TOP 10 najlepszych setów miesiąca – grudzień

Artykuł
sety grudzień

Zamykające rok, ostatnie zestawienie 2022 roku najlepszych nagrań z jakimi zmierzyliśmy się w ciągu całego miesiąca. Fantastyczne sety wylewały się przez cały grudzień i jak zwykle jest nam przykro, że nie o wszystkich możemy napisać. Dominacja techno, wyjątkowa korelacja i pierwszy powrót, tym razem na sam szczyt topowego polskiego DJ-a. Zapraszamy, głównie do odsłuchu.

Listopad. Najlepsze sety. TOP 5 ŚWIAT

Surgeon b2b DJ Pete – Tresor, Berlin

sety
fot. via medellinstyle.com

Widząc dwie niekwestionowane legendy techno kojarzone z brudnym, mocnym graniem nie sposób nie mieć pewnych oczekiwań względem brzmienia ich wspólnego seta. Blisko 5-godzinny set nagrany w Tresorze podczas imprezy świętującej 30-lecie Surgeona na scenie może niektórych wprawić w zakłopotanie. Osoby, które rzuciły się na to nagranie oczekując monumentalnej techno przejażdżki poczują zawód.

„Chirurg” wychowany na post-punku i industrialu w asyście pioniera berlińskiej sceny końcówki lat 80′ dają popis swoich wyrafinowanych umiejętności miksowania ze słyszalną, encyklopedyczną wiedzą na temat historii techno i house. Nie każdemu set przypadnie do gustu, warto jednak podejść do niego bez większych oczekiwań. Panowie doskonale bawią się konwencjami – w końcu set został zarejestrowany na scenie Globus, miejscu gdzie dochodzi do wielu brzmieniowych eksperymentów.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Antonio Ruscito & Luigi Tozzi live – Memoir Page 90

Luigi Tozzi był jednym z dwóch zagranicznych artystów (obok Donato Dozzy’ego), którego usłyszałem w zeszłym roku dwukrotnie. Co więcej, to były nasze pierwsze spotkania w życiu. Wybitny performance na LAS Festival i we wrocławskim Ciele tylko utwierdziły mnie w przekonaniu, jak wielkim artystą jest włoski producent. Pod koniec roku rzymianin wykręcił dodatkowo wyjątkowy live-act w asyście z Antonio Ruscito dla podcastowni The Memoir. Obaj architekci dźwięku zabierają nas w psychodeliczne głębiny deep techno. Perła.

Czytaj także: Najlepsze elektroniczne występy 2022 – podsumowanie Muno

The Advent – Medellin Techno Podcast Episodio 141

Wychowałem się na techno Adventa, dlatego każdy podcast Portugalczyka biorę w ciemno. Nawet jeśli nie jest to dzieło do którego będę wracać latami. Nie jest tajemnicą, że Cisco Ferreira ma słabość do Ameryki Południowej – to tam ma najsilniejszą bazę swoich ultrasów, do których wraca kilka razy w roku. Nagranie dla kolumbijskiego Medellin Techno Podcast daje nam pełen obraz obecnych upodobań Adventa – set skwierczy, bulgocze i prowadzi do atomowego celu. 30 lat na scenie, forma nie gaśnie.

Stefan Vincent – On the 5th Day Podcast #168

Stefan Vincent od lat należy do grona moich ulubionych DJ-ów, niestety z regularnością pomijanego na polskim podwórku. A szkoda. Holenderski producent i dj to postać niemal mistyczna, stawiana – i całkiem słusznie – na szczycie najbardziej oryginalnych artystów zajmujących się taneczną muzyką elektroniczną. Miks dla On the 5th Day emanuje charakterem Stefana Vincenta i typową dla niego łatwością łączenia dźwięków z najdalszych zakątków elektroniki. Epickie, wciągające flow z wielowymiarowym podejściem do nagrania podcastu – kolejny piękny przykład tego, jak potężna może być muzyka.

Levon Vincent – Groove Podcast 360

Levon Vincet z nagraniem dla Groove powinien być wystarczającym powodem, żeby zainteresować się najnowszym materiałem Amerykanina. Z taką muzyką nie konfrontuje się na co dzień. Levon jak mało kto posiada olbrzymią wiedzę na temat klasycznych tropów muzyki tanecznej, nie ustaje w eksperymentowaniu z rytmem i dźwiękiem. Mam wrażenie, że czasami zajmuje stanowisko wbrew sobie. I niech robi to dalej, efekt jak zwykle zdumiewa.

Listopad. Najlepsze sety. TOP 5 POLSKA

MKO – BINÄR PODCAST 022

Rezydenta Jasnej 1 już raz gościliśmy w zestawieniu najlepszych setów miesiąca – wtedy oczarował nas nagraniem zarejestrowanym podczas Garbicz Festival. MKO wraca z jeszcze lepszym setem i tym razem nie ma żadnych wątpliwości – grudniowe złoto bezapelacyjnie leci w stronę wybitnego selekcjonera z Warszawy. Zmysł kompozycyjny, repertuar podporządkowany klubowej funkcjonalności z sugestywnym, melodycznym techno idącym w parze z migotliwym groove to nagranie pozbawione wad. Nie lubię bawić się w jałową typerkę, ale mniej więcej raz w miesiącu zmieniam zdanie na temat najlepszego DJ-a z obozu SLAP. Aktualnie jest nim dla mnie MKO, powód znajdziecie poniżej.

sety
fot. via Facebook

Felis Silvestris – La diffrazione delle onde

Polecamy wygospodarować nieco więcej czasu aby zaznajomić się z najnowszym nagraniem od Felis Silvestris. Wrocławski DJ jakiś czas temu wrócił z półrocznej wyprawy na Islandię, o czym ochoczo opowiada za pomocą dźwięków w poniższym secie. Urzekająca kombinacja żywiołów płynie z dyfrakcji falowej zainspirowanej pobytem na północy Grzbietu Śródatlantyckiego. Początkowe ambientowe naleciałości wspaniale rozwijają się w pulsujący rytm nie pozbawiony „przykręcenia śruby”. Długa, tajemnicza, pełna przygód opowieść od Felisa to najlepsze antidotum na zimowe wieczory.

Cranz – BCCO Podcast 225

Ten diabeł z Gdańska zaczyna robić konkretne zamieszanie na polskim podwórku klubowym. Ciężko się dziwić, skoro dowozi taki materiał jak poniższy podcast dla BCCO. Cranz wręcz sadystycznie zwiększa napięcie seta, nie zapominając o słyszalnej zabawie przy miksowaniu zarówno funku, tribali i powerful techno. Dawno żaden set nie dał mi tyle radości. Przyznaje – nie znam dobrze przeszłości autora nagrania. To wszystko brzmi jednak tak, jakby był na scenie od kilkunastu lat, przygotowując zestaw mocarnych nagrań, które zadowolą każdego sympatyka stylu. O takich setach nie ma sensu się rozpisywać, podkręćcie volume i dajcie się ponieść potężnej energii Cranza.

Aetha b2b Hellix – Polish Techno.logy | Podcast #211

Name more iconic krakowskie duo. Aetha i Hellix to twarze małopolskiej sceny techno – grające, organizujące imprezy i przede wszystkim doskonale czujące się w swoim towarzystwie. Dwie niezwykle doświadczone postaci popełniły wspólny podcast dla czołowej podcastowni w naszym kraju – widząc to zestawienie, jeszcze przed odsłuchem byłem spokojny o jakość nagrania. Nie ma w tym secie miejsca na sentymenty, melodyczne breakdowny czy nawet chwile oddechu – idą jak źli, prosto do celu. Szorstka, brudna, momentami oldschoolowa wizja techno – kupiłem tą czystą, brutalną wizję klasycznego, mocnego brzmienia techno.

MOIA | #INNERGATED PODCAST I

Być może nie jestem najbardziej kompetentną osobą do opiniowania nagrań w takiej stylistce ale bozia mi świadkiem – inteligentny łomot od wciąż bardziej docenianej na świecie niż u nas producentki przyjąłem z dziecinną radością. Wysokoenergetyczne, obezwładniające bity od MOIA skopały mi tyłek w najlepszy możliwy sposób. Choć nie identyfikuje się z takim tempem to MOIA kupiła mnie bezkompromisowym, cholernie jakościowym podejściem do mocnego techno. Nie mogę doczekać się konfrontacji na żywo, najlepiej z potężnym soundsystem, naturalnym środowiskiem dla takiego brzmienia.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →