TOP 10 najlepszych setów miesiąca – marzec 2023

Recenzje
sety

Pierwszy kwartał miesiąca zamykamy najlepszymi nagraniami z polskiego i zagranicznego podwórka artystów kojarzonych przede wszystkim z brzmieniem techno. W zeszłym miesiącu najlepsze sety dostarczyła brytyjska legenda techno, współtwórca całego gatunku, holenderska, wciąż mało doceniania artystka oraz młodzi, coraz bardziej doświadczeni - o czym przekonacie się słuchając ich najnowszych dokonań - przedstawiciele polskiej sceny klubowej. Enjoy!

Marzec 2023. Najlepsze sety. TOP 5 ŚWIAT

Ben Sims | Aniversario 10 Under Club

sety
via facebook.com/bensimsofficial

Jedna z najważniejszych postaci brytyjskiej sceny techno, Ben Sims, funduje nam ponad 8-godzinne nagranie z okazji 10. urodzin argentyńskiego klubu Under Club. Jak sam przyznaje był to najdłuższy set w jego historii, na który złożyło się łącznie 247 tracków. Nie jest wielkim odkryciem, że największe postaci techno kochają grać w Ameryce Południowej, wykręcając tam bardzo często rekordowe pod względem długości sety. Lata mijają a Ben nic nie traci ze swojej autentyczności – set kipi funkową energetyką, dynamicznym miksem i profesorskim czuciem gry. Drugą część znajdziecie pod tym adresem. Podzielcie sobie tego giganta na części i przekonajcie się jak wybitnym DJ-em pozostaje skromny Walijczyk w czapeczce.

Dr. Rubinstein | fabric podcast

Nie gaśnie moja słabość do jedynej, słusznej pani doktor, przedstawiającej mi jak mało kto muzykę o której nie miałem wcześniej pojęcia. Jej niezmiennie radosna osobowość i żywiołowość – nie wspominając o ogromnej fascynacji brzmieniami acid – wyróżnia ją na tle współczesnych DJ-ów. Lepszej rekomendacji talentu izraelskiej artystki niż zaproszenie przez Fabric do nagrywki autorskiego miksu nie znajdziecie. Rubinstein potwierdza szerokie, brzmieniowe horyzonty w postaci seta, która nie ma prawa się zestarzeć.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

DJ T-1000 | One Nation Podcast 01 

Niedawny gość imprezy Syndykat we wrocławskim Ciele częstuje nas rarytasem w postaci godzinnego seta dla podcastowni One Nation. Kto nigdy nie obcował z muzyką Alana Oldhama niech szybko nadrabia – ten facet to jedna z najważniejszych postaci w historii techno. Nie za bardzo rozglądając się za tym co aktualnie piszczy w trawie, pozostaje wierny swojej niepodrabialnej stylówce. This is Detroit baby!

Mirella Kroes | Reclaim Your City 530

Mirella dawno temu kupiła mnie romansem ciała z umysłem płynącym z jej osobliwych techno setów. Holenderska DJ-ka ma tendencję do odkrywania bardziej tripowej, mentalnej strony muzyki elektronicznej w swoich nagraniach, gdzie wybrzmiewa ewidentna tęsknota za tajemniczością. Atmosfera to klucz do skrupulatnie przygotowanych organicznych konstrukcji, pozwalających na docenienie przestrzeni pomiędzy dźwiękami i drobnymi szczegółami utrzymującymi jej muzykę w super świeżej narracji. Set dla Reclaim Your City Kroes nagrała zainspirowana ostatnim występem w amsterdamskim De School – sporo tu powolnych, połamanych dźwięków przepoczwarzających się w głębokie techno. W dalszym ciągu czekam na jej premierowy występ w naszym kraju.

Bjarki | HATE Podcast 328

Nawet nie podejmuje się sklasyfikowania brzmienia Bjarkiego w najnowszym podcaście dla HATE. Kocham eklektyczne sety ale tym razem Islandczyk przeszedł samego siebie. To jest chore, zajebiste, ten gość musi być alienem a muzykę bierze na bank prosto z kosmosu. Cudownie przebodźcowało mnie to seciwo – polecam to za mało!

Marzec 2023. Najlepsze sety. TOP 5 POLSKA

Ant0n | Ciało | Livecast #56

Elegancja idąca z szaleństwem w parze skutkuje w tym wypadku najlepszym, rodzimym setem ubiegłego miesiąca. Załogant wrocławskiej ekipy Tech-Room 29 wykręcił obłędny closing set nagrany podczas imprezy z Antigone w roli głównej. To jeden z tych przypadków, kiedy lokals zawstydza headlinera – Ant0n dostarcza akrobatycznej zręczności w dźwiękowej ekwilibrystyce, dosłownie zmiatającej z planszy. Smolisty set naładowany breakami, industrialem i mrocznym techno to temat, który nie może wam umknąć. Ogień!

sety
fot. Alex Beryll

Pan JJ | MWTG 298

Myśląc o wyróżniającym się skillu Pana JJ’a należy wymienić fakt, iż posiadł naturalną umiejętność w tworzeniu atrakcyjnych techno setów. Jego kluczową cechą pozostaje zmysł do przekształcania muzyki, którą purystyczni słuchacze mogliby uznać za mało wabiącą w parkietowe złoto. Wciąż młody wilk polskiej sceny klubowej dojrzewa z każdym kolejnym nagraniem, a najnowszy podcast dla MWTG to zdecydowanie jego najlepsza wizytówka. Pomysłowa aranżacja, doskonały miks i zestaw technicznych perełek – bierzcie i słuchajcie tego wszyscy.

PAWEL | 35 | JASNA 1

Wzniosłe, pędzące, pełnokrwiste techno z industrialnym zacięciem to 63 minutowa profesorka robota od PAWLA, stołecznego DJ-a rezydującego na Jasnej 1. To jeden z tych setów przy którym sobie myślę „walcz albo uciekaj”. Dysonansowe syntezatory współpracują z szaloną perkusją, z kolei sekcja rytmiczna dodaje trippującego vibe’u do całościowego odbioru. Kocham takie techno, smaczku dodaje że w całości zostało wysmażone z czarnego wosku. Klasa.

Eduardo Smetana | KONEKT Podcast_04 

Miłośniczka mocnego bitu, kontrolowanego hałasu i precyzyjnych konstrukcji. Wiedzę zdobytą w czasie nauk o muzyce klasycznej przenosi na scenę muzyki elektronicznej, nie bojąc się pływać między różnymi gatunkami. Oficjalny opis łódzkiej DJ-ki najlepiej obrazuje najnowsze nagranie dla KONEKT. Słychać fascynacje brytyjską sceną, oldschoolowym techno i sexy grooviastym brzmieniem. Eric Sneo, Nihad Tule, Alarico i Kaiser dają jasno do zrozumienia, że Smetana umie w tą grę. Jeśli techno ma być radosne to tylko w takim wydaniu. Czekamy na więcej!

Axis operandi | On the 5th Day Podcast #174

Axis operandi kilkukrotnie lądował w naszych szerokich nominacjach na najlepszy set miesiąca ale to dzięki podcastowi dla On the 5th Day w końcu widzimy go w wąskim zestawieniu najlepszych. W zalewie grooviastych i rozpędzonych do granic możliwości setów Axis skupia się na głębokim, funkcjonalnym i perfekcyjnie zaaranżowanym techno. Pierwsze minuty przywołują najlepsze openingi Bena Klocka w Berghain sprzed 10 lat ale im dalej w las tym rozpoznajemy klucz i wizytówkę brzmienia stołecznego DJ-a. Słuchając seta poczułem się jak na showcasie Stroboscopic Artefacts w najlepszych latach labelu – tribalowy wibracje rezonują w towarzystwie plemiennych bębnów, trance’owego pierwiastka i psychodelicznego techno dokonując absolutnego zatracenia w dźwięku. Poezja.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →