Premiera EP-ki AGIM’a i start nowego labelu już 26-go marca!

News
AGIM - premiera EPki i start nowego labelu już 26 marca

AGIM jest jednym z najbardziej doświadczonych i poważanych na polskiej scenie producentów. Dziś anonsujemy jego nową EP-kę w zupełnie nowym polskim labelu!

Od trip-hopu po filmowy soundtrack

Producencki talent AGIMA, jego muzyczna erudycja czy słuch do muzyki, czynią go jednym z najbardziej wszechstronnych muzyków w Polsce. Zaczynał od trip-hopowego  Őszibarack , współtworzył Nervy. Jako producent dodał elektronicznego szlifu do wielkiego (radiowego) hitu Wszystko Czego Dziś Chcę Moniki Brodki, współkomponował też ostatni album Noviki.

AGIM, występuje solowo (jego live act jest absolutnym must-see!) oraz tworzy (z DEASem) – energetyczny duet Blooma. Jakby tego było mało – w ubiegłym roku opublikował ścieżkę dźwiękową do gry komputerowej This Is The Zodiac Speaking. I z tego miejsca powiem, że kolejny tajemniczy projekt, nad jakim ten artysta pracuje, wprawi całą polską scenę – nie tylko elektroniczną – w zdumienie. Ale o tym niebawem!

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

AGIM wydawniczo w 2021 – PREMIERA

Jako typowy „creative mind”, AGIM często długo każe czekać na swoje nowe produkcje – w 2019 roku słuchaliśmy EP-ki wydanej dość nieoczekiwanie dla Noir Music. Wiosną 2021 Agim wraca na rynek elektryzującej, surowej muzyki techno nową EP-ką.

Jutro – 26 amrca ma premierę Rheum – 3-utworowe cyfrowe wydawnictwo, za którego publikację odpowiedzialny jest nowy label z Polski – Holyklang.

Jeśli głosowaliście w tegorocznym plebiscycie Munoludy, z pewnością zauważyliście jak wspaniale pod względem wydawniczym rozwija się polski rynek. Jeszcze kilka lat temu wytwórnie i net-labele były nad Wisłą rzadkością. Dziś obserwujemy odwrotny trend – polscy producenci chcą wydawać własnym sumptem – we własnych czy nawet w mniejszych wytwórniach, kreując ich politykę wydawniczą i  plany marketingowe czy selekcją.

Debiutujący w tym gronie Holyklang zapowiada się na mocnego gracza, bowiem tworzą go doskonale znani z naszej sceny: Manoid, Szymon Weiss i AGIM!  Wytwórnia zapowiada zarówno wydawnictwa cyfrowe, jak i winyle – bardzo cieszy start z wysokiego C – potężnym brzmieniowo wydawnictwem AGIMA.

Manoid tak mówi o idei stojącej za powołaniem do życia labelu:

Label stworzyliśmy wspólnie z Agimem i Szymonem. Wszyscy trzej cenimy sobie artystyczną wolność, czasami pod prąd obowiązującym trendom oraz  wysoką jakość artystyczną oraz techniczną muzyki. Lubimy dobre brzmienie i oryginalność. Chcemy wydawać naszą muzykę oraz w przyszłości też muzykę innych artystów cyfrowo oraz na płytach winylowych – opierając selekcje na wspomnianych założeniach: jakości i wyjątkowym charakterze.

Aktywni uczestnicy imprez, na których występował AGIM powinni kojarzyć oba numery składające się na EP-kę, ponieważ artysta bardzo długo testował je w klubowych okolicznościach. Osadzone w klimacie hypnotic raw techno 7-minutowe opowieści to bardzo przemyślane i dopracowane pod każdym względem kompozycje, które sprawdzają się nie tylko na parkiecie.

W muzyce techno szukam drugiego dna. Samą konstrukcję traktuję jako pomost pomiędzy użytkowością muzyki tanecznej, a historią, którą opowiadam przy pomocy formy, melodii i tego wszystkiego co na drugim, trzecim planie. Wielowątkowość w techno jest tym, czego szukam.

– mówi AGIM

Rheum EP jako pierwszy numer katalogowy Holyklang

NA EP-ce Rheum znajdziemy dwie premierowe kompozycje i remix autorstwa przyjaciela i kolegi z projektu BloomaDeasa. Materiał w formie digital to pierwsze wydawnictwo labelu Holyklang. Premiera zapowiedziana jest na jutro, a sam artysta podkreśla, że już wkrótce należy się spodziewać kolejnych muzycznych nowości jego autorstwa.

Pierwsze przedpremierowe recenzje

Płytę wysłuchało przedpremierowo (jutro znajdziecie ją TUTAJ) przez kilka osób z  polskiej sceny muzycznej – jakie są ich opinie?

Kuba Sojka:

Tytułowy utwór Rheum oddaje bardzo hipnotyczny i egzotyczny klimat. Interpretacja od Deas to totalny mrok i klasa sama w sobie, do czego zdążył nas już przyzwyczaić Deas. Natomiast Seprentation skradł moje serce totalnie swoją progresywną aranżacją i improwizacyjnym charakterem technicznych dźwięków, rewelacyjna EP-ka!

Siasia:

Przyznam szczerze, że do tej pory żaden z utworów A_GIM’a (którego bardzo szanuję jako artystę i uwielbiam jako człowieka), nie wylądował na mojej playliście. To na pewno ulegnie zmianie po przesłuchaniu „Rheum” EP’. Tytułowy utwór w oryginalnej wersji świetnie wpasuje się w końcówki moich setów/podcastów. Propsy dla Karola za remix.

Carla Roca:

Po przesłuchaniu pierwszego utworu z płyty, musiałam ochłonąć i poczekać zanim włączę kolejny… Tak, jak się tego spodziewałam, Agim znów zabrał mnie w podróż, z której nie chciałam wracać… W gatunku techno niestety nieczęsto się zdarza tak dobra aranżacja i przemyślana koncepcja, jaka występuje właśnie u Agima! On nie robi zwykłych kawałków techno, on k o m p o n u j e muzykę najwyższej klasy. Album jest pełen nieoczywistych rozwiązań rytmicznych oraz tajemniczych dźwięków przenoszących nas  do innego świata. Jak się okazało Seprentation i Rheum w remiksie Deasa to kontynuacja tej fantastycznej muzycznej przygody. Coś wspaniałego!

Leon:

Dwa oryginalne utwory z epki przypadną do gustu tym fanom techno, którzy szukają utworów bardziej hipnotycznych niż peak-time’owych . Tytułowy Rheum doskonale nadaje się na wcześniejsze warm up’owe godziny techno imprez. Serpentation to już bardziej typowy wolny roller, numer który już miałem okazję z powodzeniem testować na parkiecie. Remix DEASa to … typowy DEAS, czyli roller na sterydach.(śmiech)

Słuchając EP-ki, zwróćcie uwagę na okładkę skonstruowaną z tajemniczego zdjęcia.

AGIM - "RHEUM EP" - okładka płyty

O cover-art opowiada Agim:

Autorem pracy jest ojciec mojej serdecznej koleżanki Gosi Kubaczewskiej – fotograf i podróżnik. Natknąłem się na nie przeglądając jego zdjęcia z czasów pobytu w Wietnamie. Moją uwagę przykuło spojrzenie dziecka, które miało w sobie ogromną siłę. Widać ciekawość i pozorny spokój, który maskuje zalążki strachu. Ten strach dominuje w grymasie drugiego planu, którego bohaterem jest chłopiec. To zdjęcie jakby zwiastowało nadchodzącą tajemniczą i destrukcyjną siłę, której za chwilę doświadczą bohaterowie fotografii. To wpisało mi się w dystopijny nastrój jaki serwuje nam dzisiejszy świat i w niepokój, który również zawarty jest w dźwiękach, które utkałem na EP-ce Rheum.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →