Zdrowie psychiczne, seksualność, Queeroteka. Audioriver zaprasza do strefy edukacyjnej Audiohome

fot. disobeyart
Eventpromo
Audioriver 2022, LGBTQ, drag, audiohome

Uwaga, niepopularna opinia alert: festiwale muzyczne to nie tylko muzyka. Tak przynajmniej tak twierdzą organizatorzy wydarzeń pokroju Audioriver. Wydarzeń wychodzących daleko poza sferę muzyczną, dla których festiwal dawno przestał być terminem koncentrującym się wyłącznie na setach.

Audioriver. Niecodzienne (?) atrakcje

Z upływem lat definicja festiwalu (niekoniecznie muzycznego) rozbudowała się o kolejne terminy. Zgodnie ze Słownikiem Języka Polskiego słowo „festiwal” oznacza „imprezę artystyczną, często cykliczną, połączoną z konkursem”. Wraz ze zmianami naszej obyczajowości i kultury język polski ewoluuje, wzbogaca się o nowe słowa i zwroty. Nie inaczej jest z definicjami wybranych pojęć. Termin „festiwal” jest tu dobrym przykładem. Znany jakiś czas temu jako „impreza artystyczna połączona z konkursem” w świadomości zarówno odbiorców, jak i językoznawców definiowana jest już znacznie szerzej. W zależności od źródła definicji „festiwalu” można znaleźć nawet kilkanaście. Większość z nich jest zgodna co do tego, że „festiwal” to „szereg imprez artystycznych, przeważnie jednego typu (np. filmowych, muzycznych, teatralnych), będących przeglądem osiągnięć w danej dziedzinie, zorganizowanych w jednym czasie i pod wspólną nazwą, często ujętych w ramy konkursu”.

Przeczytaj: Będziesz na Audioriver? Dołącz do naszej akcji z kartoniadą oraz wpisz się do księgi pamiątkowej

Gołym okiem widać, że mowa już nie o „jednej imprezie”, a o ich szeregu. W tym samym czasie, w tym miejscu, w jednym terminie. I choć wydawać się może, że festiwal (w tym przypadku muzyczny) nie jest pierwszym wyborem do korzystania z aktywności innej niż nomen omen muzyczna, to Audioriver Festival wychodzi naprzeciw głosom mówiącym inaczej. Płocki projekt od dłuższego czasu przyjmuje formę dostarczyciela contentu edukacyjno-warsztatowego, stawiającego na formę rozmowy o ekologii, zdrowiu psychicznym, seksualności, tożsamości płciowej czy środkach psychoaktywnych. Nie inaczej będzie w trakcie Audioriver Festival 2022.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Fot. Audioriver

Przyjdź, dołącz, nie bój się

Strefą specjalną powstałą w związku z najbliższym Audioriver będzie Audiohome (zlokalizowana w pobliżu głównej sceny). W trakcie dwóch dni festiwalu specjaliści i specjalistki z Fundacji Edukacji Społecznej After Party (Fundacja Edukacji Społecznej / After Party) oraz goście i gościnie Queeroteki (Queer.pl) będą do dyspozycji wszystkich chcących wziąć udział w panelach i warsztatach edukacyjnych. Pomoc psychologiczna, żywa Queeroteka i info point – Audioriver zadba o swoją publiczność w każdym aspekcie. Nie ważne, czy potrzebujesz edukacji z zakresu ryzyka wynikającego z zażywania substancji psychoaktywnych, depresji, ataków paniki czy tych dotyczących doświadczeń bycia osobą LGBTQ+. Strefa podzielona zostanie na trzy przestrzenie: punkt edukacyjny After Party FES, Queerotekę oraz Info Point Audioriver

W strefie będzie można poznać: Misię Joachim – osobę niebinarną, drag queen, aktywistkę i makijażystkę, Kacpra Potępskiego – transpłciowego aktywistę, influencera i tiktokera, Stewunię, która w internecie zajmuje się weganizowaniem, feminizmem i ciałopozytywnością oraz Karolinę Jackowską – aktywistkę i fotografkę queerowej Polski. Ważnym elementem komunikacji strefy jest także katalog zasad bezpieczeństwa i dobrych praktyk, wypracowywany we współpracy z partnerami: Helsińską Fundacją Praw Człowieka, Fundacją Kultury bez Barier, After Party – Fundacją Edukacji Społecznej, Kampanią Przeciw Homofobii, a także queer.pl.

Festiwal swoimi akcjami podkreśla znaczenie tworzenia bezpiecznych przestrzeni oraz kładzie nacisk na potrzebę bycia inkluzywnym. Tym samym stanowczo odrzuca wszelkie zachowania wykluczające i odbiegające od przyjętych norm. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do usuwania z terenu wydarzenia osób, które przejawiać będą jakiekolwiek formy przemocy czy dyskryminacji. W największym skrócie: Audiohome:#JesteśwDomu tylko dla osób z tak zwanym RiGCZem.

Aplikacja mobilna Audioriver Festival

Teraz trochę samouwielbienia, bo jest za co. Stworzyliśmy aplikację mobilną Audioriver Festival! W największym skrócie: centrum wszystkich najważniejszych informacji na temat festiwalu. Znajdziesz w niej m.in. FAQ, mapę, profile artystów i pełny harmonogram – w zakładce Program możesz ułożyć własny plan wydarzeń na ten weekend. Żyć, nie umierać, prawda?

Audioriver
Fot. Audioriver / aplikacja mobilna Audioriver Festival


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →