TOP 10 najlepszych setów miesiąca – wrzesień

Relacja
Sety wrzesień

Wracamy z doskonale przyjętym cyklem, przedstawiającym wyróżniające się według nas sety z danego miesiąca. Nasz redaktor poruszający się głównie po rejonach techno / house ma uszy szeroko otwarte i dzieli się z Wami jego wrześniową, złotą dziesiątką. Łatwo nie było.

Wrzesień. Najlepsze sety. TOP 5 ŚWIAT

Fiedel – Tech Clubbers Podcast #264

Sety
Fiedel / fot. materiały prasowe

Pojawienie się na horyzoncie nowych nagrań Fiedela generuje u mnie konkretną falę ekscytacji. Jeden z pierwszych rezydentów Berghain, od jakiegoś czasu również gruzińskiego Khidi ma w sobie tę aurę tajemniczości, która w jakiś dziwny, magnetyczny sposób przyciąga mnie do niemieckiego artysty. Nieprawdopodobnie doświadczony DJ od jakiegoś czasu regularnie pojawiający się także w naszym kraju dzięki doskonałym koneksjom z ekipą SLAP. Mógłbym rozmawiać godzinami o muzyce, choć nie ukrywam – czasami lubię rozwalić się pod głośnikiem bez słów. I taki to jest set. Potęga.

Marcel Dettmann – Dekmantel Festival 2022

Jeszcze na chwilę zostajemy przy ikonach legendarnej świątyni techno z Berlina. Tak, wiem – słuchanie setów na YouTubie to błąd w sztuce. We wrześniowym zestawieniu nie mogło jednak zabraknąć maestrii Dettmanna z ostatniej edycji Boiler Room na wybitnym Dekmantel Festival. W trakcie Garbicz otrzymałem SMS-a – Chałup, Dettmann oszalał, gra jakieś disco i electro. Ludzie kochani, jeśli ktoś Marcela nadal kojarzy z betonowym, postindustrialnym brzmieniem z płyt Dettmann dla Ostgut Ton w latach 2010 i 2013, to nie powinien w ogóle o nim rozmawiać. Dettmann od wielu lat bawi się w sentymenty i wyskoki w szalone kierunki muzyki elektronicznej. Posłuchajcie sami, jak szerokie spectrum prezentuje rezydent Berghain z bezapelacyjnie najszerszymi horyzontami z całej ekipy Ostgut.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Stinsøn – Deep Afterhours Nr. 373

Zwalniamy tempo, oddając się niezwykle satysfakcjonującej godzinie od Stinsøna. Głęboka, przemyślana, inteligentna kompozycja świdrująca rejony minimal techno i eksperymentalnego house’u. Do tańca i do różańca. Sprawdzi się przed wyjściem do klubu, jak i na taneczny after. Mniam.

Plectron – The Stalker Mix 

Plectron w swoim najnowszym secie miesza gatunkami lepiej niż kolektura Lotto, z tym że trafia tutaj w samą szóstkę. Matko jedyna, czego tutaj nie ma – house, techno, electro, breakbeat. Trzeba mieć jaja i odwagę, żeby miksować wszystko naraz. No i konkretną dawkę talentu, którego ewidentnie mu nie brakuje. Osobiście uważam, że poruszanie się po kilku gatunkach w setach jest cholernie niebezpieczne – aby to naprawdę dobrze brzmiało, potrzebny jest ponadprzeciętny skill i spore doświadczenie. Plectron broni się w swoim szaleństwie jak mało kto. Chapeau bas.

Sunil Sharpe – Vault Sessions #110

Irlandzki heros znanych z niesamowicie dynamicznych setów UK techno w najlepszym wydaniu. Zaklinacz gramofonów znany z nietuzinkowego, niespotkanego stylu grania znajduje się na moim techno celowniku od kilkunastu lat i jeszcze mnie nie zawiódł. Master of disaster rozniósł w tym roku Up To Date Festival. Nie pogardziłbym powtórki na haloweenowej imprezie Trick or Beat w Hali Stulecia we Wrocławiu. Jedną ze scen obstawi w końcu amsterdamski klasyk pod egidą Vault Session. Jaranko.

Wrzesień. Najlepsze sety. TOP 5 POLSKA

Gogan b2b Schrill – LAS Festival 2022

Gogan b2b Schrill / fot. materiały prywatne

Początek września stał pod znakiem stale napływających setów zarejestrowanych w trakcie sierpniowych festiwali. Polskie TOP 5 okazało się zadaniem arcytrudnym. Poziom naszych rodzimych DJ-ów momentami zdumiewa, w zeszłym miesiącu chyba po raz pierwszy usłyszałem i zachwyciłem się większą ilością krajowych nagrań, niż nieco bardziej rozpoznawalnych na świecie kolegów po fachu. Złoto w dzisiejszym zestawieniu trafia do reprezentantów Kooky Music Schrilla i Gogana. Panowie wykręcili fantastycznego seta z rejonów tech/minimal/house. Lepszej wizytówki festiwalowego lata nie znajdziecie.

Mislaw b2b Rethe – Całość Podcast 002

Pamiętacie, jak Michael Jordan w swoich złotych latach wygrywał mecze w ostatnich sekundach? Mislaw i Rethe rzutem na taśmę, bo nagraniem z ostatniego dnia miesiąca wskakują na zasłużone podium. Załoganci coraz śmielej poczynającej sobie oficyny Całość, rezydenci Transformatora, ale przede wszystkim techniczne łotry z fenomenalnym skillem. Surowe uderzenia automatu perkusyjnego spotykają się tutaj ze złowieszczo brzęczącymi loopami, podane w ciepłym, grooviastym klimacie. Perfekcja.

Maciej Kozak – Densiflora podcast vol 4.

House’owi bookerzy poszukujący nieoczywistych brzmień, proszę zapamiętać to nazwisko. Jak sam Maciek wspomina – w nagraniu znajdziemy hot & sexy muzyczkę. Wraz z ostatnim trackiem seta zdałem sobie sprawę, że mam zakwasy na twarzy od 2-godzinnego szczerzenia się jak głupi do sera. Wolność, radość, euforia, szczęście, podróż. Mimo że nie zapisałem seta w folderze ponadczasowe, zostanie ze mną na długo.

vakkum – Tech-room 29 Podcast 34

Reprezentantka nowej, młodej fali techno szturmem przebija się do szerszej świadomości fanów gatunku w naszym kraju. W nagraniu z szóstych urodzin Wyspy Tamka słyszymy głębokie bity i masywne basy pulsujące w hipnotycznym rytmie. Set vakkum to mistrzowska robota. Zaskakuje aranżacyjnym wysmakowaniem, muzyczną erudycją, autorską pomysłowością i perfekcją brzmienia. Będzie o niej głośno.

kappa e ravve – FEST Festival 2022

Przyznaje, ciężko mi było przekonać się do stylistyki, w jakiej poruszają się jedni z najbardziej doświadczonych DJ-ów na wrocławskiej scenie klubowej. Chłopaki swoją stylówkę opisują głównie jako dark disco, których cykl (wraz z Filipem Sonikiem& Mihvu) zdobywa kolejne parkiety w całej Polsce. Podczas LAS Festival wpadłem przywitać się na scenę, na której grali i hops – wpadłem jak śliwka w ich disco kompocik. Nie odkryje eureki, stwierdzając, że wszystko lepiej brzmi na żywo, ale w tym wypadku musiałem przekonać się na własnej skórze, jak ogromny potencjał parkietowy drzemie w ich muzyce. Koniecznie sprawdźcie ich nagranie z FESTu – szalone brzmienia błądzące gdzieś po peryferiach disco i house’u to absolutna petarda, o której musicie przekonać się przede wszystkim w wersji live.

Wraz z wystartowaniem cyklu przedstawiającego autonomiczne wybory najlepszych setów, obiecałem sobie, że nie pojawi się tutaj nic wykraczającego poza TOP 5. Trudno, umowa to umowa. Wrzesień okazał się jednak ekstremalnie dobrym miesiącem na polskim podwórku. Poniżej wyróżnienia kilku dodatkowych setów, które powinniście usłyszeć. Do zobaczenia w listopadzie.

Furie – KWAST #17

HOLOE B2B DJ NOSEBLUNT – Wisłoujście 2022

2good2beSTR8 – Tama guest mix

Axis Operandi – Fur:ther Sessions 067

A_GIM & Jurek Przezdziecki – SEZON Podcast #006Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →