Tresor wypuszcza księgę z archiwalnymi, nieznanymi wcześniej materiałami

fot, materiały prasowe
News
Tresor

Czy mamy tutaj oddanych wyznawców ikonicznego klubu w Berlinie przy Köpenicker Str. 70? Nasze początki sięgają imprez właśnie w starym Tresorze, tym bardziej wieść o archiwalnej książce mocno poruszyła naszą wyobraźnię. Zapowiada się na ucztę dla radykalnych fanów techno krajobrazu zza kart, jak i reszty świata. Sprawdź szczegóły tego absolutnie wyjątkowego wydawnictwa!

Tresor: True Stories – pozycja obowiązkowa

Tresor: True Stories to pierwsza publikacja fotograficzna z archiwów słynnej instytucji, jaką jest legendarny klub Tresor. Rzadkie, niepublikowane dotąd fotografie i nieopowiedziane historie z lat 80. i 90. zebrane w jednej, limitowanej edycji. Jesteśmy przekonani, że pozycja ta znajdzie swoje miejsce jako jedna z najważniejszych techno publikacji w historii gatunku.

Tresor wypuszcza księgę z archiwalnymi, nieznanymi wcześniej materiałami
fot. materiały prasowe

W środku znajdziemy ponad czterysta zdjęć, ulotek i dokumentów pochodzących z kolekcji Tresora. Pamiątkowe obrazki pochodzą od 20 różnych fotografów, którzy na przestrzeni lat dokumentowali wydarzenia z samego środka słynnego bunkru. Fascynująco zapowiadają się również historie-dialogi od 40 pojawiających się w książce bohaterów tamtych czasów. To postaci będące naocznymi świadkami konsekwencji „wielkiego wybuchu”, który wprowadził techno do Berlina na początku lat 90.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Narodziny klubu

Upadek muru berlińskiego otworzył nieznane dotąd możliwości dla młodych, eksperymentujących, poszukujących własnego miejsca mieszkańców Berlina. Tak właśnie narodził się Tresor, którego otwarcie przypadło na marzec 1991 roku. To jeden z pierwszych namacalnych dowodów, który pokazał, że muzyka w Berlinie nie zna granic. W Tresorze spotykali się wszyscy. Na parkiecie nie liczyło się, z której strony muru przybywasz. Od początku przyświecała tu idea równości, napędzana mocną stopą techno.

Tresor wypuszcza księgę z archiwalnymi, nieznanymi wcześniej materiałami
Surgeon / fot. materiały archwialne

Tresor: True Stories przywołuje historię powstania Tresora w nieskazitelnych szczegółach. W albumie znajdziemy informacje o tym, jak Dimitri Hegemann, Achim Kohlberger i Johnnie Stieler odkryli Tresora w opuszczonych skarbcach domu towarowego Wertheim. Poznamy kulisy prowadzenia klubu, jak i odnoszącej w późniejszych latach sukcesy wytwórni płytowej. Książka zawiera również osobiste relacje kobiet, które ukształtowały Tresora. Na pierwszym planie pojawia się Carola Stoiber, zarządzająca Tresor Records i A&Red Udnerground Resistance X-101, oraz postać Reginy Baer.

Czytaj także: Zmarła współzałożycielka Tresora

W niedawnym artykule na łamach naszego portalu informowaliśmy o odejściu tej kluczowej postaci dla niemieckiego klubu, zarządzającej w latach 1991-2005 zarówno Tresorem, jak i przestrzenią Kratwerk. Według oświadczenia, opublikowanego przez słynny niemiecki klub i napisanego przez jego współzałożyciela Dimitriego Hegemanna, Baer odeszła 21 lipca po długiej walce z nieujawnioną „poważną chorobą”. W książce pojawią się anegdoty Baer z jej do podroży do Berlina i opowieści z czasów zakładania klubu. To jedne z ostatnich zarejestrowanych wypowiedzi współzałożycielki Tresora.

Tresor
fot. materiały archiwalne

Legendarni goście

Lista gości pojawiających się w Tresor: True Stories jest imponująca. Prawdziwe legendy, wybitne osobistości, DJ-e, którzy odcisnęli piętno nie tylko na Tresorze, ale i całym gatunku, jakim jest techno. W środku znajdziemy fotosy oraz wypowiedzi od takich osób, jak Alexandra Dröhner, Annie Lloyd, Arne Grahm, Barbara Freitag, Blake Baxter, Carola Stoiber, Charlyn Green, Christoph Dreher, Daniel Bell, Daniel Miller, Danielle de Piciotto, Dimitri Hegemann, DJ Rok, Electric Indigo, Ellen Allien, Eric de la Cruz, Frank Quickstern, Hille Saul, Jeff Mills, Johnnie Stieler, Jonzon, Mac Folkes, „Mad” Mike Banks, Mark Owen, Mark Reeder, Mike Huckaby, Pamela Schobess, Regina Baer, Simone Kroll, Stefan „Zappa”, Steve Dessauer, Susanne Deeken, Tanith, Terrible, Thomas Fehlmann, Tilman Brembs, Uwe Reineke.

Książka będzie gotowa do wysyłki 9 września 2022 roku. Zamówień można dokonywać na oficjalnej stronie klubu.


Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?

Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy. Dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź warunki współpracy z bileterią Biletomat.pl, która wraz z Muno.plRytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →