Spektakularne b2b. Najlepsze, aktywne zestawienia DJ-skie (część 1.)

Fot. youtube.com
Artykuł
Marcel b2b Ben

Wspólne występy dwóch (lub więcej) DJ-ów w jednym czasie na tym samym setupie to nie lada gratka, głównie dla fanów samych zainteresowanych. Zestawienia b2b to dla organizatorów najczęściej nie mały wydatek - taki ruch działa jednak na wyobraźnie i zazwyczaj przekłada się na konkretną frekwencje danego wydarzenia. DJ-owanie z inną osobą może zapewnić nowy poziom kreatywności do sposobu podejścia względem swoich setów, tworząc atmosferę niemożliwą do wygenerowania w pojedynkę. Poniżej najlepsi specjaliści w swoim fachu, którzy dobrali się w perfekcyjne pary.

Speedy & Steve

Zestawienie rozpoczynamy od projektu z niewielką przeszłością, który swoje prawdziwe oblicze ma zaprezentować dopiero w tym roku. Speedy J i Steve Rachmad pojawią się premierowo w ciągu najbliższych 12 miesięcy w najlepszych klubach i festiwalach na całym świecie.  Obu dżentelmenów nie trzeba specjalnie przedstawiać – współczesna muzyka elektroniczna nie byłaby taka sama bez ich dokonań. Panowie doskonale poczuli się w studiu, teraz planują wspólną trasę koncertową. W pierwszej połowie roku Speedy & Steve pojawią się m.in na Free Your Mind, 909 Festival i węgierskim DAAD Gathering.

b2b
fot. facebook.com/electricdeluxe

Ostatnie dwa lata ze Steve’em Rachmadem aka STERAC minęły nam na spontanicznych spotkaniach w studiu, przynosząc bardzo produktywną współpracę. Po kilku jam sessions Stay Home Soundsystem zdaliśmy sobie sprawę, że odnajdujemy wspólnie konkretny flow, szczególnie podczas improwizacji na żywo. Ostatnimi czasy więcej czasu spędzieliśmy w studio, nagrywając muzykę oraz kombinując z różnymi konfiguracjami set-upów pod względem występów na żywo. Poszło nam zadziwiająco łatwo i już dzisiaj zapowiadamy kilka występów z początkiem 2023 roku. Wyczekujcie kolejnych informacji na temat najnowszego projektu Speedy & Steve!

– Speedy J

Surgeon b2b Dj Pete

Kilka dni temu pisaliśmy o panach w kontekście złota za najlepszy grudniowy set zarejestrowany podczas jubileuszowej imprezy Chirurga w berlińskim Tresorze. Para mając na swoim koncie łącznie blisko 50-letnie doświadczenie na scenie pobudza wyobraźnie wśród fanów techno na całym świecie. Brytyjski sznyt na przecięciu niemieckiej precyzji to za każdym razem wydarzenie królewskiej rangi.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: TOP 10 najlepszych setów miesiąca – grudzień

Surgeon i DJ Pete występują z mniej więcej roczną regularnością, za każdym razem zostając headlinerami wydarzenia na którym się pojawiają. Pozamiatali Tresorem, De Republiek od holenderskiego, eventowego giganta Reaktor ale i Stadionem Miejskim w Białymstoku w ramach Up To Date Festival w 2020 roku.

Ben Sims b2b Sandrien

Ben Sims jak mało kto nabył zdolność wyłapywania prawdziwych, muzycznych talentów. Od kilku lat regularnie dzieli konsoletę z jedną z najbardziej szanowanych, holenderskich DJ-ek- Sandrien. Niezwykle doświadczony brytyjczyka nie potrzebuje specjalnej introdukcji – kto jest w grze, ten wie, jak wielką postacią dla całej sceny jest Sims. Sandrien z kolei zachyca swoją pomysłowością, lekkością mixu i bogatym aranżem.

Odchodząc od hipnotycznego techno, zaczęła ostatnio romansować z klimatem funk i groove. Regularne b2b z Benem Simsem są najlepszym dowodem na słuszność wybranego kierunku. Mogliśmy ich usłyszeć na Amsterdam Dance Event czy autorskich imprezach Machine Simsa w najlepszych europejskich klubach.

Luciano b2b Ricardo Villalobos

Prawdopodobnie najdłużej grający ze sobą duet przyjaciół w historii współczesnej, tanecznej muzyki elektronicznej. Chilijska, szamańska krew płynie w żyłach obu herosów, będących od ponad 20 lat na szczycie DJ-skiej piramidy. Kojarzeni z maratońskimi setami dali się poznać jako artyści o niezwykłym wyczuciu, subtelności i elegancji. Podczas swoich setów pełnych kosmicznych dźwięków i nagłych zmian nastroju, Luciano i Villalobos wydają się być zupełnie zatraceni w muzyce, zdalnie sterując wszystkim jak opętani, jak ktoś z innego wymiaru.

Od lat z powodzeniem romansują z house’em, techno i minimalem najwyższych lotów. Ciężko wymienić wszystkie przystanki gdzie pojawili się razem. Love Family Park, Caprices Festival, Love Parade,Bónusz Electronic Music Festival czy Amnesia na Ibizie to tylko niewielki procent całości.

Ben Klock b2b Marcel Dettmann

Nie ma w Berlinie ważniejszych postaci dla tamtejszej sceny techno niż Ben Klock i Marcel Dettmann. Wieloletni rezydenci Berghain w latach 90′ zdefiniowali sound berlińskiego podziemia, będąc jego globalnymi twarzami. Unikalna estetyka obu mistrzów w swoim fachu dała przyczynek do wspólnego koncertowania na całym świecie. Z jednej strony zredukowana i szorstka, emocjonalna i nieprzewidywalna wizja Dettmanna z seksownym groove od Klocka to połączenie niepoprawnie doskonałe.

Po rozpadzie Ostgut Booking, gdzie grali pierwsze skrzypce oboje w tym miesiącu założyli własne agencje bookingowe. Rozpad królewskiej drużyny nie oznacza jednak zaprzestanie kolejnych, wspólnych występów. Ich wspólny b2b to zazwyczaj festiwalowy rarytas – pojawili się m.in. na Awakenings, DGTL ale i rodzimym Audioriver w 2015 roku.

Dixon b2b Âme

Historia Âme i Dixona zaczyna się w 2005 roku. To właśnie wtedy stworzyli oni swoją wytwórnię Innervision. Wkrótce wydali kilka EP-ek, doskonale przyjęte przez krytyków i publiczność. Wspólne wydawnictwa okazały się na tyle spektakularne, że szybko zczełi wspólnie występować w całej Europie. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie ich solowy dorobek muzyczny.

Zarówno Âme , jak i Dixon znacznie wcześniej zgromadzili wokół siebie rzeszę oddanych fanów, co umożliwiło tak szybki sukces tej korelacji. Ame b2b Dixon mają na swoim koncie kilkadziesiąt występów na kluczowych festiwalach z muzyką elektroniczną. Grali m.in. na Exit Festival w Serbii, Loveland Festival, Amsterdam Dance Event i OFF Sonar w Hiszpanii. Dwukrotnie pojawili się również na Audioriver Festival – w 2013 i 2022 roku.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →