Baasch z kolejnym soundtrackiem spektaklu Michała Buszewicza

fot. Baasch / Facebook
Kultura News
baasch

Warszawski producent Bartosz Schmidt, popularnie znany pod aliasem Baasch, po raz kolejny stworzył autorską ścieżkę dźwiękową specjalnie dla spektaklu warszawskiego Teatru Dramatycznego.

Dla każdego chłopaka

Chłopaki płaczą to kolejna współpraca Baascha z reżyserem i scenarzystą Michałem Buszewiczem, po ubiegłorocznej, dobrze przyjętej sztuce Edukacja seksualna. Spektakl jest opowieścią o męskich emocjach, wrażliwości:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Widzisz płaczącego mężczyznę. Jakie wywołuje w tobie emocje? Odruchy? Co przychodzi ci na myśl, kiedy mijasz na ulicy faceta, który łka? I czy w ogóle zdarza ci się takich facetów spotykać? Czy męskie łzy są towarem deficytowym? Te publiczne należą do rzadkości. A czy te prywatne mogą posłużyć jako podstawa teatralnej opowieści? Chłopaki płaczą to tytuł spektaklu – plasujący się gdzieś między spoilerem a oczywistością – ale to także niebanalne przesłanie, wymagające jak najczęstszego powtarzania. Męskie łzy istnieją. Co więcej, wszyscy ich potrzebujemy. Potrzebujemy, jako społeczeństwo, mężczyzn potrafiących okazywać emocje. Dlatego też chcemy uważnie przyjrzeć się momentom, w których próbujemy, przed sobą i przed innymi, zaprzeczać istnieniu męskich łez. Powodom tych zaprzeczeń. Chwilom, kiedy między powodem, bodźcem a płynącą łzą wyrasta tama lęku, niewygody, wstydu, rygorów i zaciśniętych zębów. Chcemy też wspólnie poszukać w tej tamie pęknięć. Emocjonalne spotkanie w męskim gronie nie musi być stereotypową libacją ani rywalizacją. Może być wymianą doświadczeń, szansą na spojrzenie na siebie nawzajem z wyrozumiałością i zgodą na słabość, porażkę, a czasem nawet prywatną katastrofę. Okazją do odkrycia nowych pokładów wrażliwości niezbędnej do życia – a czasem i do tego, żeby to życie ocalić – czytamy w zapowiedzi

Koniecznie sprawdź: Jacek Sienkiewicz nagrał muzykę do spektaklu

Premiera spektaklu Chłopaki płaczą, 23 marca w warszawskim Teatrze Dramatycznym.

Myślę, że każdy chłopak znajdzie w nim coś o sobie – zaprasza BaaschPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →