Dtekk

Dtekk
Electro Electronic Techno
Rok urodzenia:
1984
Kraj:
Polska
Miasto:
Białystok

Człowiek instytucja na polskiej scenie muzyki elektronicznej: DJ, promotor i aktywista na rzecz kultury. Grać zaczął w 2000 roku, a od 2001 roku jest rezydentem białostockiego klubu Metro. Jego sety, wyłącznie winylowe, z jednej strony prezentują szeroki przekrój tego, co najlepsze w muzyce techno, z drugiej – jest fanem electro, disco i italo, posiada sporą kolekcję płyt w tych gatunkach i chętnie je grywa.

Dtekk współtworzy kolektyw Technosoul od początku jego istnienia i jest jednym z autorów jego sukcesu: szeregu imprez, na których zagrało wielu wybitnych artystów z całego świata oraz niedawnego poszerzenia działalności kolektywu o wytwórnię. Technosoul 01 w wersji winylowej ukazała się w lipcu 2014 roku z produkcjami Piotra Klejmenta zremixowanego przez Perca i Sleeparchive’a.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Najważniejszym osiągnięciem w działalności Dtekka wydaje się być Up To Date Festival, którego jest pomysłodawcą, organizatorem i strategiem, jak również autorem programu artystycznego dla dwóch scen festiwalowych: Stanu Skupienia i Technosoul.

Jakby tego było mało, to Dtekk stoi za wieloletnimi imprezami cyklicznymi takimi jak Ambient Park, Secret Location i Kitsch’n’Electricity, które, zgodnie z najważniejszym dla niego założeniem, odbywają się w Białymstoku i rozwijają tamtejszą scenę.

Bardzo ważnym aspektem w działaniu Dtekka jest aktywizm społeczny na rzecz muzyki i szeroko pojętej kultury – udziela się on w stowarzyszeniu Pogotowie Kulturalno-Społeczne i zarządza Transgranicznym Centrum Kultury Węglowa. To na Węglowej odbywa się od 5 lat Original Source Up To Date Festival; tam również Dtekk organizował ogólnodostępne warsztaty DJskie, gdzie w wakacyjnej atmosferze zarażał młodych ludzi magią winyla

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →