15 lat minęło, jak jeden dzień – swoimi wspomnieniami związanymi z Audioriver dzieli się z nami Baasch

Fot. Audioriver Festival
Artykuł
15 lat Audioriver Festival we wspomnieniach: Baasch

Po trzech długich lata oczekiwania 29 lipca rusza w końcu Audioriver Festival. Celebrowanie tego wydarzenia obchodzimy również w formie krótkich rozmów wspominkowych z artystami, którzy gościli kiedyś w Płocku. Dzisiaj na tapet bierzemy Bartosza Schmidta, znanego lepiej jako Baasch.

Audioriver Festival. Pięknych wspomnień czar

Baasch to z całą pewnością jeden z najzdolniejszych i wyjątkowych polskich muzyków, którego w redakcji wszyscy sobie cenimy. Jego ostatni album Noc, który ukazał się przed rokiem, trafił słusznie do wielu podsumowań najlepszych krążków 2021. Nic dziwnego, że artysta pojawił się w line-upie Audioriver, i to dwukrotnie. Na festiwal jeździł również jako „cywil”, przez co posiada dość sporą orientację w temacie płockiej imprezy. Mało tego, Baasch na Audioriver Festival wystąpi również w tym roku i już teraz uczulamy was, że jego koncertu nie możecie po prostu przegapić.

15 lat Audioriver Festival we wspomnieniach: Baasch

Na ilu edycjach AR byłeś?

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Baasch: W sumie na siedmiu, na dwóch grałem koncert z moim zespołem, na jednym miałem przyjemność brać udział w panelu, na jednym byłem na zaproszenie T-Mobile Electronic Beats.

Z czym kojarzy Ci się AR?

B: Z dobrą muzyką, poczuciem wspólnotowości i piaskiem w butach.

3 sety, które najbardziej utkwiły Ci w pamięci

B: Modeselektor, John Talabot i koncert Little Dragon.

Audioriver Baasch
Fot. Audioriver Festival

Najpiękniejsze wspomnienie z AR.

B: Zawsze moim najbardziej żywym wspomnieniem z Audioriver są ludzie. Jest w tym festiwalu coś, co bardzo sprzyja wspólnemu odbiorowi muzyki, zawsze też spotykam tam dużo znajomych twarzy, za każdym razem pod tym względem jest super. 

Co wyróżnia AR od innych festiwali?

B: To najprawdziwsze święto muzyki klubowej, na żadnym festiwalu nie mam jej aż tyle. Dodatkowo lokalizacja – nad rzeką, w sercu miasta. Sam Płock też jest fajnym miejscem, żeby spędzić weekend. No i atmosfera, tak jak pisałem wcześniej.

Gdybyś mógł coś zmienić w festiwalu, co by to było?

B: Organizowałbym go częściej niż raz w roku :).

Co Cię najbardziej zaskoczyło na festiwalu?

B: Chyba najbardziej zaskoczyło mi się to, jak bardzo mi się spodobał, kiedy byłem na nim pierwszy raz wiele lat temu. Myślałem wtedy, że to nie będzie impreza dla mnie, a bardzo dobrze się bawiłem.

Najbardziej na AR chciałbyś posłuchać…?

B: Overmono, Fred Again…, Ela Minus, Floating Points.

Audioriver Festival
Fot. Audioriver Festival

Przypominamy, że festiwal odbędzie się w dniach 29-30 lipca na płockiej plaży przy ul. Rybaki 8. Bilety na tegoroczną edycję Audioriver znajdziecie na stronie wydarzenia. Z kim się widzimy Płocku?Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →