TOP 10 najlepszych setów miesiąca – grudzień

Artykuł
sety grudzień

Zamykające rok, ostatnie zestawienie 2022 roku najlepszych nagrań z jakimi zmierzyliśmy się w ciągu całego miesiąca. Fantastyczne sety wylewały się przez cały grudzień i jak zwykle jest nam przykro, że nie o wszystkich możemy napisać. Dominacja techno, wyjątkowa korelacja i pierwszy powrót, tym razem na sam szczyt topowego polskiego DJ-a. Zapraszamy, głównie do odsłuchu.

Listopad. Najlepsze sety. TOP 5 ŚWIAT

Surgeon b2b DJ Pete – Tresor, Berlin

sety
fot. via medellinstyle.com

Widząc dwie niekwestionowane legendy techno kojarzone z brudnym, mocnym graniem nie sposób nie mieć pewnych oczekiwań względem brzmienia ich wspólnego seta. Blisko 5-godzinny set nagrany w Tresorze podczas imprezy świętującej 30-lecie Surgeona na scenie może niektórych wprawić w zakłopotanie. Osoby, które rzuciły się na to nagranie oczekując monumentalnej techno przejażdżki poczują zawód.

„Chirurg” wychowany na post-punku i industrialu w asyście pioniera berlińskiej sceny końcówki lat 80′ dają popis swoich wyrafinowanych umiejętności miksowania ze słyszalną, encyklopedyczną wiedzą na temat historii techno i house. Nie każdemu set przypadnie do gustu, warto jednak podejść do niego bez większych oczekiwań. Panowie doskonale bawią się konwencjami – w końcu set został zarejestrowany na scenie Globus, miejscu gdzie dochodzi do wielu brzmieniowych eksperymentów.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Antonio Ruscito & Luigi Tozzi live – Memoir Page 90

Luigi Tozzi był jednym z dwóch zagranicznych artystów (obok Donato Dozzy’ego), którego usłyszałem w zeszłym roku dwukrotnie. Co więcej, to były nasze pierwsze spotkania w życiu. Wybitny performance na LAS Festival i we wrocławskim Ciele tylko utwierdziły mnie w przekonaniu, jak wielkim artystą jest włoski producent. Pod koniec roku rzymianin wykręcił dodatkowo wyjątkowy live-act w asyście z Antonio Ruscito dla podcastowni The Memoir. Obaj architekci dźwięku zabierają nas w psychodeliczne głębiny deep techno. Perła.

Czytaj także: Najlepsze elektroniczne występy 2022 – podsumowanie Muno

The Advent – Medellin Techno Podcast Episodio 141

Wychowałem się na techno Adventa, dlatego każdy podcast Portugalczyka biorę w ciemno. Nawet jeśli nie jest to dzieło do którego będę wracać latami. Nie jest tajemnicą, że Cisco Ferreira ma słabość do Ameryki Południowej – to tam ma najsilniejszą bazę swoich ultrasów, do których wraca kilka razy w roku. Nagranie dla kolumbijskiego Medellin Techno Podcast daje nam pełen obraz obecnych upodobań Adventa – set skwierczy, bulgocze i prowadzi do atomowego celu. 30 lat na scenie, forma nie gaśnie.

Stefan Vincent – On the 5th Day Podcast #168

Stefan Vincent od lat należy do grona moich ulubionych DJ-ów, niestety z regularnością pomijanego na polskim podwórku. A szkoda. Holenderski producent i dj to postać niemal mistyczna, stawiana – i całkiem słusznie – na szczycie najbardziej oryginalnych artystów zajmujących się taneczną muzyką elektroniczną. Miks dla On the 5th Day emanuje charakterem Stefana Vincenta i typową dla niego łatwością łączenia dźwięków z najdalszych zakątków elektroniki. Epickie, wciągające flow z wielowymiarowym podejściem do nagrania podcastu – kolejny piękny przykład tego, jak potężna może być muzyka.

Levon Vincent – Groove Podcast 360

Levon Vincet z nagraniem dla Groove powinien być wystarczającym powodem, żeby zainteresować się najnowszym materiałem Amerykanina. Z taką muzyką nie konfrontuje się na co dzień. Levon jak mało kto posiada olbrzymią wiedzę na temat klasycznych tropów muzyki tanecznej, nie ustaje w eksperymentowaniu z rytmem i dźwiękiem. Mam wrażenie, że czasami zajmuje stanowisko wbrew sobie. I niech robi to dalej, efekt jak zwykle zdumiewa.

Listopad. Najlepsze sety. TOP 5 POLSKA

MKO – BINÄR PODCAST 022

Rezydenta Jasnej 1 już raz gościliśmy w zestawieniu najlepszych setów miesiąca – wtedy oczarował nas nagraniem zarejestrowanym podczas Garbicz Festival. MKO wraca z jeszcze lepszym setem i tym razem nie ma żadnych wątpliwości – grudniowe złoto bezapelacyjnie leci w stronę wybitnego selekcjonera z Warszawy. Zmysł kompozycyjny, repertuar podporządkowany klubowej funkcjonalności z sugestywnym, melodycznym techno idącym w parze z migotliwym groove to nagranie pozbawione wad. Nie lubię bawić się w jałową typerkę, ale mniej więcej raz w miesiącu zmieniam zdanie na temat najlepszego DJ-a z obozu SLAP. Aktualnie jest nim dla mnie MKO, powód znajdziecie poniżej.

sety
fot. via Facebook

Felis Silvestris – La diffrazione delle onde

Polecamy wygospodarować nieco więcej czasu aby zaznajomić się z najnowszym nagraniem od Felis Silvestris. Wrocławski DJ jakiś czas temu wrócił z półrocznej wyprawy na Islandię, o czym ochoczo opowiada za pomocą dźwięków w poniższym secie. Urzekająca kombinacja żywiołów płynie z dyfrakcji falowej zainspirowanej pobytem na północy Grzbietu Śródatlantyckiego. Początkowe ambientowe naleciałości wspaniale rozwijają się w pulsujący rytm nie pozbawiony „przykręcenia śruby”. Długa, tajemnicza, pełna przygód opowieść od Felisa to najlepsze antidotum na zimowe wieczory.

Cranz – BCCO Podcast 225

Ten diabeł z Gdańska zaczyna robić konkretne zamieszanie na polskim podwórku klubowym. Ciężko się dziwić, skoro dowozi taki materiał jak poniższy podcast dla BCCO. Cranz wręcz sadystycznie zwiększa napięcie seta, nie zapominając o słyszalnej zabawie przy miksowaniu zarówno funku, tribali i powerful techno. Dawno żaden set nie dał mi tyle radości. Przyznaje – nie znam dobrze przeszłości autora nagrania. To wszystko brzmi jednak tak, jakby był na scenie od kilkunastu lat, przygotowując zestaw mocarnych nagrań, które zadowolą każdego sympatyka stylu. O takich setach nie ma sensu się rozpisywać, podkręćcie volume i dajcie się ponieść potężnej energii Cranza.

Aetha b2b Hellix – Polish Techno.logy | Podcast #211

Name more iconic krakowskie duo. Aetha i Hellix to twarze małopolskiej sceny techno – grające, organizujące imprezy i przede wszystkim doskonale czujące się w swoim towarzystwie. Dwie niezwykle doświadczone postaci popełniły wspólny podcast dla czołowej podcastowni w naszym kraju – widząc to zestawienie, jeszcze przed odsłuchem byłem spokojny o jakość nagrania. Nie ma w tym secie miejsca na sentymenty, melodyczne breakdowny czy nawet chwile oddechu – idą jak źli, prosto do celu. Szorstka, brudna, momentami oldschoolowa wizja techno – kupiłem tą czystą, brutalną wizję klasycznego, mocnego brzmienia techno.

MOIA | #INNERGATED PODCAST I

Być może nie jestem najbardziej kompetentną osobą do opiniowania nagrań w takiej stylistce ale bozia mi świadkiem – inteligentny łomot od wciąż bardziej docenianej na świecie niż u nas producentki przyjąłem z dziecinną radością. Wysokoenergetyczne, obezwładniające bity od MOIA skopały mi tyłek w najlepszy możliwy sposób. Choć nie identyfikuje się z takim tempem to MOIA kupiła mnie bezkompromisowym, cholernie jakościowym podejściem do mocnego techno. Nie mogę doczekać się konfrontacji na żywo, najlepiej z potężnym soundsystem, naturalnym środowiskiem dla takiego brzmienia.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →