Robert Hood z reedycją legendarnego projektu dla Tresor Records

fot. materiały prasowe
News
Robert Hood

Legenda Underground Resistance, Robert Hood, wraca do swojego aliasu The Vision. Ikoniczny projekt wznawia dzięki oficynie Tresor Records, gdzie 30 lat temu wydał wiekopomne wydawnictwo Waveform Transmission Vol. 2. Sprawdź szczegóły.

Robert Hood. Artysta kompletny

Tresor Records kontynuuje wznawianie najważniejszych wydawnictw w bogatym, opiewającym na blisko 350 pozycji katalogu legendarnej, berlińskiej oficyny. Dokładnie 30 lat temu premierę w tym miejscu miał Robert Hood ze swoim ikonicznym konceptem The Vision. Pod koniec maja usłyszymy odświeżoną wersję jego najważniejszego dzieła pod tym alter ego zatytułowanym Waveform Transmission Vol. 2.

Robert Hood
via facebook.com/RobertHoodFloorplan

Wybitny album Roberta Hooda aka The Vision powstał w tym samym roku, w którym amerykański DJ i producent opuścił Underground Resistance i swoje rodzinne Detroit. Krążek reprezentuje przełomowy moment w karierze Hooda. Był to okres, gdzie wraz ze współzałożycielem UR Jeffem Millsem przeprowadził się do Nowego Jorku.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

fot. materiały prasowe

W tym mieście legenda techno zaczęła eksperymentować z nowym etosem pracy, który przyczynił się do wypracowania przez niego charakterystycznego brzmienia. Za mastering dźwięków Waveform Transmission Vol. 2 odpowiedzialny jest Thomas P. Heckmann. Niemiecki artysta podkręca wybitnie surowe, funkowe i agresywne dźwięki Hooda nadając płycie nowego blasku.

Czytaj także: Tresor Records z historycznym, 350. wydawnictwem katalogowym

Wiecznie uduchowiony, z nieskrywanymi zapędami filozoficznymi Hood zadedykował płytę „formie prostoty, rozumowaniu wizji oraz zrozumieniu skąd pochodzimy i jak się tu znaleźliśmy”. Ostatnio Robert Hood często występował ze swoją córką Lyric jako Floorplan. Zaraz po jego solowych wydawnictwach jest to jego sztandarowy projekt. Robert oraz Lyric wydali dwie EP-ki w wytwórni Luke’a Solomona i Derricka Cartera. Rok temu Robert Hood powrócił do Polski, na 15. edycję festiwalu Audioriver w Płocku, gdzie wystąpił ze swoim live actem w Circusie. Czekamy na kolejny booking absolutnego mistrza ceremoni!

Robert Hood aka The Vision – K-Force

The Vision – Waveform Transmission Vol. 2 – tracklist

01. K-Force

02. Liquification

03. Weapons

04. Gamma Scale

05. Chrome

06. Projectile Darts

07. The Protector

08. Magnetic StormPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →