To już 15 lat Audioriver. Swoje festiwalowe doświadczenia z tej okazji wspomina A_GIM

fot. materiały prasowe
News
Audioriver - Agim

Kazano nam czekać aż trzy lata, ale w końcu możemy świętować okrągłą 15. rocznicę festiwalu Audioriver! Podobne okazje skłaniają do spojrzenia wstecz i wspominania wspólnych doświadczeń w Płocku. Nikt lepiej nie opowie nam historii Audioriver Festival niż związani z nim artyści. Jednym z weteranów tego giganta polskiej sceny festiwalowej jest A_GIM.

Audioriver Festival. Przeszło 15 lat tradycji

Zorganizowany po raz pierwszy w 2006 roku na płockiej plaży festiwal bardzo szybko stał się ważnym graczem współczesnej sceny festiwalowej. Obecnie Audioriver Festival jest nie tylko największym tego typu wydarzeniem w Polsce, ale również jednym z istotniejszych eventów na Europejskiej mapie festiwali.

Do Płocka rokrocznie zjeżdżają tysiące fanów muzyki elektronicznej, a wśród nich spotykamy również istotne postaci dla polskiej sceny gatunku. A wśród nich również Agim Dżeljilji. Jeden z najważniejszych producentów muzyki elektronicznej w Polsce od lat uczęszcza na Audioriver Festival. Na płockich scenach mogliście usłyszeć jego prace w ramach projektu Oszibarack, zespołu NERVY czy współtworzonego z DEASem projektu Blooma. Jak A_GIM wspomina dekadę odwiedzin na Audioriver?

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Melodia zaklęta w uwielbieniu do motoryki. Słuchamy A_GIM - "Runfun EP"
fot. Piotr Głowacki

15 lat Audioriver Festival we wspomnieniach: A_GIM

Na ilu edycjach AR byłeś?

A_GIM: Stuknęło pełne 10.

Z czym kojarzy Ci się AR?

A_GIM: Z muzyką, która w dużej mierze jest mi bliska, i z przyjaciółmi.

3 sety, które najbardziej utkwiły Ci w pamięci.

A_GIM: Live act CLOSE Richie Hawtin’a, Planetary Assault System Live, Peter Van Hoesen.

Najpiękniejsze wspomnienie z AR.

A_GIM: Najszczęśliwszy jestem, kiedy mogę podzielić się swoim muzycznym światem z odbiorcą i spotkać z bliskimi przyjaciółmi. Mój występ Nervy i wspólnie z Deasem jako Blooma. Poza tym każda chwila na tym festiwalu jest magiczna.

Sprawdź: Munocast: A_GIM: „Autorytety muzyczne zastąpił Spotify”

Co wyróżnia AR od innych festiwali?

A_GIM: Ścisły i sprecyzowany format muzyczny oraz miejsce jedyne w swoim rodzaju.

Gdybyś mógł coś zmienić w festiwalu, co by to było?

A_GIM: Wprowadziłbym trochę kontentu okołomuzycznego, jak np. pomniejsze przestrzenie prezentujące odważne i nowatorskie technologie w dziedzinie obrazu, muzyki i różnych form komunikacji artysty z odbiorcą. Np. VR-owa przestrzeń czy interaktywne platformy. I najważniejsze, zbudowałbym wiele hoteli z przystępnymi cenami!

Co Cię najbardziej zaskoczyło na festiwalu?

A_GIM: Jakość brzmienia. Śmiem powiedzieć, że to chyba najlepiej brzmiący festiwal. No i płocka pizza!

Najbardziej na AR chciałbyś posłuchać?

A_GIM: Roberta Hooda.

Audioriver Festival już za rogiem

Okrągła rocznica festiwalu nie obędzie się bez zmian. Tegoroczne wydanie Audioriver będzie większe niż którakolwiek wcześniejsza edycja, a teren festiwalu sięgnie aż do brzegu Zalewu Sobótka. Do Waszej dyspozycji po raz pierwszy udostępnione zostanie aż siedem (sic!) scen.

Co więcej, organizatorzy zapewniają, że ta edycja festiwalu będzie najbardziej ekologiczna w historii. Ograniczone zostanie zużycie energii elektrycznej, natomiast teren festiwalu zostanie udekorowany opartymi o specjalnie przygotowane elementy pochodzące z materiałów naturalnych. 

Audioriver, Audioriver 2022, Płock, Festiwal, Robert Hood
fot. Audioriver

Przypominamy, że festiwal odbędzie się w dniach 29-30 lipca na płockiej plaży przy ul. Rybaki 8. Bilety na tegoroczną edycję Audioriver znajdziecie na stronie wydarzenia.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →