Björk wprowadza niepokój w remiksie kawałka Shygirl

fot. Björk / Facebook
shygirl bjork

Islandzka gwiazda muzyki Björk zremiksowała utwór angielskiej raperki Shygirl, wprowadzając zupełnie nowy kierunek względem oryginału. Efekt jest piorunujący.

Inna perspektywa

Ubiegły rok był doskonały dla Shygirl – raperka ze swoim eksperymentalnym i artystycznym podejściem do hip-hopu oraz popu została okrzyknięta przez krytyków oraz słuchaczy odkryciem roku. Po serii bardzo dobrze przyjętych EP-ek i mixtape’ów, jeszcze na kilka miesięcy przed wydaniem jej debiutanckiego albumu Nymph, Brytyjkę można było usłyszeć na najważniejszych wydarzeniach – w Polsce zagrała m.in. na krakowskim Unsoundzie.

Woe, oryginalny utwór Shygirl, którego remiksu podjęła się Björk, jest kawałkiem otwierającym jej ostatni, bardzo dobrze przyjęty longplay.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Shygirl – Woe

W przeciwieństwie do melancholijnego i spokojnego oryginału, Björk wprowadza w swojej interpretacji sporo niepokoju, zarówno w warstwie kompozycji, poprzez ograniczenie jej wyłącznie do zniekształconych beatów, padów i dźwięków orkiestry, oraz, rzecz jasna, w warstwie wokalnej. Muzyka wraz z klipem kształtuje obraz nowego, mistycznego podejścia do utworu pełnego ambiwalentnych emocji – mimo, że to remiks, brzmi on jak logiczna kontynuacja oryginału, bowiem Islandka swoim udziałem odpowiada/odnosi się bezpośrednio do emocji Shygirl, które zawarła w pierwotnej wersji Woe:

Shy powiedziała mi, że w swoim tekście mówi zarówno o różnych miłosnych zainteresowaniach i sławie, jak i o tym, jak nagle wszyscy czegoś od ciebie chcą i powinieneś być zachwycony, ale nie jesteś i musisz dać sobie z tym radę. „Woe” zadaje pytanie, a ja postanowiłam odpowiedzieć na nie z punktu widzenia sufi, czyli: ciesz się z pragnienia i tęsknoty oraz nieotrzymywania tego, czego chcesz, ale ciesz się z chęci – tak jak wirujący derwisze sięgają w górę, gdy się obracają, ma to reprezentować tę tęsknotę i zadowolenie z tego, także na bardziej codziennym poziomie osobistym chodzi o to, że czasami, gdy nie jesteś zadowolony ze związku, nie powinieneś oczekiwać, że twój związek partnera, aby to uzdrowić lub naprawić – raczej spójrz na niego jako na partnera w zbrodni lub na towarzysza, który nie dosięgnie.. kolejny człowiek z tą nienasyconą tęsknotą – mówi Björk

Shygirl – Woe (I See It From Your Side) (Björk Remix)Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →