Deas wspomina Audioriver z okazji piętnastolecia

muno.pl
Wywiad
Deas audioriver

Czasy pandemicznej smuty odchodzą już w niepamięć. W tym roku nareszcie będziemy mogli w pełni się cieszyć letnim sezonem festiwalowym. Szczególnie ważnym wydarzeniem będzie jubileuszowa edycja festiwalu Audioriver. W kolejnym epizodzie swoje 15 lat Audioriver Festival we wspomnieniach zaprezentuje krakowski didżej i producent techno Karol Mozgawa, popularnie znany pod aliasem Deas.

15 lat Audioriver Festival we wspomnieniach: Deas

Na ilu edycjach AR byłeś?

Deas: Na pierwszym Audioriver byłem chyba w 2013 roku. Pamiętam, grał wtedy Richie Hawtin. To było coś niesamowitego dla mnie. Pierwszy raz mogłem usłyszeć go na żywo.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Z czym kojarzy Ci się AR?

Deas: Audioriver kojarzy mi się przede wszystkim z dobrą muzyka, ogromną masą znajomych, których mogłem spotkać wtedy oraz Circusem, sceną, na której spędzałem jak do tej pory najwięcej czasu :).

DEAS audioriver
fot. materiały prasowe

Trzy sety, które najbardziej utkwiły Ci w pamięci.

Deas:

  • Richie Hawtin w 2013 roku – chyba dlatego, że wtedy byłem też pierwszy raz na Audioriver oraz pierwszy raz słyszałem Richiego na żywo. 
  • Steve Rachmad w 2016 roku – zagrał absolutnie bezbłędnie. Pamiętam, że stałem przed sceną cały jego występ i tańczyłem, nie schodząc nawet na chwilę. 
  • Robert Hood w 2017 roku. Jestem trochę psychofanem Hooda więc… dla mnie jest to wyjątkowy artysta. Gdy posłuchasz jego muzyki, którą wydawał w latach 90., a potem zobaczysz, co wydaje obecnie, to jest to niemal ciągle nieprzerwanie ten sam styl i mimo upływu lat jego muzyką się nie starzeje. Dla mnie to niezwykłe potrafić tak komponować utwory i tak dobrze znosić próbę czasu. 

Koniecznie sprawdź: Munocast: Deas wydał EP-kę w legendarnej wytwórni

Najpiękniejsze wspomnienie z AR.

Deas: Nie da się znaleźć tego jedynego. Każdego roku przeżywam tam wspaniały czas. 

Najbardziej na AR chciałbyś posłuchać? 

Deas: Chciałbym kiedyś posłuchać Kraftwerk oraz Aphex Twina 🙂

Audioriver Festival 2022 tuż, tuż

Organizatorzy Audioriver Festival postawili w tym roku na rozbudowę terytorium festiwalu aż do brzegu Zalewu Sobótka, znajdującego się tuż obok płockiej plaży nad Wisłą. Pierwszy raz w historii do dyspozycji festiwalowiczów będzie aż siedem (!) scen, a większy nacisk niż dotychczas będzie kładziony na ograniczenie zużycia energii elektrycznej. Teren festiwalu zostanie udekorowany specjalnie przygotowanymi elementami pochodzącymi z materiałów naturalnych.

Audioriver Festival 2022
Fot. Audioriver

Festiwal odbędzie się w dniach 29-31 lipca na płockiej plaży przy ul. Rybaki 8, a bilety na tegoroczną edycję Audioriver znajdziecie na stronie wydarzenia. Widzimy się!Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →