Glasse

Glasse
House Tech House Tribal
Kraj:
Polska
Miasto:
Warszawa

Glassé

Po raz pierwszy za gramofonami stanął w 1996 roku. Zaledwie kilka miesięcy później zadebiutował przed półtoratysięczną publicznością u boku szefa wytwórni Positiva, Kevina Williamsona w warszawskim klubie Planeta. Związany początkowo z agencją Groove Republic brał udział we wszystkich niemal najważniejszych imprezach rodzącej się wówczas stołecznej sceny house’owej.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zaczynał od wokalnego house’u z elementami soulful i funky. Przed kilkoma laty skierował się w stronę głębszych i mrocznych brzmień, by dziś graną przez siebie muzykę określać mianem twisted house’u.

W ciągu ponad siedmioletniej kariery dj-skiej zjeździł niemal całą Polskę, wielokrotnie występując w czołowych krajowych klubach. Dziś najczęściej można go usłyszeć w Piekarni, której jest oficjalnym rezydentem. Regularnie pojawia się na imprezach w poznańskim Eskulapie, gdańskim Metrze, bydgoskim Sonobarze, łódzkiej Sodzie, sopockim Sfinksie, opolskim Highlanderze, katowickim Mega Clubie, olsztyńskim Boomtownie i Rewersie.

Jako jeden z nielicznych polskich dj-ów miał okazję prezentować swe umiejętności zagranicą. Na początku 2001 roku grał w klubach Radost FX i Mecca w Pradze. 15 marca 2002 roku jako pierwszy w historii polski dj występował w topowym londyńskim klubie The End podczas cyklicznej imprezy KHZ, towarzysząc Luke’owi Brancaccio i Philowi Dockherty z duetu Futureshock. W kwietniu ubiegłego roku powrócił do Londynu, by wystąpić na imprezie Rennesaince w klubie The Cross. Na przełomie października i listopada 2003 wystąpił wraz z Freshem w klubie Fokused w Sztokholmie.

Od września 2000 roku Glasse współtworzy z Bartkiem Winczewskim agencję djsko-eventową Import! Management, pod szyldem której sprowadzają do Polski najciekawsze nazwiska światowej sceny house. W ramach organizowanego przez Import! Management cyklu Import! w warszawskiej Piekarni, Glasse miał okazję zagrać u boku Lottie, Futureshock, FC Kahuna, Jona Marsha, Lee Coombsa, Audio Bullys, ATFC, Terry’ego Farleya, Miguela Pellitero, Nilsa Noa, D Ramireza, Meat Katiego, Yousefa, Toma Stephana aka SuperChumbo, Luke’a Brancaccio, Hydrogen Rockers, Paula Jacksona, Smokin’ Jo i Seba Fontaine’a. Poza nimi Glasse grał wraz z wszystkimi niemal klubowymi gwiazdami, które dotychczas odwiedziły Polskę, z Moussem T, Bobem Sinclarem, Marshallem Jeffersonem, Silicone Soul, Darrenem Emersonem, Nickiem Warrenem, Dannym Howellsem i Paulem Oakenfoldem na czele. Występowal na polskiej edycji festiwalu Creamfields.

Poza działalnością klubową Glasse sygnował swoim nazwiskiem jedną z pierwszych wydanych na naszym rynku tanecznych kompilacji z muzyką house pt. „Feeva!”, wydaną w 1999 roku nakładem Warner Music Polska. Od 1999 roku znany jest również z anteny Radiostacji, gdzie przez ponad dwa lata prowadził wraz z Bartkiem Winczewskim audycje Lista Klubowa i Starter, a dziś współtworzy Houserkę.

Od dwóch lat w pierwszej trójce plebiscytu magazynu „Laif” na najpopularniejszego polskiego dj-a.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →