„Italo disco” do obejrzenia na stronie Arte

fot. Righeira - No Tengo Dinero / YpuTube
Festiwale Kultura Lifestyle News
Righeira - No Tengo Dinero

Podczas tegorocznej edycji Millenium Docs Against Gravity prezentowano świeży dokument Alessandro Melazziniego o wyjątkowym gatunku muzycznym powstałym pod koniec lat 70. we Włoszech. Teraz Italo disco możecie obejrzeć za darmo na stronie Arte.

Fenomen italo disco w pigułce

W tym dokumencie znajdziecie odpowiedź, jak Sabrina Salerno czy duet Righeira podbili branżę i parkiety takimi hitami, jak Boys czy Vamos a la playa, oraz jak DJ Hell zanurzył się w muzykę klubową. To chyba wystarczająca rekomendacja? Film pozwala doświadczyć muzycznego klimatu lat 80. XX wieku – czasu rozkwitu dyskotek, na których miliony Europejczyków bawiło się przy wciągającej, syntetycznej muzyce z mniej lub bardziej dziwnymi angielskimi tekstami piosenek. Elektroniczne rytmy i wizjonerskie wideoklipy to cechy italo disco, balansującego między nowatorstwem, jakością i kiczem. To historia światowego sukcesu, który wyrósł pod ogniem ostrzejszej niż kiedykolwiek krytyki, przyzwyczajonej przez poprzednie dekady do autorskiej i politycznie zaangażowanej muzyki. Najważniejsza była prostota i dobra zabawa po ciężkim tygodniu pracy: „Wszystko, co trzeba, to dwie nuty, syntezator i gotowe”. Film analizuje proces twórczy, potencjał komercyjny i społeczny fenomen tego wiodącego nurtu muzyki pop sprzed niemal 40 lat, który narodził się we włoskich kurortach, a jego ekspansja dotarła do takich krajów, jak Hiszpania, Niemcy oraz Stany Zjednoczone.

Italo disco – trailer | 19. Millennium Docs Against Gravity

Dokument Italo disco możecie zobaczyć na stronie Arte.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy


Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?

Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy – dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź warunki współpracy z bileterią Biletomat.pl, która wraz z Muno.plRytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →