Depeche Mode jak Kate Bush? Klasyk Depeszów znów na topie dzięki The Last Of Us

facebook.com/TheLastOfUsHBO
News
Tha Last Of Us

Wczoraj odbyła się jedna z najbardziej oczekiwanych, polskich premier serialowych tego roku. Na platformie HBO pojawił się bowiem tytuł na podstawie kultowej gry The Last of Us. Warto było zaczekać do końcowych napisów - wraz z nimi usłyszeliśmy jeden z klasyków brytyjskiej formacji Depeche Mode.

The Last of Us. Serial skazany na sukces

Gdy 3 lata temu ogłoszono decyzję o stworzeniu adaptacji kultowej gry The Last of Us, w środowisku graczy zawrzało. Z jednej strony wiele osób marzyło o obejrzeniu filmu lub serialu na podstawie dzieła studia Naughty Dog, z drugiej – wszyscy się tego po prostu bali. Trudno się temu dziwić, znając złą passę filmowych adaptacji gier komputerowych – próby przeniesienia na ekran słynnych rozgrywek na ogół kończyły się kompromitacją filmowców.

Czytaj także: Film i muzyka elektroniczna. TOP 10 obrazów z naszym ulubionym brzmieniem

facebook.com/TheLastOfUsHBO

Historia przedstawiona w serialu rozgrywa się 20 lat po tym, jak współczesna cywilizacja zostaje zniszczona w wyniku rozprzestrzeniającej się choroby. Joel, któremu udało się przeżyć, zostaje zatrudniony do przemycenia 14-letniej dziewczynki o imieniu Ellie z opresyjnej strefy kwarantanny. Para przemierza razem Stany Zjednoczone, polegając na sobie nawzajem, aby przetrwać wyprawę, która wkrótce okazuje się brutalną, trudną podróżą.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Depeche Mode. To jest ich rok

Pierwszy odcinek doczekał się w większości bardzo pozytywnych recenzji. Uważni widzowie i słuchacze zwrócili uwagę na na utwór słyszany podczas napisów końcowych. Okazuje się, że swoją cegiełkę przy realizacji serialu dołożyli zaproszeni Depeche Mode. Brytyjska formacja udostępniła na poczet produkcji jeden ze swoich nieśmiertelnych hitów Nevet Let Me Down Again.

Depeche Mode – Never Let Me Down Again

Okazuje się, że wybór wielkiego klasyku Depeszów nie był przypadkowy. Podobno utwór ma nawiązywać do rozwinięcia fabuły w kolejnym odcinku – o tym przekonamy się jednak dopiero za tydzień. Za muzykę do serialu odpowiada głównie dwukrotny zdobywca Oscara (Babel, Tajemnice Brokeback Mountain), wybitny kompozytor Gustavo Santaollala.

Gustavo Santaolalla – The Last of Us

Oprócz utworu Depeche Mode, w pierwszym odcinku pojawiło się także Tomorrow Avril Lavigne i White Flag Dido. Cała czwórka to imponujący zestaw artystów, potwierdzający jak wielką wagę przykłada się do muzyki we współczesnych produkcjach serialowych.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →