Peggy Gou headlinerką FEST Festival 2023

fot. Peggy Gou / Facebook
Festiwale Zapowiedzi
peggy gou

Myśleliście, że po zamknięciu lineupów Kręgów Tanecznych na FEST Festival 2023, już żadne ogłoszenie artystów Was nie zaskoczy? Myliliście się!

Peggy Gou powraca do Polski

Do programu tegorocznej edycji jednego z największych festiwali w Polsce i Europie, dołącza południowokoreańska gwiazda muzyki klubowej – Peggy Gou. Będzie to jej drugi występ w naszym kraju, po ubiegłorocznym secie na Open’erze w Gdynii, kiedy to rzutem na taśmę zastąpiła w lineupie nieobecnych The Chemical Borthers. Artystka wystąpi 11 sierpnia w chorzowskim Parku Śląskim!

Peggy Gou @ Palais des Beaux-Arts de Lille in France for Cercle

Peggy Gou urodziła się i dorastała w Korei Południowej. Do Europy przeniosła się na studia. W 2016 roku zadebiutowała EP-ką Art of War, która wyszła pod szyldem niemieckiej wytwórni Rekids. Następnie zagrała po raz pierwszy w berlińskim Berghain oraz była zapraszana do współprac z takimi artystami jak The Black (teraz The Blessed) Madonna, Jackmaster i DJ Koze. Wspomagała również Moodymanna w tworzeniu jego albumu do serii DJ-Kicks. Po intensywnej trasie światło dzienne ujrzała kolejna EP-ka – Seek For Maktoop, dzięki której ugruntowała swoją pozycję jako jedna z najgorętszych, nowych gwiazd muzyki elektronicznej. Pisano o niej m.in. w The Guardian, Resident Advisor, Mixmag, FACT, i-D, Thump and Dummy, duże wsparcie otrzymała również od programu BBC Radio 1. Rok 2017 to współpraca ze znanymi artystami, w tym remixy dla The Martinez Brothers. Do tego miesięczna rezydencja w BBC Radio 1, debiut w ramach Boiler Room w Nowym Jorku podczas pierwszej trasy koncertowej Peggy Gou w Ameryce Północnej i wiele występów festiwalowych. W 2018 Peggy wydała trzy utwory w ramach EP-ki Once, singiel Travelling Without Arriving oraz EP-kę z remixami utworu It Makes You Forget, w których udział wzięli I:Cube, Jamal Moss oraz Jay Daniel. Kawałek ten trafił do soundtracku gry FIFA 19.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Peggy Gou – It Makes You Forget (Itgehane)

Poza działalnością muzyczną Peggy zajmuje się modą. Jest ambasadorką wielu znanych marek, pojawia się na pokazach i współpracuje m.in. z domem mody Louis Vuitton. W 2019 Gou uruchomiła także własną markę modową i utworzyła swoją, niezależną wytwórnię płytową – Gudu Records, w której wydała mini-wydanwnictwo Moment, które stało się globalnym fenomenem.

Peggy Gou – Starry Night

W ubiegłym roku nagrała remix hitu Kylie MinogueCan’t Get You Out Of My Head w ramach promocji znanego producenta lodów.

Sierpień coraz bliżej

FEST Festival po raz czwarty przetransformuje widowiskowy teren chorzowskiego Parku Śląskiego w pełne magii miasteczko festiwalowe, w którym zabrzmi najlepsza muzyka na żywo. Festiwal kusi nie tylko dźwiękami, a także okazją do spędzania czasu w otoczeniu zachwycającej scenografii, odpoczynku w klimatycznych strefach chilloutu lub poszerzenia horyzontu na jednym z dostępnych warsztatów. Między 9 a 13 sierpnia 2023 w chorzowskim Parku Śląskim zagrają m.in. The Chemical Brothers, M83, Sofi Tukker, 070 Shake, Oliver Heldens, Yungblud, Yung Lean, Bladee, Blossoms i inni!

Thank you! | FEST Festival 2022 – RecapPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →