Kavinsky odrodzi się w Progresji

fot. materiały prasowe
Eventpromo
Kavinsky

Kultowy francuski didżej i producent Vincent Belorgey, czyli Kavinsky, powraca po latach przerwy na światowe sceny z nowym materiałem i multimedialnym show! Jednym z jego przystanków będzie warszawska Progresja.

„Odrodzenie” Kavinsky’ego

To jeden z tych artystów, który wywołał swoją twórczością niemałe zamieszanie, zarówno w muzyce, jak i popkulturze. Kavinsky to obok takich tuzów francuskiej sceny elektronicznej takich jak Daft Punk, Justice, Mr. Oizo czy SebastiAn, postać, która wpisała się na stałe w określony kanon. W jego wypadku chodzi o odradzającą się po ponad dwóch dekadach syntezatorową estetykę, która – współcześnie określana mianem synthwave’u – otrzymała nie tylko kolejne życie, lecz została również odkryta na nowo przez współczesnych słuchaczy. Belorgey miał w tym niebagatelny udział, a swoją twórczością i wizerunkiem skutecznie przywrócił modę na lata 80.

Kwintesencją starań i sukcesu Kavinsky’ego stał się megahit Nightcall, który unieśmiertelnił film Drive, w którego ścieżce dźwiękowej się znalazł, oraz samego artystę.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Kavinsky – Nightcall (Drive Original Movie Soundtrack)

Sukces komercyjny singla promującego płytę OutRun z 2013 był o tyle niebotyczny, co przytłaczający – pojawiła się większa presja, wobec czego Kavinsky postanowił wycofać się z życia publicznego na parę lat. Cisza trwała do 2021 roku, kiedy to pojawił się singiel Renegade zwiastujący wydany w 2022 album Reborn.

Rok 2023 to czas powrotu Kavinsky’ego na światowe sceny, na których będzie promował swoją nową muzykę. Zapytany przez Mixmaga co sprowadziło go z powrotem do produkcji muzycznej, odpowiada:

Ludzie, których spotkałem w tym czasie [marazmu twórczego], tacy jak Victor le Masne i Gaspard Áuge, uświadomili mi, że naprawdę chcę wrócić i wydać nowe rzeczy – minęło tak dużo czasu, odkąd byłem w studiu – powiedział Kavinsky

Kavinsky – Cameo feat. Kareen Lomax

Kavinsky w Progresji – bilety

Wejściówki na koncert Kavinsky’ego, który odbędzie się 3 czerwca w warszawskim klubie Progresja możecie obecnie nabyć wyłącznie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl. I pula biletów dostępna jest w cenie 169 zł.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →