TOP 10 najlepszych setów miesiąca – luty 2023

Recenzje
sety

Przed nami najlepsze sety lutego w wykonaniu przedstawicieli muzyki elektronicznej. Umówmy się - nie jesteśmy w stanie wysłuchać wszystkich, nawet skupiając się na jednym gatunku jest to praktycznie niemożliwe. Staramy się mieć uszy i oczy szeroko otwarte zarówno na doskonale nam znanych DJ-ów i tych nieco mniej, którzy dopiero zaczynają pukać do czołówki. Twarz Berghain, założyciele wytwórni muzycznych, rezydenci topowych polskich klubów, skandynawskie odkrycie czy facet, który swoim występem wyprzedał wrocławskie Narodowe Forum Muzyki. Oto oni.

Luty 2023. Najlepsze sety. TOP 5 ŚWIAT

Norman Nodge – GENAU #092

fot. via facebook.com/NormanNodge

Człowiek opening/closing berlińskiego Berghain wraca z długo wyczekiwanym mixem. Mentor Marcela Dettmanna i Marcela Fenglera to dżentelmen o wielu twarzach. Norman to nie tylko wybitny DJ i producent ale i jeden z najbardziej szanowanych adwokatów w Niemczech. Tym razem wymierza nam nagrodę w postaci purystycznego, bezbłędnego seta. Wyznawcy i pielgrzymi berlińskiej mekki techno doskonale znający jego brzmienie mogą się tu mile zaskoczyć. Znany z ognistego techno i braku litości w swoich setach, Nodge sięga poza znany nam zestaw osadzony w tradycji ciężkiego grania wyrastającego z Detroit i Berlina. Nagranie dla Genau to również lekka odmiana od powszechnie panującego przekonania, że „Berghain techno” musi być ponure, surowe i monochromatyczne. Fantastyczna zabawa konwencjami i mocno diggerska selekcja z „Normanowymi” perłami daje mu dzisiaj złoto.

Nastia Reigel – RP. 053

Mistrzyni w nadawaniu świeżego stempla klasycznemu, technicznemu brzmieniu w najnowszym miksie dla Room Trax. Regularne wizyty w Tresorze, Berghain i na imprezach Vault Sessions nie mogą być przypadkiem. Reigel znajduje się obecnie w światowej techno czołówce i udowadnia to poniższym, bezbłędnym podcastem. Mocno czekamy na premierową wizytę w naszym kraju.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Truncate – Lost In Ether | Podcast #225

Myśląc o najlepszym amerykańskim techno, zaraz obok czarnoskórych braci z Detroit stawiamy m.in. Truncate’a. Legenda tamtejszej sceny, naczelny boss ekipy Droid z Los Angeles nie zawodzi w swoich muzycznych manewrach od blisko 20 lat. Znany z siarczystego techno i house`u w nagraniu dla najmocniejszej polskiej podcastowni Lost In Ether dowozi zestaw prostych, głębokich i surowych ciosów. Jest tanecznie, dziwnie, zabawowo z idealnymi proporcjami funku i techno kopa. Yummi.

Tommy Four Seven – KHIDI Podcast NR.84

Wydając w 2011 roku jedną z najważniejszych płyt (Primate) w historii współczesnego techno Tommy Four Seven z miejsca stał się obiektem naszych zainteresowań. Nieprawdopodobna kariera brytyjskiego inżyniera dźwięku, którego początki (!) przypadają na wydawnictwa w CLR Chrisa Liebinga i Electric Deluxe Speedy J dają podgląd, jak wybitnie utalentowanym jest artystą. Na przestrzeni lat obcowaliśmy z różnymi obliczami Tommy’ego, którego jedyną stałą jest pulsujące, miażdżące brzmienie. Na zaproszenie czołowego gruzińskiego klubu KHIDI uwielbiany u nas Tomeczek pokazuje pazura, ścieli gęstą atmosferę i wbija w ziemię z wielką klasą.

Mama Snake – Bassiani invites Podcast #163

Łapiemy Ubera i w 16 minut jesteśmy w kolejnej gruzińskiej świątyni techno Bassiani. Nie ma DJ-a na świecie który nie marzyłby o zagraniu w tym miejscu. Bierzemy za pewnik, że zaproszenia do nagrania dla nich podcastu również należą do tych nieodmawianych. Mame Snake poznaliśmy w 2018 roku przy okazji Boiler Room z Dekmantel Festival – bojlerkowe sety rozpędzają kariery, ten wyjątkowo pomógł wypłynąć kopenhaskiej artystce na szerokie wody. Jej pełnokrwiste brzmienie nie pozostawia miejsca na błędne interpretacje – mix jest porywający, na swój sposób pierwotny, mocno przytłaczający w najbardziej atrakcyjnym tego słowa znaczeniu. Bassiani Podcast 163 to czysta, nieskażona, perkusyjna moc królowej północnej sceny nowoczesnego techno.

Luty 2023. Najlepsze sety. TOP 5 POLSKA

Michał Łoboda b2b Trans Timmermans – Syndycast005 

fot. Dominika Jurewicz

4 decki, 3 godziny, 2 przyjaciół, 1 kolektyw – werdykt na najlepsze nagranie lutego bezapelacyjnie trafia w ręce załogantów ekipy Syndykat. Powodów dla którego Michał Łoboda, niedawny gość Muno selekcji i Trans Timmermans, który już raz zawojował tutejsze podium jest co najmniej kilka. Przede wszystkim to mistrzowski miks zarejestrowany podczas występu na żywo przy okazji imprezy z herosami detroit techno we wrocławskim klubie Ciało. Jakim cudem udało im się wykręcić tak przemyślany, wyważony, układający się w egzotyczne kombinacje o surowym brzmieniu set przy okazji ich pierwszego, oficjalnego b2b? Wypadkowa talentu, osłuchania, pasji, ziomkowej symbiozy? Pewnie wszystkiego po trochę. Syndycast005 to techno najwyższych lotów, które powinniście wysłuchać od deski do deski. Duma!

Gary Holldman – PLAY Podcast 052

Szybki powrót Gary’ego Holldmana do zestawienia wyróżniającego najlepsze sety miesiąca. Jeden z najbardziej doświadczonych DJ-ów w naszym kraju, postrzegany jako twórca wyrafinowanej muzyki tanecznej pokazuje tym razem swoje mocniejsze oblicze. Inteligentne, masywne deep techno idealnie wpasowuje się w przestrzenną konstrukcję najnowszego nagrania dla PLAY. Koneserski temat od poznańskiego weterana to kolejne potwierdzenie niegasnącej formy topowego reprezentanta rodzimej sceny.

Michał Macewicz – AFFEKTED #16

Nie podejmujemy się wyzwania aby spisać wszystkie działania związane z muzyką, którymi zajmuje się Michał Macewicz. Załogant ekipy SLAP, rezydent Ciała, nauczyciel DJ’ingu w Instytucie Dźwięku czy projektant instalacji audio to tylko kilka aktywności związanych z elektroniką, z jakimi konfrontuje się jeden z ciekawszych głosów na polskiej scenie techno. Ten facet o dźwięku wie chyba wszystko, dlatego każdy kolejny mix spod jego rąk jest dla nas wydarzeniem specjalnym. Monumentalnym intrem (jak zwykle) wprowadza nas w świat targany północnym wiatrem, którego brzmienie przywołuje grozę swoimi szelestami i chropowatymi micro dźwiękami. Macewicz pokazuje tutaj też swoje drugie oblicze – pozwala nam zrelaksować się obok przestrzennych, harmonijnych, pełnych ciepła, melodyjnych kompozycji. Bezbłędna praca i storytellingowa maestria nowego członka agencji AFFEKT to nagranie, które zostanie z nami na długo.

Szmer – GRID Podcast Series 002

Coraz więcej radości dają nam potężne, techniczne sety bez dodatkowych udziwnień i skrętów w rejony, mające w założeniu urozmaicić przedstawianą muzykę . Szmer to gość mocno osadzony w klasycznym techno i chwała mu za to. Nie kombinuje, nie wymyśla, skupia się na konkretnym brzmieniu i wychodzi mu to fenomenalnie. W godzinnym miksie dla bukaresztańskiej podcastowni GRID usłyszymy same sztosy od takich graczy jak Johannes Heil, Kr!z, Altinbas, Antonio De Angelis czy A.Paul. Szmer, którego produkcje regularnie grywają najwięksi jak Sims czy Slater pozostaje wierny mocnemu techno. Mamy prośbę, aby nigdzie indziej się nie wybierał.

Dtekk – Art Bei Ton Podcast 074

Dziwnie zestawiać nam Dtekka pod jego młodszymi kolegami z branży. Nie mogliśmy jednak pominąć jego najnowszego miksu dla Art Bei Ton, zachwycającego swoją promienistą głębią brzmienia. Hipnotyczne pasaże dźwiękowe wymasowały nas jak na sesji u najlepszej Tajki. Słuchając nagrania zamarzyliśmy o kontakcie z tym setem w leśnej atmosferze przy nadchodzącym wschodzie słońca. Charakterności nagraniu dodają złowieszcze szumy, syki i powiewy, które potwierdzają niegasnące zamiłowanie Dtekka do bardziej organicznych dźwięków. Piękna rzecz.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →