Pier Bucci z nostalgicznym albumem w polskim labelu!

Pochodzący z Chile producent muzyczny Pier Bucci wypuścił właśnie swoją nową płytę zatytułowaną Anika. Jest to wydawnictwo poświęcone córce artysty, przebywającego obecnie w swojej ojczyźnie. Płyta ukaże się nakładem polskiej wytwórni Otake Records!

Pier Bucci i jego muzyczna korespondencja

Pier Bucci na scenie występuje już blisko 20 lat. W tym czasie zdołał wypracować własne unikalne brzmienie łączące dźwięki spod znaku minimalu z muzyką eksperymentalną i atmosferycznymi rytmami Ameryki Południowej. Anika – najnowszy album tego oryginalnego artysty stanowi naturalną kontynuację jego dotychczasowych poczynań.

To dla mnie wielki zaszczyt wydać muzykę tak cenionego artysty, którego śledzę od samego początku mojej drogi muzycznej – komentuje Piotr Bejnar, właściciel Otake Records, wytwórni, która wydała album.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Płyty można w całości wysłuchać pod tutaj.

Pier Bucci – wiecznie młody weteran

Pier Bucci pochodzi z muzykalnej rodziny. Jego bracia – Juan Pablo oraz Andrés również zajmują się produkcją muzyki elektronicznej. Ma na swoim koncie cztery długogrające płyty, do tego wiele singli i EP-ek. W 2009 roku założył własną wytwórnię Maruca Music, w której swoje krążki wydawał m.in Jacek Sienkiewicz.

W 2017 Bucci rozpoczął współpracę z Oskarem Szafrańcem, z którym powołał do życia projekt BUSZ™. Panowie poznali się w 2013 roku w tokijskim klubie Womb. Okazało się, że sporo ich łączy, postanowili więc wspólnie tworzyć muzykę, która będzie połączeniem latynoskich brzmień Piera, wschodnioeuropejskiego chłodu Oskara i dźwięków analogowych maszyn dla nadania oldschoolowego sznytu.

Ostatnia płyta Chilijczyka, nagrana wspólnie z Red Robinem, ukazała się w 2013 roku i nosiła tytuł Analogue Connection.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →