AirMotion – kontroluj swoją muzykę oddechem i ciałem

fot. Papritech / YouTube
News Technologia
airmotion

W historii muzycznych technologii bywały już zastosowania wybitnie dziwne, skomplikowane, bądź niezwykle praktyczne, w swojej prostocie. Ostatnio młoda tunezyjska firma Papritech zaprezentowała nietypowy instrument MIDI, który pozwala muzykom kontrolować ekspresję za pomocą oddechu i ruchu głowy! Czy to przełom?

Chuchnij

Papritech to firma założona w 2021 roku przez grupę tunezyjskich muzyków, sound designerów, inżynierów i wynalazców. Analizując media społecznościowe firmy śmiem twierdzić, że Ich najnowsze urządzenie AirMotion, które na pierwszy rzut oka wydaje się być krzyżówką theremina (oczywiście nie z wyglądu!) z wokoderem, jest dopiero drugim produktem w ich historii – pierwszym był efektor papDrumz.

AirMotion otwiera nowe możliwości występów na żywo i sesji nagraniowych, umożliwiając muzykom tworzenie dynamicznych i ekspresyjnych doznań muzycznych, które wcześniej były niemożliwe – twierdzi Papritech.

AirMotion MIDI Breath and Motion Controller

Poniżej znajdziecie materiał prezentujący AirMotion w praktyce:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

AirMotion MIDI Breath and Motion Controller Demo: Playing „Historia de un Amor”

Koniecznie przeczytaj: Lenin, horrory,”The Big Bang Theory”. Opowieść o thereminie

Jak twierdzi producent, sprzęt jest kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami obsługującymi MIDI. Około stugramowy sprzęt, jest wykonany z metalowych rurek oraz posiada ustnika. AirMotion może być instrumentem bezprzewodowym, jeśli chce się go konfigurować za pomocą aplikacji na smartfona. Dostępna jest lista 127 komunikatów MIDI, z których użytkownik może dowolnie wybierać do czego instrument ma służyć np. poprzez oddychanie lub przechylanie głowy w górę, w dół, w lewo lub w prawo – komunikat MIDI jest następnie wysyłany do instrumentu muzycznego lub DAW-u.

Zobacz także: Muzyka elektroniczna jest najpopularniejsza na brytyjskich festiwalach muzycznych

Sprzęt AirMotion można kupić w cenie 122 dolarów amerykańskich. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →