The Chemical Brothers

The Chemical Brothers
Electronic Techno
Kraj:
Wielka Brytania
Wytwórnie:

The Chemical Brothers to jedna z największych gwiazd muzyki tanecznej i elektronicznej. Uznanie zdobyli nie tylko albumami studyjnymi, ale przede wszystkim świetnymi występami na żywo.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Ed Simons i Tom Rowlands tworzą muzykę pod nazwą The Chemical Brothers od 1995 roku. Ich debiutancki album pt. „Exit Planet Dust” sprzedał się na całym świecie w ponad milionie egzemplarzy. Eksperymentalne połączenia ciężkich klubowych rytmów i muzyki gitarowej zaintrygowały słuchaczy na tyle, że zespół szybko zdobył fanów wśród klubowej publiczności, a także co ciekawe równie entuzjastycznie przyjmowany był jako support takich gwiazd jak U2, czy Oasis. Każdy kolejny album przynosił klubowe hymny świetnie radzące sobie na listach przebojów – „Setting Sun”, „Block Rockin’ Beats”, „Hey Boy Hey Girl”, „Star Guitar”, „Galvanize” to chociażby kilka z nich.

 

The Chemical Brothers nigdy nie zwracali uwagi na granice w świecie muzycznym, wybierając dla siebie z każdego gatunku to, co najlepsze. Wszechstronność duetu potwierdzają ich kolaboracje z takimi artystami jak Noel Gallagher z Oasis, Richard Ashcroft z The Verve, Q-Tip z A Tribe Called Quest czy Kele Okereke z Bloc Party.

 

Simons i Rowlands są również zdobywcami niezliczonej ilości  nagród, w tym między innymi 2 nagród Grammy za najlepszy utwór taneczny i najlepszy album elektroniczny.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →