Branża muzyczna w nowej rzeczywistości. Kolejny panel dyskusyjny Audioriver Park Edition trafił do sieci

Fot. Me Want Photo
News
audioriver park edition,

15. edycja Audioriver Festival z wiadomych względów musiała zostać przełożona na kolejny rok. Nowa formuła płockiego festiwalu dostosowana do obecnej rzeczywistości przyniosła nie tylko doznania stricte muzyczne, ale również dyskusyjno-merytoryczne. I właśnie te drugie absorbowały uwagę uczestników Audioriver Park Edition w prowadzonych panelach dyskusyjnych dotyczących kondycji branży muzycznej oraz nowej rzeczywistości w świecie kultury. Kolejny z nich, prowadzony przez Marcina Chichońskiego z Radio 357, właśnie wylądował w sieci.

Blisko rok posuchy, ciągła niepewność i dziesiątki pytań. Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Czy Audioriver się odbędzie? Pandemiczne obostrzenia i obecna wówczas kondycja polskiej sceny nie napawały optymizmem tym bardziej, że niepewność względem festiwalu i skutków pandemii, nasilała się z dnia na dzień coraz bardziej.

Branża muzyczna w nowej rzeczywistości | Audioriver Park Edition 2021

Audioriver Park Edition. Nie tylko muzyka

Audioriver Park Edition z założenia nie miał być wyłącznie festiwalem muzycznym. Realia, w jakich przyszło nam żyć sprowokowały włodarzy festiwalu do działania znacznie szerszego aniżeli skupienie się wyłącznie na samej muzyce. Chcąc poruszyć wiele kwestii z zakresu ówczesnych aspektów życia klubowo-festiwalowego, zaproszono w tym celu reprezentację branży muzycznej i świata kultury – artystów, promotorów, dziennikarzy, właścicieli klubów oraz przedstawicieli festiwali muzycznych. W jednym z paneli dyskusyjnych z gościnnym udziałem Dtekka, Zariusha i Vacosa starano się wywróżyć przyszłość sceny klubowej i festiwalowej, w innym zaś poruszano kwestię festiwali i artystów i ich wpływ na odbiorców.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Za nami najtrudniejszy okres w historii Audioriver. Dwukrotnie przełożenie festiwalu w ciągu kilkunastu miesięcy było dla nas wielkim ciosem. Kiedy w połowie czerwca poinformowaliśmy Was o tym, że w obliczu różnych okoliczności nie możemy zaprosić Was w tym roku na plażę, postanowiliśmy zrobić wszystko, aby móc spotkać się z Wami w Płocku w innej formie. Nie mogliśmy jednak podejrzewać, że Audioriver Park Edition przyniesie nam aż tyle wzruszeń i emocji.

– pisali po zakończeniu Audioriver Park Edition włodarze festiwalu

Fot. Artur „AEN” Nowicki
Trzecia, świeżo co udostępniona w sieci debata, porusza tematy z zakresu kondycji polskich klubów i festiwali, nowych zasad dotyczących imprez masowych czy obostrzeń covidowych. Rozmówcami Marcina Chichońskiego (Radio 357) byli Joanna Tomczak i Arkadiusz Śmiłowski (Tama), Emil Hołubiczko (Prozak 2.0, HYPE PARK), A_GIM, Ania Pruszyńska (Olsztyn Green Festival, Białystok New Pop Festival), Igor Fleiszer (Snow Fest, CARBON Silesia Festival).


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →