Audioriver Park Edition za nami! Jak wyglądał weekend w Płocku?

Relacja
Audioriver Park Edition 2021

W miniony weekend do Płocka zjechali się fani muzyki elektronicznej, aby wspólnie celebrować Audioriver Festival w wyjątkowej formule Park Edition. Sprawdźcie, jak było!

Audioriver Festival w odmienionej formule Park Edition

Choć wszelkie pandemiczne prognozy zwiastowały burzowe chmury nad niebem jednego z największych i najważniejszych festiwali elektronicznych w Polsce, organizatorzy Audioriver Festival postanowili stawić czoła tym pandemicznym przeciwnościom losu. I tak parę miesięcy temu zrodziła się idea Audioriver Park Edition – skróconej formuły dobrze znanego festiwalu, który co roku cieszy się ogromną popularnością. Nowe wydania znanych i lubianych eventów zawsze budzą sporo pytań, niepewności, a nawet kontrowersji, a więc miłośnikom płockiej imprezy od razu narzuca się pytanie – czy Audioriver Park Edition zdał swój test?

Audioriver Park Edition 2021

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

fot. Artur „AEN” Nowicki

Można by przecież pomyśleć, że po dwóch latach festiwalowej posuchy, niewiele potrzeba, aby zadowolić spragnionych zabawy pod sceną fanów muzyki na żywo. Ekipa Fundacji Jest Akcja!, odpowiedzialnej za organizację Audioriver Park Edition, nie postanowiła jednak skorzystać z tej drogi na skróty i postarała się dostarczyć zarówno wiernym, jak i nowym fanom, muzycznych wrażeń z prawdziwego, festiwalowego zdarzenia.

Audioriver Park Edition 2021

fot. Artur „AEN” Nowicki

Audioriver Park Edition z gwiazdami światowego formatu

Tym sposobem do nadwiślańskiego Płocka w dniach 24 – 25 lipca zjechała się cała plejada gwiazd muzyki elektronicznej, zarówno tych święcących triumfy za granicą, jak i absolutna topka polskich producentów i DJ-ów, wśród których znaleźli się: Joris Voorn, Mind Against czy Ben Böhmer. Pierwszego dnia imprezy największą popularnością cieszył się live tego ostatniego, Bena Böhmera, który rozpoczął się w świetle zachodzącego słońca, co świetnie współgrało melodyjnym brzmieniem niemieckiego producenta.

Zobacz również: Audioriver Park Edition 2021. Fotorelacja z pierwszego dnia festiwalu

Audioriver Park Edition 2021

fot. Artur „AEN” Nowicki

Spore emocje wzbudziły również sety kończące poszczególne dni Audioriver Park Edition, czyli żywiołowy występ Jorisa Voorna oraz emocjonalne zwieńczenie niedzielnego wieczoru w wykonaniu Mind Against.

Zobacz również: Audioriver Park Edition 2021 – finał elektronicznego weekendu – fotorelacja

Audioriver Park Edition 2021

fot. Artur „AEN” Nowicki

Audioriver nie na plaży. Tym razem festiwal zagrał w parku

Warto podkreślić, że wyżej wymienieni i ośmioro innych artystów w nie mniej imponującym składzie: Brina Knauss, Catz 'N Dogz, Deaf Can Dance, Echonomist, Foxall, Leon b2b Glasse, Seb & Rodrigezz oraz Trikk nie zagrali w tym roku na nadwiślańskiej plaży w Płocku, lecz w miejskim parku, który zmienił się na te dwa dni w prawdziwą, pełną magii i pięknych dekoracji świątynię celebrującą wielkie święto muzyki elektronicznej. Nowa lokalizacja absolutnie nie przeszkodziła kolorowym festiwalowiczom w tańcu i wyśmienitej zabawie przy najlepszych dźwiękach. Wręcz przeciwnie!

Audioriver Park Edition 2021

fot. Artur „AEN” Nowicki

Audioriver Park Edition – nie tylko muzyka, ale również zaangażowanie społeczne

Audioriver Park Edition to jednak nie tylko muzyka, bowiem dla organizatorów i, jak się okazało, również dla uczestników wydarzenia, równie ważne są kwestie społeczne. W związku z tym, ogromną popularnością cieszyły się także panele dyskusyjne poświęcone kondycji branży muzycznej oraz nowej rzeczywistości w świecie kultury, na które zaproszono wielu znakomitych gości – reprezentantów branży muzycznej i świata kultury – artystów, promotorów, dziennikarzy, właścicieli klubów oraz przedstawicieli festiwali muzycznych.

Audioriver Park Edition 2021

fot. Artur „AEN” Nowicki

Strefę debat szczególnie rozgrzał panel zatytułowany: Czy festiwale muzyczne mogą zmienić świat? O roli dialogu i edukacji w kulturze, w którym wzięli udział: eko-ambasadorka Audioriver, propagatorka nurtu zero waste, autorka książki Bez resztekJagna Niedzielska; założycielka Sold Out Agency, odpowiedzialnej za koncerty takich artystów, jak Mata, Bedoes czy Jan-RapowanieMagda Dubrawska oraz Agim Dżeljilji – producent muzyczny, kompozytor i instrumentalista, znany z takich projektów, jak Őszibarack, NERVY czy A_GIM. Uczestnicy dyskusji rozmawiali m.in. o istocie edukacyjnej roli festiwali, wspominając przy tym społeczne akcje Audioriver: Audioriver Goes Green oraz Audiohome: #jesteśwdomu.

Zobacz również: Audioriver Goes Green – ekologia w mainstreamie – wywiad z Jagną Niedzielską

Audioriver Park Edition 2021

fot. Artur „AEN” Nowicki

Z kolei w niedzielę najwięcej emocji wzbudził panel Czy festiwale muzyczne mają szansę przetrwać z udziałem Andrzeja Nowakowskiego – Prezydenta Miasta Płocka, Macieja Nowickiego – Prezesa Zarządu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, Małgorzaty Płysy – dyrektorki wykonawczej i kuratorki festiwalu Unsound oraz Arkadiusza Hronowskiego – twórcy Soundrive Festival, klubów B90 i Spatif oraz Ulicy Elektryków. Podczas tego panelu zostały poruszone tematy związane z trudną sytuacją w branży kulturalnej.

Audioriver Park Edition 2021

fot. Artur „AEN” Nowicki

„Audioriver to Wy” – Piotr Orlicz-Rabiega o Audioriver Park Edition

Swój głos w sprawie tegorocznej odsłony Audioriver Park Edition zabrał również sam Piotr Orlicz-Rabiega, organizator płockiego festiwalu, który mówi:

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy spotkać się z naszą publicznością po tak długiej przerwie. Pomimo dwóch lat rozłąki, nasi fani znów stworzyli niesamowity klimat festiwalu, a zaproszeni artyści zadbali zarówno o te emocjonalne, jak i taneczne momenty w parku. Cieszy nas również liczna frekwencja w strefie debat, gdzie odbywały się intensywne dyskusje na temat problemów i obecnej sytuacji w świecie kultury i branży muzycznej. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy spędzili z nami weekend w Parku! Audioriver to Wy.

Audioriver Park Edition 2021

fot. Artur „AEN” Nowicki

Audioriver Park Edition dał radę!

Wnioski mogą być tylko jednoznaczne – Audioriver Festival w nowej formule Park Edition absolutnie zdał swój test. Nie będziemy jednak ukrywać, że czekamy na powrót pełnej formuły wydarzenia. A zatem – do zobaczenia za rok!

Zobaczcie pełną fotorelację z Audioriver Park Edition 2021!Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →