Jacek Sienkiewicz nagrał muzykę do spektaklu

News

Producent za pośrednictwem Bandcampa opublikuje swój oryginalny zamysł ścieżki dźwiękowej do spektaklu Krasz. Premiera materiału już 17 grudnia.

O albumie Krasz Jacka Sienkiewicza

Na przełomie 2020 i 2021 Jacek Sienkiewicz komponował i nagrywał muzykę do spektaklu na motywach powieści Crash J.G. Ballarda. Ostatecznie w spektaklu wyreżyserowanego w warszawskiej teotrogalerii STUDIO przez Natalię Korczakowską, użyta została jedynie niewielka część nagrań. Muzyka na tej płycie dokumentuje oryginalną koncepcję artysty – składają się na nią ostateczne wersje utworów ze spektaklu, jak również kompozycje, które się w nim nie znalazły.

KRASZ | trailer

Na płycie znajdziemy w sumie aż osiem pozycji, osadzonych w ciężkim dystopijnym klimacie. Jacek Sienkiewicz przypomina mi tutaj Chrisa Clarka z Warp Records, który w swoich soundtrackach do produkcji telewizyjnych oraz teatralnych podobnie operuje progresją oraz chropowatymi teksturami. Kompozycje Sienkiewicza są niepokojące, duszne i przytłaczające. Krasz to bardzo wymagająca pozycja kierowana przede wszystkim dla koneserów surowego, postapokaliptycznego brzmienia syntezatorów.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Bardzo mocne, nie dla dzieci

Dzieło Ballarda, osławione ekranizacją Davida Cronenberga, jest dystopią, umyślnie operującą pornograficznym językiem i surrealistyczną poetyką, w celu analizy tego, jak używamy siebie nawzajem. Twórców spektaklu nie interesuje moralizowanie, ani krew, nasienie i płyn chłodzący, których pełen jest język Ballarda, ale ukryte pod tym wszystkim historie fascynujących postaci, wyobcowanych, mylących fikcję z rzeczywistością. To groteska sceniczna rozgrywająca się w bliskiej przyszłości. Przedstawieniu Natalii Korczakowskiej towarzyszy pytanie o źródła przemocy, o to dlaczego ludzie używają i niszczą siebie nawzajem oraz wreszcie, co jest im potrzebne, aby odzyskać dostęp do swoich emocji, wyobraźni i ciał.

Poza omawianą nowelą, brytyjski powieściopisarz, nowelista i eseista J.G. Ballard, znany jest ze swojej autobiografii Imperium Słońca, którą na wielki ekran przeniósł Steven Spielberg oraz sci-fi The Atrocity Exhibition. Z doświadczenia wojny (przeżył japońską okupację Szanghaju), wyniósł brak zaufania do rzeczywistości, sceptycznie i przenikliwie odnosząc się do konsumpcji, wygody i rozwoju technologicznego w drugiej części XX wieku. Powieści Ballarda zainspirowały między innymi pionierów post-punku Joy Division oraz rapera Danny’ego Browna.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →