Josh Wink startuje z serią remiksów swojego największego klasyka

via facebook.com/JoshWinkOfficial
News
Josh Wink

Josh Wink i jego Higher State Of Consciousness z nowym życiem dzięki doskonałym remiksom od Damiana Lazarusa i Mathew Jonsona. Sprawdź szczegóły.

Nieśmiertelny utwór Josha Winka

Higher State Of Consciousness , klasyk acid house’u Josha Winka doczekał się remiksów od Damiana Lazarusa i Mathew Jonsona. EP-ka ukaże się 17 marca nakładem Strictly Rhythm i jest pierwszą z serii remiksów legendarnej, parkietowej bomby. Za kolejne interpretacje odpowiedzialni będą Max Cooper, Alter Ego, Erol Alkan i Kink.

Próba zremiksowania jednego z najważniejszych utworów muzyki tanecznej okazała się zarówno trucizną jak i błogosławieństwem. Postarałem się być wierny oryginałowi dodając nieco swojego dziwactwa i mroku. Dzięki Josh za tą możliwość, bawiłem się świetnie

– Damian Lazarus
Josh Wink
fot. materiały prasowe

Josh Wink jest jednym z pionierów muzyki techno i house w Stanach Zjednoczonych. Urodzony w Filadelfii artysta działa niezwykle prężnie na rynku muzyki elektronicznej już od ponad 30 lat. W 1989 roku jako jeden z pierwszych brał udział w budowaniu undergroundowej sceny rave’owej w swoim rodzinnym mieście. Swoją pierwszą Ep’kę Tribal Confusion wydał pod pseudonimem E-Culture w 1990 roku dla Strictly Rhythm. Przez kolejne 4 lata jego single ukazywały się na takich labelach jak: R & S Records, Sorted Records czy Nervous Records. W 1994 roku wraz ze swoim długoletnim przyjacielem, King Britt’em założył własną wytwórnię Ovum Recordings, dla której nagrywają m.in.: Shomi Aber, Marc Romboy, Luca Bacchetti, D’Julz czy Loco Dice.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: Kwaśne lato miłości 1988 – pojawiła się nowa książka o powstaniu acid house’u

Rok 1995 był przełomowy dla Josha Winka za sprawą trzech niesamowitych produkcji, które otworzyły mu drzwi do dalszej kariery – Don’t Laugh, I Am Ready oraz właśnie Higher State Of Consciousness. Acid house’owy utwór wyróżnił Rolling Stone jako jeden z 'Greatest Dance Songs Of All Time’. Nowe wersje od Damiana Lazarusa i Mathew Jonsona usłyszymy pod tym adresem.

Josh Wink – Higher State Of Consciousness (Damian Lazarus remix)Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →