Vinylly – aplikacja randkowa dla miłośników winyli i nie tylko

fot. Jeffery Erhunse / Unsplash
Lifestyle News
vinyl

Trzy lata temu na naszym portalu pojawił się esej Adama Obrębskiego z bardzo ważnym pytaniem w tytule: „Mam to na winylu”, ale… czy kogoś to naprawdę obchodzi?. Okazuje się, że może... i to jeszcze jak!

Vinylly – Tinder dla melomanów

W 2018 roku Rachel Van Nortwick rozpoczęła nowy startup – Vinylly. To „pierwsza w swoim rodzaju” i największa aplikacja randkowa, która w przeciwieństwie do Tindera, oparta jest wyłącznie na kompatybilności muzycznej. Vinylly analizuje Twoje nawyki związane z transmisją strumieniową i konsumpcję oraz zadaje każdemu użytkownikowi pytania dotyczące upodobań i preferencji – dzięki temu łatwiej znajdziesz drugą połówkę, z tym samym gustem muzycznym niezależnie czy słuchasz Borisa Brejchy czy Surgeona. Aplikacja umożliwia także użytkownikom tworzenie i udostępnianie list odtwarzania.

Vinylly: Reinventing Dating for Music Lovers

Popularność Vinylly z roku na rok jest coraz większa. Jak mówi założycielka firmy, aplikacja „wstrząsa parkietem” – niedawno została uznana przez duży niezależny serwis informacyjny online, który obejmuje kulturę cyfrową, media społecznościowe i technologię – Mashable, za „jedną z 8 aplikacji randkowych, które przeciwstawiają się modelowi Tindera”. W samym 2022 roku Vinylly dopasowało 18 700 par.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Uruchomiliśmy własny generator profili, dając wszystkim fanom muzyki możliwość stworzenia profilu w ciągu kilku minut. Użytkownicy nadal mogą również synchronizować swoje Spotify. Misja Vinylly jest poparta nauką. Łączenie się poprzez muzykę zwiększa poziom dopaminy, oksytocyny i obniża poziom kortyzolu – oznajmiła Rachel Van Nortwick

Z kolei psycholog poznawczy, dr Daniel Levitin, w poście na blogu Vinylly, mówił o nauce stojącej za kompatybilnością gustów muzycznych, stwierdzając, że „słuchanie muzyki zmienia chemię mózgu”.

Wiemy, że ludzie używają muzyki tak, jak używają narkotyków. Algorytm Vinylly umożliwia dopasowywanie ludzi, którzy mają pewne podobieństwa w zainteresowaniach muzycznych – wystarczy, abyś znalazł coś wspólnego, jednocześnie powiększając i rozszerzając swoją bibliotekę muzyczną – mówi dr Daniel Levitin

Poniżej znajdziecie wywiad z Rachel Van Nortwick w telewizji śniadaniowej z kalifornijskiego Sacramento:

Vinylly – the dating app that uses your taste in music!Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →