołową postać amerykańskiego techno. Śledzę go od lat i wierzcie mi – ten facet nie popełnia błędów. Wierny swojej stylówce od 20 lat emanuje potęgą brzmienia z okolic mrocznego, ciężkiego techno. Sprawdźcie sami.

Risa Taniguchi & Black Asteroid – SlamRadio #517 

Od blisko 10 lat nie gaśnie moja słabość do Black Asteroid. Masterował Prince’a, współpracował z Martinem L. Gore, zagrał niezliczoną ilość imprez z Chrisem Liebingiem w najlepszych latach dla CLR. Industrialny przewóz jest jego znakiem rozpoznawczym. W podcaście dla Slam Radio łączy siły z Risą Taniguchi – tokijską artystką z kręgu dark techno, która kupiła mnie szalonymi niespodziankami w swoich zabójczych setach. Kwaśne basy i surowa, ostra estetyka to vibe, jaki znajdziecie w poniższym secie. Uczta.

Henning Baer – Groove Podcast 355 

Henning Baer prezentuje od lat jedną z moich ulubionych stylistyk techno. Zaczynał za ladą w berlińskim Hard Waxie, z czasem sam zaczął organizować jedne z lepszych imprez w stolicy Niemiec pod banderą Grounded Theory. Weteran wykręcił rozpędzony, zabójczy set, który kupił mnie swoją konsekwencją. Henning is the man!

Październik. Najlepsze sety. TOP 5 POLSKA

Piotr Klejment – Retrospect 061

TOP 10 najlepszych setów miesiąca - październik, Piotr Klejment
Piotr Klejment / fot. materiały prywatne

Czy tylko ja mam wrażenie, że to postać mocno zapomniana na polskiej scenie klubowej? Występował na Mayday, piastował rolę dyrektora programowego warszawskiego M25,gdzie sprowadził Atkinsa, Millsa, Saundersona i Hooda oraz brał udział w tworzeniu kolektywu Technosoul. Ktoś z takimi papierami powinien lądować na plakatach techno imprez każdego weekendu. Z jakiegoś powoduje tak się nie dzieje, ale Piotrek nie zapomina o swojej największej zajawce. Nie zapomniał również jak się gra, dając absolutny popis w najnowszym secie dla MWTG. Stworzenie energetycznego i różnorodnego miksu, pozostając w jednej stylistyce, to nie łatwa sprawa. Piotrek wywiązał się z niej na złoto. Gratulacje.

Ganna Glass – Strikt Podcast #50

Młoda twarz na scenie z podcastem dla coraz lepiej radzącej sobie wytwórni i renomowanej podcastowni z Wrocławia – Strikt. Ganne Glass śmiało można nazwać objawieniem – w fenomenalnym, lekkim stylu testuje wrażliwość słuchaczy swoimi techno perełkami. Ryan James Ford, Deniro, Henning Baer czy Arthur Robert  – pierwszorzędni producenci podani z niespotykaną gracją. Seta słuchaliśmy z wypiekami na twarzy. Czekamy na więcej.

Gary Holldman – Biotechnology ch. III

Gary Holldman od lat znajduje się w mojej osobistej topce najlepszych polskich DJ-ów. Kupił mnie tanecznymi killerami, łączącymi moc techno z nastrojowością house’u w minimalowym formacie. Romansuje z Detroit techno, eksploruje zdystansowaną elektronikę, urzeka indywidualnym charakterem. W najnowszym nagraniu dla Biotechnology oddaje meritum całej platformy – to muzyka na skraju psychodelii, tribalu i głębin poza sferą słów. Mały majstersztyk.

Daisy Cutter – Acidtropicalia Podcast 45

Serce płonie przy każdym kolejnym odsłuchu tego wykwintnego seta. Świeżość, miłość i entuzjazm emanuje z każdej sekundy nagrania Daisy Cutter dla Acidtropicalia. Klasycznie wykształcona artystka w genialny sposób porusza się po najrozmaitszych, elektronicznych brzmieniach. Rozpoznanie jednego utworu dało mi niezwykłą radość w obcowaniu z tym wyśmienitym materiałem. Będę do niego wracać.

STTMAN – Ciało Livecast #48

Jeśli kogoś tak naprawdę można nazwać młodym, głodnym, ambitnym, i cholernie zdolnym wilkiem polskiej sceny techno, to jest nim z pewnością STTMAN. Reprezentant nyskiej sceny bezbłędnie poradził sobie podczas debiutu we Wrocławskim Ciele. Set STTMANa trzyma w napięciu od początku do końca. Jest ociężały, ale zarazem przestrzenny i rozedrgany. Kipi od niego energia o temperaturze kotła wiedźmy. Rośnie nam pierwszoligowy techno szaman.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →