Trend Alert – moda rave’owa ma teraz „boom” i są ku temu wyraźne przesłanki

fot. Colton Sturgeon / Unsplash
Kultura News
rave

Liczby nie kłamią. W tym roku kultura rave oraz jej estetyka, moda, mogą odnotować gwałtowny wzrost popularności i duża w tym zasługa nowej, młodej publiczności - informuje raport Pinterest.

God bless the rave

Rave ma się dobrze i widać to również po zmianie mody – kiedyś ludzie ubranie głównie na czarno, teraz wszędzie mnóstwo kolorów. Dlaczego tak się dzieje i czym to jest spowodowane? Mamy na to swoje domysły, lecz na to pytanie konkretniej, bo w liczbach odpowiada nam między innymi najnowszy, roczny raport Pinterest Predicts. Platforma ta przyciąga 445 milionów użytkowników na całym świecie – jej przedstawiciele chwalą się, że poprawnie przewidzieli, aż 80% swoich czterech poprzednich prognoz trendów, dzięki miesiącom analiz eksperckich.

Exploring Ukraine’s Underground Rave Revolution

Według Pinterest Predicts, „kultura rave będzie królować w nadchodzącym roku”, ze względu na znaczny wzrost wyszukiwań związanych z nią. Najbardziej wzrosła częstotliwość wyszukiwania na temat mody klubowej – „stroje house” o 185%, podczas gdy „berlińskiej mody rave” aż o… 250%! Ponadto raport podaje również wzrost wyszukiwań hasła „estetyka rave party” o 35%, podczas gdy „styl techno” wzrósł o 60%, a „mikser muzyczny”, aż o 115%. Portal tłumaczy tak duże wyniki m.in. efektem zniesienia lockdownu:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Pokolenie Z i Millenialsi wychodzą z ponad dwuletniej kwarantanny, przejmą kluby nocne, magazyny i domówki na całym świecie. Styl techno, moda rave i stroje z muzyką house zyskują na popularności [..] [Te generacje] ponownie rozpalają swoją miłość do kultury rave i jej charakterystycznej estetyki. Ludzie chcą znaleźć integracyjne, wolne przestrzenie, w których mogą się rozluźnić i ubierać tak, jak im się podoba – twierdzi raport

Moda rave to tylko jeden z 27 zanalizowanych trendów na ten rok, które zostały omówione w badaniu. Pinterest Predicts przewidują również wzrost popularności m.in. niekonwencjonalnych randek, kuchni azjatyckiej, origami, koloru pomarańczowego czy akcesoriów dla pasa.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →