Nieoczywista elektronika, którą usłyszysz tylko w Czwórce

News
elektronika w czwórce

Natalia Zamilska, Kacper Ponichtera, Anja Kraft, DJ Harper, DJ Bert, Czeluść. Od techno, electro, house'u aż po mocny bas i najświeższe beaty. Nieoczywiste połączenia dźwiękowe wieczorami w radiowej Czwórce.

Elektroniczne audycje w Czwórce

Znana artystka i producentka Natalia Zamilska prowadzi w Czwórce autorską audycję bez kompromisów, ograniczeń i podziałów na gatunki. Od potęgi basu, przez elektronikę, po dźwięki z dalekiego świata. Zamilska serwuje słuchaczom połączenia zaskakujące i nieprzewidywalne –mocniejsze uderzenia i spowolnione tempo, nowości i klasyki. „Nocny TransPort” startuje w środy o godz. 22.00.

ZAMILSKA – FRAGILE

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

„Noc Rezydentów”

Program Zamilskiej znajdziecie w paśmie „Noc Rezydentów”, audycji obecnej w ramówce Czwórki od lipca 2019 roku. Tam też w drugą i czwartą środę miesiąca mikrofony przejmuje kolektyw Czeluść, czyli Filip Fabiański i Jan Kosiński. Ekipa organizuje liczne eventy muzyczne z Czeluść Festivalem na czele. Jako pierwsi rozpropagowali w naszym kraju dźwięki wcześniej nieobecne w przestrzeni klubowej – witchhouse, trap, muzykę basową. Czeluść to także utalentowani muzycy, ich dorobek doceniły takie festiwale jak Open’er, Audioriver czy Up To Date.

„Wieczór Rezydentów”

Mnóstwo postępowej elektroniki usłyszycie w Czwórce w każdy poniedziałek po godz. 19.00 także w paśmie „Wieczór Rezydentów”. Od techno, electro, house’u czy industrialu, aż po mocny bas, hip-hop i najświeższe dźwięki. Do tego sporo ciekawych, ale także zabawnych historii oraz zakulisowych ciekawostek od osób kształtujących naszą krajową scenę muzyczną. Audycję prowadzą: Kacper Ponichtera, Kuba Sojka i Jurek Przeździecki. Natomiast w każdy czwarty poniedziałek miesiąca, Czwórkę przejmuje ekipa festiwalu Up To Date. Usłyszycie wówczas audycję CZaD (Czarek, Zygmunt and Dtekk). Stacja jest współorganizatorem białostockiego UTDF, gdzie co roku na Czwartej Scenie Czwórki można usłyszeć mieszankę rapu i elektroniki oraz innych nieoczywistych gatunków, trudnych do zaszufladkowania. Oczywiście wszystko w wykonaniu najlepszych polskich artystów. Audycja CZaD na pewno pozwoli Wam lepiej poznać charakterystykę i brzmienie UTDF.

Sprawdź także: Munocast 009 :”Nie lubię klubowej napinki ani snobizmu” – Kacper Ponichtera

elektronika w czwórce

Inną muzyczną propozycją na antenie Czwórki, będącą mieszanką funku, soulu, boogie, reggae i afro-beatu, przez hip-hop, grime, jungle i drum & bass, aż po najświeższe brzmienia jest audycja „Funkadelia”. W programie jest miejsce zarówno na nowości, jak i na starsze, wartościowe i ponadczasowe nagrania, bez których dzisiejsza muzyka brzmiałaby zupełnie inaczej. Audycja, którą prowadzi dziennikarz, DJ i niestrudzony poszukiwacz dobrej muzyki – Harper – startuje w niedziele po godz. 17.00.

Z kolei w każdą sobotę od 22.00 do północy w „Klubotece” usłyszeć można najnowsze wydawnictwa płytowe. DJ Bert najczęściej miksuje muzykę house w różnych odmianach. W audycji można usłyszeć tez disco, techno, italo, dark disco i klimaty balearic. „Kluboteka” to także liczni goście, którzy na żywo prezentują sety didżejskie oraz live acty.

Playlisty Czwórki z poszczególnych audycji można znaleźć także w popularnych serwisach streamingowych. Najnowszą selekcję nagrań z „Kluboteki” znajdziecie poniżej:

KLUBOTEKA JESIEŃ 2021


Czwórka Polskie Radio dostępna jest w Internecie na czworka.online, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android przez aplikację Polskiego Radia.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →