Techno perła na horyzoncie. Surgeon wydaje album dla Tresora

via. triangleagency.com
News

Informacje o najnowszych albumach dinozaurów sceny przyprawiają nas o dreszcze. W tym wypadku mamy do czynienia z dwoma legendarnymi instytucjami - nakładem Tresor Records ukaże się pierwszy od 5 lat LP Surgeona. Ciężko o lepszą kombinacje w świecie techno. Słuchamy!

Surgeon. Nowe warianty w spójnym dziele

W marcu 2023 roku nakładem Tresor Records ukaże się Crash Recoil, najnowszy album Surgeona. Jest to pierwszy krążek Anthony’ego Childa od pięciu lat, po okresie, w którym jak sam przyznaje czuł się niepewnie w roli producenta techno, ze sporymi problemami w odnalezieniu nowych inspiracji. W najnowszym dziele brytyjczyka artysta korzysta z nowych, spontanicznych technik, mających na celu dotarcie do niezbadanych wcześniej brzmieniowych konfiguracji.

Surgeon
via instagram.com/tony_surgeon/

Źródło Crash Recoil pochodzi z ostatnich występów Surgeona na żywo, gdzie eksperymentował z ograniczeniami w wykonywaniu i nadawaniu dźwiękowych zwrotów, zakrętów i paradoksów, które z tego wynikają. Rozkwit pomysłów na najnowszym LP pochodzi z iteracji na spójnych sekwencjach MIDI i sprzęcie rekonfigurujących ścieżki w różne konstelacje, tworząc inspirujący wir nieprzewidzianych wydarzeń. Nowe podejście pozwoliło Surgeonowi uchwycić spontaniczną energię jego występów na żywo w sposób wcześniej mu nieznany.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Rezultatem jest osiem utworów podkreślających nowe brzmienie techno Surgeona, czerpiąc odniesienia z całego muzycznego spektrum. Melancholijne szumy rozmazują się tu wokół nieupiększonych, niemal dronowych linii basu i chrzęszczących rytmów. Na całym albumie słyszymy przejawy surowego materiału rzeźbiącego nowe warianty, tworząc spójne dzieło pełne wspomnień. Premiera 17 marca tego roku.

Czytaj także: TOP 10 najlepszych setów miesiąca – grudzień

Nie definiowałbym Crash Recoil jako albumu live. Krążek nie został nagrany za jednym zamachem w trakcie mojego występu. Porównałbym proces tworzenia podobny do tego, z którego korzystają zespoły. Bawiąc się, eksperymentując i próbując wielu wersji w trakcie grania na żywo, badałem swoje utwory i doskonaliłem ich skuteczność przed późniejszym przełożeniem na wersję studyjną. Podczas nagrywania inspirowałem się Coil, King Tubby, Detroit Techno i The Cure, a wszystko to opakowałem moim 30-letnim doświadczeniem na scenie

Surgeon – Crash Recoil (Trailer)

CRASH RECOIL TOUR 2023:


04.03. LANNA, GIJON
10.03. HOUSE OF GOD, BIRMINGHAM
18.03. BLITZ, MUNICH
25.03. TRESOR, BERLIN
01.04. THE GARAGE OF THE BASS VALLEY, BARCELONA
08.04. WAYS / APHELION CLUB, TRANI
09.04. PRINTWORKS, LONDON
21.04. JAEGER, OSLO0
5.05. C12, BRUSSELS
06.05. AMSTERDAM TBCPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →