Novika wspomina Audioriver z okazji piętnastolecia

Fot. Materiały własne

„Gdzie się podziały tamte wspomnienia, tamtych szalonych, wspaniałych lat” – kto wie, czy za kilkanaście lat, śpiewając słowa piosenki Gdzie się podziały tamte prywatki Wojciecha Gąssowskiego, nie będziemy z rozrzewnieniem myśleć o Audioriver i wypełnionych muzyką i tańcem nocach w Płocku. Dzisiaj swoimi wspomnieniami na temat festiwalu dzieli się z nami Novika.

W pierwszej odsłonie wspominkowych tekstów na temat prawdopodobnie najlepszego festiwalu muzycznego w Polsce głos zabrał Vacos, współwłaściciel dobrze wam znanego sopockiego Sfinks700, DJ, producent, połowa duetu Vacos Malcolm. Teraz pałeczkę po nim przejmuje Kasia Nowicka, znana szerzej jako Novika. Nazywana pierwszą damą polskiej muzyki klubowej” artystka w rozmowie z Muno.pl dzieli się przemyśleniami na temat przeszłych edycji Audioriver Festival.

„Lokalizacja, świetnie dobrany line -up, magiczny Sunday”. Novika wspomina Audioriver z okazji piętnastolecia
Fot. Novika

15 lat Audioriver Festival we wspomnieniach: Novika

Na ilu edycjach AR byłaś?

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Novika: Nie było mnie tylko na pierwszej:) Co roku to dla mnie pozycja obowiązkowa, występowałam już chyba we wszystkim możliwych konfiguracjach ;).

Z czym kojarzy Ci się AR?

Novika: Lato (pogoda zawsze zamówiona), wyjątkowa atmosfera, oczywiście muzyka bliska mojej duszy, widok ze skarpy….mało snu!

Trzy sety, które najbardziej utkwiły Ci w pamięci.

Novika: Na pewno o jakimś ważnym zapomnę i trudno wyłonić tylko trzy. Ale na pewno: Alex Metric (i moje odnotowane nawet na YT pojawienie się na scenie ;)), koncert Apparata (ileś lat temu, chyba 2009! ;)), Fatima Yamaha na scenie Electronic Beats (wtedy go odkryłam i zakochałam się)… ale też Simian Mobile Disco, Purple Disco Machine – oj duużo tego, ale może zostać tamta trójka.

„Lokalizacja, świetnie dobrany line -up, magiczny Sunday”. Novika wspomina Audioriver z okazji piętnastolecia
Fot. Novika

Najpiękniejsze wspomnienie z AR.

Novika: Mnóstwo mam tych wspomnień, często łączą się z konkretnymi przyjaciółmi, naszymi występami z Lexem. Chyba najpiękniejsze wspomnienie to nasz set na ostatnim Audio, w namiocie z publiką zgromadzoną wokół nas, to był prawdziwy ogień! Ale nieee – nasze występy z Beats Friendly były chyba jeszcze bardziej szalone. W 2017 roku obchodzilismy jubileusz kolektywu i dostaliśmy nieduży namiot na calą noc. Akurat była wtedy sroga burza, więc w pewnym momencie namiot pękał w szwach, a ja nie odłożylam mikrofonu przez 4 godziny!

Co wyróżnia AR od innych festiwali?

Novika: Lokalizacja, świetnie dobrany line-up, magiczny Sunday.

Gdybyś mogła coś zmienić w festiwalu, co by to było?

Novika: Hmm… dawno go nie było, więc na tę chwilę nic!

Co Cię najbardziej zaskoczyło na festiwalu?

Zawsze super zaskoczeniem są zaczepki festiwalowiczów. Do Płocka przyjeżdżają ludzie z całego kraju, a my z Lexem zawsze sporo jeździliśmy, więc ludzie nas zaczepiają: „hej, super zagraliście w Bydgoszczy, w Katowicach.

Kogo najbardziej chciałabyś posłuchać na AR?

Novika: Zawsze raczej brakuje czasu i sił, żeby zaliczyć wszystko, co mnie interesuje, W tym roku najbardziej napalam się na występ BICEP, od dawna chciałam ich usłyszeć.

Audioriver Festival 2022 już za rogiem

Przypominamy, że festiwal odbędzie się w dniach 29-31 lipca na płockiej plaży przy ul. Rybaki 8. Bilety na tegoroczną edycję Audioriver znajdziecie na stronie wydarzenia.

Fot. Materiały organizatora


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →