TOP 10 najlepszych setów miesiąca – sierpień

Relacja
top sety

Startujemy z nowym cyklem, w którym zajmiemy się wyłapywaniem najlepszych naszym zdaniem setów z zagranicy jak i lokalnego podwórka. W ciągu miesiąca pojawia się ich cała masa, z pewnością większość i nas omija. Staramy się mieć jednak uszy szeroko otwarte, dzieląc się z Wami naszymi faworytami.

Jedni słuchają albumów, drudzy skupiają się na najnowszych EP-kach, natomiast nasz redaktor Paweł Chałupa większość swojej muzycznej uwagi kieruje w stronę DJ-skich setów. Ta forma ekspresji jest mu najbliższa, jak sam mówi, daje mu ona pełen obraz artystycznego i emocjonalnego przekazu.

Ustalmy zasady – niemożliwy jest odsłuch wszystkiego, co w danym miesiącu pojawia się w sieci. Nawet koncentrując na jednym podgatunku, dalej pozostaje to nie do ogarnięcia w dysponowanym przedziale czasowym, kiedy akurat można załadować sobie set na słuchawki lub głośniki.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

sety
Trans Timmermans b2b Pan JJ b2b Ravetoszyn @ Wisłoujście 2022 / fot. Glassz

Druga sprawa – nie istnieje coś takiego jak najlepszy set. Dla jednych czymś wybitnym będzie coś, co dla drugiego jest stratą czasu i odpadkiem muzycznym. Wszyscy mają swoją rację, każdy ma swój gust – z tym nie można polemizować. Weźmy za przykład nagrodzony Oscarem w kategorii najlepszy film obraz z zeszłego roku CODA. Ludzie kochani, czy ten tytuł naprawdę jest lepszy od Diuny Villeneuve’a, Licorice Pizza Paula Thomasa Andersona czy Psich Pazurów Jane Campion? Dla jednych tak, dla drugich to jakiś żart. Tak to już jest z tym The Best Of. Autonomiczne wybory zostawiamy Pawłowi, z którymi można się zgodzić, ale nie trzeba. I to jest w tym wszystkim najpiękniejsze.

Sierpień. Najlepsze sety. TOP 5 ŚWIAT

Rødhåd – Reclaim Your City 500 

Zawsze miałem słabość do Rudego. Nie zapomnę naszego pierwszego spotkania na Melt Festival w 2012 roku. Wypełniona po brzegi afterowa (najlepsza) scena Sleepless Floor, dwa gramofony i odpalony szlug za szlugiem – wiedziałem, że się za kumplujemy na dłużej. Mike Bierbach już 10 lat temu czarował odrealnionym, głębokim techno, mocno ukierunkowanym na nastrojowość i niewiele się pod tym względem zmieniło. Wyjątkowe, bo jubileuszowe (500. podcast, wow) nagranie dla Reclaim Your City potwierdza formę berlińczyka. Nie jest to najlepszy set na świecie, ale zdecydowanie warty poświecenia mu dwóch godzin. Na pokładzie m.in. CNCPT, Rene Wise, Linear System, A. Morgan, Svarog.

Ben Sims B2B Oscar Mulero – Stone Techno 2022

Set udostępniony 28 lipca, ale takiego rarytasu nie mogłem sobie odpuścić przy okazji pierwszego zestawienia debeściaków. Co to w ogóle jest za połączenie?! Kto na to pozwolił? W akcji prawdopodobnie dwóch najlepiej wyskillowanych graczy na scenie. No dobra – dajcie mi wspólny występ tej dwójki z DVS1, a pojadę za nimi wszędzie. Pytanie, czy istnieje na świecie jakiś stół DJ-ski, mogący pomieścić tyle sprzętu. Wracając do seta – patrzmy, słuchajmy i uczmy się z tego wszyscy.

Robert James – Trommel.148

Słysząc z oddali – Znowu Muno pisze tylko o techno. Naprawdę tamtejsi redaktorzy są tak ograniczeni? – przychodzę z odsieczą. Trommel, wybitna podcastownia i świątynia nieoczywistych, tanecznych dźwięków z okazji 148 odcinka zaprosiła artystę wyjątkowego. Robert James to jest gość – breakbeat, minimal, house, disco – miesza wszystko i wychodzi mu to wspaniale. Cudownie się przy tym prasowało, zaliczając przy okazji micro cardio.

Roman Flügel – Oddysee FM 

Roman, Romku, Romeczku – jak ja Cię kocham. Zakochałem się na imprezie Groove w 2010 roku w Robercie Johnsonie i nic z tej miłości nie przygasło. Roman Flügel – postać kultowa, ikona podziemia, nieśmiertelny mistrz niemieckiej elektroniki. Kojarzycie fotele masujące w centrach handlowych – 5 zł za 10 minut? Tutaj macie lepsze efekt, za darmo, przez całe 60 minut. Miód!

Drumcell – CLR Podcast Special

Chris Liebing zawsze mocno bujał z techno gangusami z Los Angeles. No i ma kurde rację, najlepsze techno ze Stanów Zjednoczonych to niezastąpiona ekipa Droid Behavior w składzie z Drumcell, Truncate, Raiz, Luis Flores i DJ Hyperactive. Osławione niegdyś podcasty ze stajni CLR wracają na salony. Drumcell robi to, co do niego należy – z pomocą przychodzą nasi ludzie w postaci tracków od DEAS’a i Szmera.

Sierpień. Najlepsze sety. TOP 5 POLSKA

Pan JJ b2b Ravetoszyn b2b Trans Timmermans – Wisłoujście 2022

Pamiętacie Irlandczyka Martina Scorsese? Też zrobiliście wielkie oczy, dowiadując się, że to pierwsze kolabo amerykańskiego reżysera z Alem Pacino? Podobnie tutaj ikoniczna trójka urwisów z Wrocławia zagrała ze sobą po raz pierwszy. Na taką okazję czekali 4 lata, z pomocą przyszedł booking na tegorocznym Wisłoujściu. Najlepszy spontan roku. Ależ to chodzi!

MKO – Garbicz Festival 2022

Nie będzie przesadą jeśli napiszę, że to set jednego z najlepszych polskich DJ-ów prosto z jednego z najlepszych festiwali na planecie Ziemia. MKO z closingiem na Garbicz, na jednej scenie obok Dr. Rubinsteina i MARRØN brzmi jak DJ-skie spełnienie marzeń. Pozycja mocno koneserska, najwyższa jakość i duma absolutna. Gratulujemy, Maćku.

Vi b2b Jan Mohr – SEZON Podcast #004

Spotkanie na szczycie dwóch doskonałych selekcjonerów. Przedstawicielka kolektywu SLAP i rezydent gdańskiej Ziemi zagrali na imprezie Sezon Summer Edition po raz pierwszy i wyszło im to rewelacyjnie. Atomowa apokalipsa rozpisana na dźwięki mrocznego techno. Nie możemy wyjść z podziwu, że udało im się osiągnąć taki efekt przy okazji rozdziewiczającego B2B.

Keczup b2b ABĒDI- Wisłoujście 2022

No i znowu wracamy do gdańskiej twierdzy, na której każdego roku pojawia się śmietanka polskich DJ-ów. W tym wypadku raz jeszcze było pełno emocji – panowie to bliscy przyjaciele, którzy nie raz dzielili ze sobą decki. Co ich połączyło? Czysta miłość do muzyki, zbieżność gustów i cudowny vibe, który kreują u swego boku. Downtempowy majstersztyk, z naleciałościami znienawidzonego zarówno przeze mnie jak i chłopaków słowa „oriental”, utrzymany w cudownym duchu slowtech / slowhouse.

Czytaj także: ABĒDI – selekcja dla Muno.pl

No i wydarzył się cud – set z okolic Stambułu cholernie przypadł mi do gustu. Dwóch Falafel Kingów w postaci Keczupa i ABĒDI’ego to fantastyczny kolaż tłustych, wolnych brzmień, w które wpadłem jak śliweczka w kompot. Pure pleasure.

Zydek b2b Paweł Woźniak – B2b Session

Spontaniczne spotkanie dwóch przyjaciół w wersji domowego, berlińskiego jam session. Zydka w tym roku mogliśmy usłyszeć m.in. na Summer Contrast, zaś Paweł Woźniak to stary winylowy wyjadacz związany ze szczecińską sceną techno. Panowie jak sami wspominają, set nagrali po kilku jointach i piwkach. Słychać obecność płyty winylowej, gości z Portugalii i czystej zabawy podczas nagrywania tego seta. W środku bomby od m.in. Cravo, Pfirtera, Norbaka i Amotika. Enjoy a ride!Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →