FEST Festival ogłasza ostatnich artystów

fot. via facebook.com/woo.york.official
News
Woo York

Światowe gwiazdy elektroniki, najpopularniejsi polscy raperzy, zwycięzcy Eurowizji, legenda polskiej piosenki, ekscytujący debiutanci oraz powrót Magic Forest. Tak wygląda ostatnie ogłoszenie tegorocznej edycji FEST Festival.

FEST Festival jest wydarzeniem Follow The Step, które od 2019 co roku odbywa się w chorzowskim Parku Śląskim. W krótkim czasie od inauguracyjnej edycji, FEST stał się czołowym polskim festiwalem. Podobnie jak w poprzednich edycjach na festiwalowiczów czeka plejada gwiazd różnych gatunków muzycznych, na różnych scenach rozmieszczonych na terenie parku. Od głównej sceny na Polach Marsowych, po duże namioty i – najważniejsze dla miłośników muzyki elektronicznej – kręgi taneczne. Właśnie poznaliśmy ostatnich artystów, kompletujących tegoroczny line-up FEST-u.

FEST Festival
fot. via facebook.com/festfestivalpl

Wśród prawie 30 nowych nazwisk reprezentujących najróżniejsze gatunki, czterech z nich usłyszymy na najbardziej elektronicznej scenie festiwalu – Kręgach Tanecznych. Ukraiński duet Woo York (live) to mistrzowie obsługi analogowego sprzętu, którzy po latach eksperymentów wykuli swoje własne brzmienie opierające się na melodyjnym minimal techno. Miss Monique przy okazji swoich setów odwiedza najbardziej spektakularne lokalizacje na świecie. Prędzej czy później musiała więc zaszczyć obecnością jeden z największych parków w Europie, czyli Park Śląski. Ukraińska DJ-ka to obecnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w świecie progressive house’u i melodic techno.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: Ikony muzyki i elektroniczne smaczki – nadchodzi Montreux Jazz Festival

Działający od ponad trzech dekad OCTAVE ONE (live) to legendy detroit techno. Bracia Lenny i Lawrence Burden opatentowali swoje własne, oparte na analogowych syntezatorach i maszynach perkusyjnych, brzmienie, a ich występy na żywo to pokazy prawdziwego kunsztu w tej dziedzinie. Nasz rodak EARGASM GOD jest coraz gorętszym nazwiskiem na europejskiej scenie klubowej. Sam opisuje swoje brzmienie jako „strip club music”. Na Astral Stage zaprezentuje przede wszystkim trance’owe dźwięki.

OCTAVE ONE Live Set | around | Estación Mapocho, Santiago

Wśród wcześniej ogłoszonych gwiazd FEST Festivalu 2023 znaleźli się m.in: The Chemical Brothers, Peggy Gou, Kasabian, Róisín Murphy, Yungblud, M83, Ferg, Sofi Tukker, AJR, 070 Shake, Don Diablo, Bonobo, Yung Lean, Oliver Heldens, Aitch, Bladee i Blossoms. To jednak tylko ułamek bogatego we wrażenia i eklektycznego repertuaru, który ma do zaoferowania najbardziej różnorodny festiwal w Polsce. Pomiędzy 9 a 13 sierpnia w Parku Śląskim będzie można posłuchać ponad 200 występów. Na tym jednak liczba atrakcji się nie kończy. FEST Festival to miasteczko festiwalowe, które tętni życiem i oferuje rozmaite aktywności. Od lotu balonem czy podziwiania występów cyrkowców, przez możliwość spróbowania wakeboardingu lub zażycia relaksującego masażu, po udział w licznych warsztatach i dyskusjach z udziałem ekspertów z przeróżnych dziedzin. Bilety zakupimy na stronie organizatora.

FEST Festival 2022 – Official AftermoviePolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →