Donna Summer na ekranie. Królowa disco doczekała się filmu

via facebook.com/DonnaSummer
News
Donna Summer

Donna Summer bohaterką najnowszego filmu dokumentalnego opowiadającego o jej bogatym życiu i fenomenalnej karierze. Współreżyserowany przez córkę królowej disco obraz Love To Love You możemy zobaczyć dzięki platformie HBO. Sprawdź szczegóły.

Donna Summer. Artystka jedna na milion

Od wczoraj możemy oglądać nowy dokument o życiu Donny Summer. Film zatytułowany Love To Love You to obraz biograficzny od HBO wyreżyserowany przez wybitnego dokumentalistę Rogera Ross Williamsa. Twórca ten dwukrotnie został doceniony przez Amerykańską Akademię Filmową, zdobywając w 2017 roku Oscara za najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny. Dwa lata później triumfował także na rozdaniu nagród przemysłu telewizyjnego – statuetkę Emmy odebrał za najlepszy dokument Teatr Apollo.

Donna Summer
via facebook.com/DonnaSummer

Co ciekawe, najnowsze dzieło wyreżyseruje wraz z córką Summer, Brooklyn Sudano. Dokument złożony z archiwalnych, prywatnych nagrań i nigdy wcześniej niewidzianych klipów stacja opisała jako „głęboko osobisty portret Donny Summer na scenie i poza nią”. Światową premierę filmu zaplanowano w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Love to Love You, Donna Summer | Official Trailer | HBO

Obraz wypełnią osobiste przemyślenia legendarnej artystki, wspomnienia najbliższej rodziny, przyjaciół oraz współpracowników. W Love To Love You usłyszymy niezapomniane hity z dogłębną optyką na jej proces twórczy, przenoszący ją z awangardowej sceny muzycznej w Niemczech na pełen blitchru świat klubów tanecznych w Nowym Jorku. Tytuł ukaże jej niesamowita karierę na sam szczyt, gdzie głos i artyzm Donny stały się definiującą ścieżką dźwiękową epoki, w której żyła.

Czytaj także: Italo disco do obejrzenia na stronie Arte

Donna Summer to zmarła 17 maja 2012 roku amerykańska piosenkarka muzyki disco, R&B, pop i dance. Szczyt jej popularności przypadł na drugą połowę lat 70., kiedy to nurt disco dominował na zachodnim rynku muzycznym. Swoimi wiekopomnymi osiągnięciami zapracowała sobie na tytuł królowej muzyki disco. Do największych hitów tamtej epoki należą przede wszystkim Love to Love You Baby, I Feel Love czy Last Dance. W 2013 roku została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →