The Chemical Brothers w znakomitej formie. Nowy singiel jest tego dowodem

fot. Hamish Brown / facebook.com/ChemicalBros
News

Dwa lata Tom Rowlands i Ed Simons testowali cierpliwość swoich fanów. Dziś można powiedzieć, że było warto. The Chemical Brothers podzielili się ze światem swoim najnowszym dziełem - utworem No Reason. Czy właśnie otrzymaliśmy zwiastun pierwszej od czterech lat płyty Brytyjczyków? Zobaczymy.

Mający dziś status żywej legendy wyspiarskiej elektroniki duet The Chemical Brothers nic nie musi, za to wszystko może. Artystom nie spieszyło się z prezentowaniem nowej muzyki – bardziej niż na pracy w studiu, Rowlands i Simons skupili się na występach na żywo. Nie oznacza to, że zaniedbali producenckie rzemiosło.

The Chemical Brothers – fot. Hamish Brown / facebook.com/ChemicalBros

The Chemical Brothers. Powrót gigantów

Ostatni, dziewiąty w dorobku album Chemicznych Braci ukazał się w 2019 roku. Płyta No Geography została ciepło przyjęta, a przede wszystkim udowodniła, że Brytyjczycy nie zamierzają stać w miejscu. Krążek eksplorował nowe obszary zarówno w zakresie muzyki, jak i jej dystrybucji. Spotkało się to z powszechną aprobatą – album zdobył aż trzy statuetki Grammy, w tym tę najważniejszą, czyli dla Elektronicznej Płyty Roku.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

The Chemical Brothers – Go

Od tamtej pory The Chemical Brothers zaprezentowali zaledwie dwa numery. W 2021 roku światło dzienne ujrzał singiel The Darkness That You Fear i jego b-side, utwór Work Energy Principle. Rozbudzone apetyty fanów sugerowały, że mogą być to zapowiedzi kolejnego longplaya w karierze Brytyjczyków. Oni sami dość szybko ucięli spekulacje oświadczając, że wspomniane piosenki stanowią autonomiczne wydawnictwo i nie znajdą się na żadnym albumie.

The Chemical Brothers – The Darkness That You Fear

Kolejne miesiące to powrót do występów po okresie pandemii – występów, które choć są dość rzadkie, to stanowią niesamowite widowisko, stąd obecność The Chemical Brothers w programie wyłącznie największych festiwali świata. Będziemy mogli przekonać się o tym już w nadchodzące lato, gdyż Rowlands i Simons odwiedzą Polskę przy okazji obecności na FEST Festival 2023. Będzie to okazja, by po raz pierwszy od lat zobaczyć zespół w naszym kraju, a także usłyszeć nową muzykę, w tym najświeższy numerzaprezentowany dziś utwór No Reason.

The Chemical Brothers prezentowali piosenkę na żywo podczas ubiegłorocznych występów. Co więcej, jej fragmenty mogliśmy usłyszeć w filmach na oficjalnym profilu duetu na TikToku. W końcu przyszedł czas na pełnoprawną premierę singla w całej jego okazałości.

The Chemical Brothers – No Reason (Neon Marching Band Video)

The Chemical Brothers. Trzy dekady zaskoczeń

Nie ma chyba zbyt wielu współcześnie istniejących zespołów, których dorobek byłby tak stylistycznie różnorodny, co Chemicznych Braci. Weźmy pod lupę choćby jedne z najpopularniejszych utworów Brytyjczyków, zaczynając od Star Guitar, przez Hey Girl, Hey Boy, Galvanize i The Salomon Dance, kończąc na Wide Open czy Go. Każdy z tych tracków brzmi jakby został wyprodukowany przez kompletnie innych twórców, a tymczasem są to dzieła jednego i tego samego duetu. Tom Rowlands i Ed Simons to giganci muzyki, nie tylko tej elektronicznej, którzy od 34 lat udowadniają, że mają nieustannie otwarte głowy, nieskończone pokłady kreatywności i nieograniczone umiejętności, by nieprzerwanie zaskakiwać światową publiczność. Podobnie jest w przypadku No Reason.

The Chemical Brothers – Star Guitar

Najnowsza produkcja The Chemical Brothers to nieznośnie taneczny banger, który aż kipi energią. Gigantyczna moc ukryta w kawałku zdaje się eksplodować raz po raz, by przypadkiem nikt nie próbował nawet się zatrzymać by złapać oddech. Numer aż prosi się o to, by wybrzmiewać na wielkich soundsystemach skierowanych w stronę wielotysięcznej publiczności. Wizja tego, że to m.in. No Reason usłyszmy podczas występu The Chemical Brothers w Polsce przyprawia o ciarki ekscytacji na plecach.

W samych utworze mieszają się elektronika rodem z okolic przełomu lat 00./10., elementy EDMu cy acidu. To dźwiękowa mieszanka wybuchowa doprawiona w stylu Rowlandsa i Simonsa – kawałek mknie naprzód z całym impetem, zaskakując raz po raz stylistycznymi zwrotami. The Chemical Brothers w pigułce i w znakomitej formie.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →