Otwarcie Showroomu marki Sound Experience. Świątynia najlepszego brzmienia we Wrocławiu

fot. Klaudia Bracisiewicz
News
Sound Experience

Sound Experience to nowe, prawdziwie koneserskie miejsce we Wrocławiu w którym usłyszymy brzmienie kluczowych marek zajmujących się szeroko pojętym nagłośnieniem. Choć firma działa już od jakiegoś czasu, dopiero niedawno zmaterializowała swoje marzenie o stacjonarnym wymiarze tego projektu. Showroom, czyli serce działalności Sound Experience to miejsce, które powinien odwiedzić każdy, dla kogo jakość dźwięku nie jest obojętna.

Sound Experience. Dźwięk, jakość, design

Sound Experience to firma zajmująca się realizacją muzycznych projektów, skupiając się na ich dźwiękowym wymiarze. Za całym projektem stoi Michał Macewicz, artysta związany z muzyką elektroniczną i jeden z największych specjalistów w dziedzinie inżynierii dźwiękowej w Polsce. Wizja zaszczepiania i eksploracji najwyższej jakości dźwięku kiełkowała w głowie Michała od ponad 20 lat, znajdując swoje ujście w 2022 roku za sprawą otwarcia platformy Sound Experience. Spektrum usług, jakimi zajmuje się powstały koncept obejmuje zarówno zlecenia publiczne jak i komercyjne.

fot. via Facebook

Ze świadczeń SE skorzystały jak dotąd wiodące festiwale muzyczne, restauracje, ośrodki kulturalne czy klienci indywidualni, ceniący sobie ponad wszystko jakość pożądanego dźwięku. Sound Experience obejmuje także serwis specjalizujący się w naprawie urządzeń Pro Audio. Pracujący tu fachowcy w wymiarze kompleksowym posiedli doświadczenie w zakresie diagnostyki sprzętu elektronicznego.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

fot. Klaudia Bracisiewicz

W 2022 roku Michał Macewicz postanowił zająć się swoją największą pasją zawodowo, otwierając firmę, która wspiera branżę muzyczną poprzez oferowanie kompleksowej obsługi wydarzeń kulturalnych dla marek takich jak L-Acoustics czy NNNN. Ich instalacje dźwiękowe są projektowane z myślą o przestrzeni, łącząc doskonałe brzmienie z eleganckim designem. Głód pracowania z wielkimi soundsystemami stał się przyczynkiem zakupu nagłośnienia wspomnianego L-Acoustics wraz ze współzałożycielem Sound Experience Soundsystem – Igorem Matusem.

L-Acoustics jest pionierem branży muzyki rozrywkowej. Jako Sound Experience jesteśmy w posiadaniu systemów mogących nagłośnić koncerty dla publiczności do 10 tysięcy osób. W przyszłości zamierzamy ten system rozbudowywać. Jest to zupełnie nowy etap w pracy z dźwiękiem i akustyką. W tym przypadku L-Acoustics daje nam sprzęt wraz z pełnym oprogramowaniem, na bazie którego możemy zaprojektować przestrzeń w 3D

– Michał Macewicz
fot. Klaudia Bracisiewicz

Grande Opening

Sercem działalności Sound Experience jest nowo powstały Showroom. Jest to miejsce otwarte dla każdego, kto ceni sobie bezkompromisową jakość dźwięku w dziedzinie pro audio. Posmakujemy tutaj muzyki na najlepszej klasy nagłośnieniach, wymienimy się cennym doświadczeniem czy uzyskamy specjalistyczne porady w zakresie technicznym w kwestiach soundsystemów.

fot. Klaudia Bracisiewicz

Showroom w swoim założeniu realizować będzie również koncept edukacyjny. Dzięki korelacji z Instytutem Dźwięku młodzi adepci sztuki DJ-ingu uzyskają fachową wiedzę w tym zakresie, korzystając z porad merytorycznych i praktycznych największych autorytetów w Polsce.

Jestem mega podekscytowany otwarciem takiego miejsca we Wrocławiu jak showroom Sound Experience. Jeszcze przed oficjalnym otwarciem zacząłem działać tam w roli trenera DJ-ingu w szkole Instytut Dźwięku, która mieści się w tym samym budynku. To dla mnie wciąż świeża współpraca, ale jestem z niej bardzo zadowolony, bo od dawna potrzebowałem takiej pozaklubowej aktywności związanej z DJ-ingiem. Spełniam się w takim przekazywaniu wiedzy i wartości nowym adeptom sztuki DJ-skiej, a to miejsce bardzo temu sprzyja. Nie tylko dlatego, że oferuje super klimat, dobre warunki, odsłuch czy sprzęt, ale też ma w swojej filozofii wypisane wielkimi literami muzyczną jakość i pasję do dźwięku

– Szymon Baczyński aka Glassz

Otwarcie Showroomu podzielone było na dwa dni, podczas których mogliśmy zmierzyć się z ideą całego konceptu. Niezwykle wciągające okazały się przemówienia Michała Macewicza oraz zaproszonych gości. Do Wrocławia prosto z Norwegii przyjechali prelegenci odpowiedzialni za markę NNNN, która zaczyna zachwycać świat mimo zaledwie 9 lat działalności.

fot. Klaudia Bracisiewicz

W trakcie meetingu na własnej skórze przekonaliśmy się, jak perfekcyjny sound potrafi ten system generować. Właściciele klubów, promotorzy, artyści, dziennikarze, pasjonaci dźwięku – atmosfera w powietrzu generowała poczucie, że oto uczestniczymy w wydarzeniu bez precedensu dla rozwoju wrocławskiej tkanki kulturowej, w której dźwięk odgrywa kluczową rolę.

fot. Klaudia Bracisiewicz

Sound Experience X Audio-Plus

Od dnia otwarcia Sound Experience zawiązał partnerstwo z marką Audio-Plus, będący jedynym i generalnym dystrybutorem marki L-Acoustics na Polskę. Do fuzji doszło dzięki wspólnemu porozumieniu, szacunku oraz miłości do dźwięku.

Bardzo szanuję ludzi, jacy stoją za marką Audio-Plus. Jest to połączenie, które wynika z pasji i rozmów, odbywających się zawsze z uśmiechem na twarzy. Szereg wymienianych poglądów i wizji z Wojtkiem Mazurkiem doprowadziły do momentu, gdzie w sposób organiczny rozpoczęliśmy współpracę. To, co mnie najbardziej cieszy, to fakt, że nie kryje się za tym priorytetowa chęć zarobienia ale pragnienie tworzenia ciekawych projektów

– Michał Macewicz
fot. Klaudia Bracisiewicz

Sound Experience x Velvet Vortex

Ważnym elementem układanki jest w tym miejscu Alicja Aksamit ze swoim projektem Velvet Vortex. W studio SPACE by Velvet Vortex naszej czołowej DJ-ce zależy przede wszystkim na podejściu do muzyki elektronicznej z szacunkiem, łączeniu ludzi czy budowaniu świadomej społeczności pasjonującej się muzyką. Aksamit pragnie stworzyć tu bezpieczną przystań do spotkań, rozwoju osobistego i pielęgnowania pasji.

Czytaj także: TOP 10 europejskich klubów, w których usłyszymy najlepszy soundsystem

Przestrzeń ma ewoluować i stać się najbardziej komfortowym studiem do wnoszenia DJingu na wyższy poziom. Prowadzone zajęcia mają skupić się researchu dźwięków i produkcji muzycznej na stanowisku wyposażonym głównie w syntezatory, również modularne. Alicja chciałaby zatrzymać się na modułach, o których mowa wyżej, bo tuż za ścianą studia SPACE zaplanowany jest showroom nowej, lokalnej marki b:art instruments, na której warto zawiesić oko.

Dzięki marce Sound Experience w ostatnim roku miałam dużo możliwości, by zapoznać się bliżej z tematem dźwięku. Odkąd pamiętam był to obszar moich zainteresowań. Jednak przez brak odpowiednich narzędzi i osób z inicjatywą dzielenia się taką wiedzą odkrywanie tego zainteresowania było bardzo ograniczone. Na ten moment mam we Wrocławiu niesamowite miejsce, w którym dzięki profesjonalnemu, doświadczonemu zespołowi, a także najlepszej technologii mogę usłyszeć muzykę inaczej niż dotychczas i zrozumieć więcej. Czuję się zaszczycona będąc częścią tego miejsca, obserwując proces od pomysłu do realizacji i dokładając swoją cegiełkę

– Aksamit
fot. Klaudia Bracisiewicz


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →