Żegnamy Dystopian Records. Słuchamy najważniejszych wydawnictw legendarnego labelu

fot. via Facebook
News
Dystopian

Po 15 latach wytwórnia i platforma eventowa Dystopian została oficjalnie zakończona. Informację tę właśnie ogłosił Rødhåd. Sprawdź szczegóły.

Koniec Dystopian, kluczowej wytwórni techno

Dystopian założył w 2009 roku Rødhåd oraz dwóch wspólników, którzy pozostają anonimowi. Wytwórnia nawiązywała do tzw. berlińskiego techno z Berghain i tworzyła relatywnie melodyczne, epickie brzmienie klubowe, często inspirowane opowieściami science-fiction. Na początku oficyna zyskała rozpoznawalność dzięki imprezom w klubie Arena w Berlinie. Kluczowy wydaje się być 2011 rok, kiedy Rødhåd wydał pierwszą płytę wytwórni zatytułowaną 1984. Do 2019 roku ukazały się 29 singli oraz dwa albumy. Katalog wytwórni wzbogaciły propozycje od takich artystów jak Distant Echoes, Recondite, Alex.Do, Drumcell, Jon Hester, Vril czy Monoloc.

Dystopian
fot. via Facebook

Przyczyny zakończenia działalności nie zostały podane. Wydaje się, że założyciele labelu chcą skupić się na swoich własnych projektach. Rødhåd obecnie zajmuje się nową, założoną w 2018 roku wytwórnią WSNWG. Niemiecki artysta ogłosił, że od teraz wydawnictwa z katalogu Dystopian będą dostępne poprzez WSNWG. Dodatkowo zaprzyjaźnieni artyści zremiksują i zedytują wcześniejsze dzieła. Wśród zaproszonych znajdują się m.in. Lady Starlight, Anika Kunst czy Lewis Fautzi.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: Rødhåd i VRIL w mistrzowskim popisie zarejestrowanym przez ARTE Concert

W ostatnim wpisie na kanałach społecznościowych Rødhåd dziękuje wszystkim, bez których nie byłoby możliwe funkcjonowanie wytwórni:

Dystopian stworzył imponujący katalog wydawnictw i współpracował z wieloma utalentowanymi artystami. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do jego sukcesu – przede wszystkim artystom, klubom, które organizowały nasz showcase, dystrybutorom i fanom kupującym nasze płyty. Bez was Dystopian nie mógłby istnieć

Swoimi refleksjami dzieli się również Alex.Do, jedna z czołowych postaci dla Dystopian:

Dziękuję każdemu za przesyłanie mi tak wielu ważnych wiadomości z osobistymi opiniami, myślami, pomysłami i szczerymi komplementami. DJ-em zostałem w wieku 17 lat, do Dystopian dołączyłem 4 lata później. Dzięki tej współpracy przez dziesięć lat podróżowałem po całym świecie. Grałem koncerty w miejscach, o których mogłem tylko marzyć. Moją najgłębsza wdzięczność kieruje również do całego, ciężko pracującego zespołu – dzięki wam mogę w spokoju kontynuować swoją karierę. Z niecierpliwością czekam na kolejny przygody

Rødhåd – Entering 101 

Distant Echoes – Beyond Thunderdome

Jon Hester – Constellations 

Recondite – Theater II

Monoloc – The Untold WayPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →