Wyjątkowe 30-lecie klubu Sfinks700

fot. Jacek Balk
Eventpromo
SFINKS700

Fundacja SFINKS oraz klub Sfinks700 zapraszają do wspólnego hucznego świętowania 30-lecia legendarnej sopockiej miejscówki. Organizatorzy zapowiadają liczne koncerty, performance'y, pokazy i wiele więcej. Sprawdźcie szczegóły!

Niech żyje Sfinks700!

To będzie jeden z najbardziej spektakularnych jubileuszów tego roku! Mieszczące się w budynku przy ulicy Mamuszki 1 Sopockie Forum Integracji Nauki, Kultury i Sztuki „Sfinks” obchodzi swoje 30. urodziny. To jeden z pierwszych klubów w Polsce, w którym zadomowiła się muzyka techno – miejsce to stanowiło wzór i inspiracje dla innych.

Sfinks już na wstępie czerpał wzorce wprost z legendarnych nowojorskich nocnych klubów, tworząc tym samym swoisty „wzorzec klubu dla całej Polski”.

– podkreśla Robert Florczak, współzałożyciel klubu

Od samego powstania klub przyjmował w swoje progi artystów, muzyków, wszelką awangardę, by stać się miejscem rave-parties, performance’ów, sztuk teatralnych, wystaw konceptualnych i koncertów. Na początku XXI wieku Sfinks przechodził kryzys, z którego wyszedł w nowej odsłonie w roku 2012 jako klub, który znamy jako Sfinks700. W ten piątkowy wieczór przez scenę przejdą dziesiątki artystów, nie tylko muzycznych.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

WixMag TV #1: Sfinks 700 – legenda polskiego clubbingu

Mówi się, że idąc pierwszy raz do Sfinksa, można go znienawidzić lub pokochać i zostać na zawsze. Na nasze szczęście tych „kochających” jest cały ogrom i nasza 30-letnia historia pokazuje, że naprawdę gdy raz „zasmakujesz” klimatu tego miejsca, to zawsze będziesz tutaj powracać. I tak oto świętujemy okrągłe obchody z założycielami Sopockiego Forum Integracji Nauki Kultury i Sztuki – profesorem Robertem Florczakiem, Alą Grucą i ich przyjaciółmi.

– mówi Vacos

Wieczorem będą grać dwie sceny z ważnymi przedstawicielami pomorskiej sceny i nie tylko. Na głównej wystąpi Leon z Audioriver, Diana d’Rouze, Quantum Mekk i Vacos. Na Fontannie usłyszymy i zobaczymy: Romero, Mada & Annę Patrini, Rosa oraz Twin Prix.

ROS addiction | SNOWFEST 2021 Online | Sessions | 4K

Na scenie pojawi się również Leszek Możdżer ze specjalnie stworzonym na tę okazję projektem ELEKTRO NIC. Leszek to osoba, która również odegrała bardzo ważną rolę w historii klubu, stając na krótki czas za jego sterami.

Dla mnie jest to wydarzenie bardzo ważne i zarazem stresujące. Od ponad 11 lat ciężar prowadzenia naszej sopockiej klubogalerii spoczywa na moich barkach, a ta impreza jest również małym podsumowaniem naszych działań jako klub Sfinks700. Na szczęście Sfinks przetrwał najcięższy (pandemiczny) okres w swojej historii i znów działa na pełnych obrotach, czego doskonałym odzwierciedleniem będzie między innymi nasz Bal 30-lecia Sfinksa!

– radośnie mówi nam Vacos

Leszek Możdżer – The Law and The Fist

30-lecie Sfinks700 – bilety

Bilety na ten wyjątkowy jubileusz możecie nabyć w Biletomat w cenie 50 zł. W sprawie odbioru imiennych zaproszeń na obchody 30-lecia Sfinksa prosimy się kontaktować mailowo: [email protected].

Kup bilet na BBBal XXXlecia SSSSSSSSFINKSA

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →