The Chemical Brothers na FEST Festival 2023!

fot. Hamish Brown
Festiwale Zapowiedzi
The Chemical Brothers Open'er Festival 2022

Dzień dobry! Dzisiejszego poranka FEST Festival wypuścił pierwsze ogłoszenie artystów na przyszłą edycję wydarzenia. Ze względu na fakt, że organizatorzy regularnie co godzinę aktualizują lineup o nowe nazwiska, artykuł ten będziemy aktualizować na bieżąco.

The Chemical Brothers wracają do Polski

Pierwszym headlinerem chorzowskiego FEST Festivalu 2023 jest legendarny brytyjski duet The Chemical Brothers. Uznanie zdobyli nie tylko albumami studyjnymi, ale przede wszystkim świetnymi występami na żywo. Ed Simons i Tom Rowlands tworzą muzykę pod nazwą The Chemical Brothers od 1995 roku. Ich debiutancki album pt. Exit Planet Dust sprzedał się na całym świecie w ponad milionie egzemplarzy. Eksperymentalne połączenia ciężkich klubowych rytmów i muzyki gitarowej zaintrygowały słuchaczy na tyle, że zespół szybko zdobył fanów wśród klubowej publiczności, a także co ciekawe równie entuzjastycznie przyjmowany był jako support takich gwiazd jak U2, czy Oasis. Każdy kolejny album przynosił klubowe hymny świetnie radzące sobie na listach przebojów – Setting Sun, Block Rockin’ Beats, Hey Boy Hey Girl, Star Guitar, Galvanize to chociażby kilka z nich. The Chemical Brothers nigdy nie zwracali uwagi na granice w świecie muzycznym, wybierając dla siebie z każdego gatunku to, co najlepsze. Wszechstronność duetu potwierdzają ich kolaboracje z takimi artystami jak Noel Gallagher z Oasis, Richard Ashcroft z The Verve, Q-Tip z A Tribe Called Quest czy Kele Okereke z Bloc Party. Simons i Rowlands są również zdobywcami niezliczonej ilości nagród, w tym między innymi 2 nagród Grammy za najlepszy utwór taneczny i najlepszy album elektroniczny.

The Chemical Brothers – Galvanize

Ich występ miał być jednym z najważniejszych punktów programu tegorocznej, post-pandemicznej edycji Open’er Festival. Niestety w ostatniej chwili zaplanowany na 2 lipca koncert na gdyńskim lotnisku Kosakowo nie doszedł do skutku, ponieważ Eda Simonsa dopadł koronawirus. Można, więc zacytować klasyka: Co się odwlecze to nie uciecze!

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zobacz także: „Występy w ogromnym namiocie Arena robiły fenomenalne wrażenie!” – relacja z Fest Festival 2022

Oliver Heldens – wschodząca holenderska gwiazda

Do lineupu FEST Festival 2023 dołącza również nowa twarz holenderskiej sceny klubowej, którą odkrył sam Tiesto. Oliver Heldens po podpisaniu kontraktu ze Spinnin’ Records młody didżej i producent z Rotterdamu rozwinął skrzydła i wydał sporo hitów. Artysta wielokrotnie gościł w Polsce na kołobrzeskim Sunrise Festival – teraz nadszedł czas na Górny Śląsk!

Oliver Heldens at Tomorrowland Mainstage 2022 W3

FEST Festival 2023 – kolejne ogłoszenia i bilety

Ponad to w sierpniu w Parku Śląskim w Chorzowie wystąpią również artyści reprezentujących przeróżne style muzyczne, od cloud rapu, po pop i EDM: OKI, 070 Shake, Rubens, The Stickmen Project, Two Feet, Gibbs oraz Yungblud. Bilety czterodniowe oraz weekendowe na FEST Festival są już dostępne na stronie wydarzenia.

Thank you! | FEST Festival 2022 – RecapPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →