Audioriver i jego zielona inicjatywa. Startuje seria ekologicznych podcastów

Festiwale News
Audioriver startuje z ekologicznym podcastem

Audioriver zaczynał jako festiwal, obecnie, jest czymś więcej, niż zwykłą imprezą. Dookoła niego dzieją się rzeczy - organizatorzy mocno postawili na przykręcenie ekologicznej śruby. Event już wkrótce będzie mógł rywalizować z Olsztyn Green Festival o miano najzieleńszego festiwalu w Polsce, a tymczasem... Zapowiada własne, ekologiczne podcasty.

Audiriver Goes Green schodzi na streamingi

Świetna akcja elektronicznego festiwalu, z formuły prelekcji oraz paneli dyskusyjnych, gwałtownie skręca i tym razem przybiera formę coraz popularniejszą, a mianowicie: podcastu. Prócz sposobu niesienia kaganka wiedzy – nic się nie zmienia. Cele, które przyświecają organizatorom nadal są nastawione na szerzenie świadomości, merytorykę, dostępność oraz przejrzystość. W poniedziałek, 22 lutego odbędzie się premiera pierwszego odcinka autorskiego podcastu Audioriver. Gośćmi będą raper Piotr „Vienio” Więcławski oraz Kasia i Jacek Sienkiewicz z zespołu Kwiat Jabłoni.

Audioriver startuje z ekologicznym podcastem

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Audioriver Goes Green – frustracja, złość i wielkie nadzieje

Rozmowy te niekoniecznie będą łatwe – bo nie taka jest ich rola. Przeciwnie, będą trudne i wyczerpujące, a przy tym niepozbawione odrobiny humoru. O poważnych sprawach rozsądnie mówić z dystansu, choć niezmiennie – stanowczo. Jagna Niedzielska, ambasadorka akcji Audioriver Goes Green, w ramach owego projektu zamierza toczyć dyskusje przede wszystkim szczere oraz zaangażowane. W podcastach pojawią się eksperci i naukowcy, a prócz fachowych głosów, usłyszymy jeszcze opinie muzyków, aktorów oraz influencerów, powiązanych z zielonym trybem życia.

To już dziewiąty miesiąc, gdy wspólnie z Audioriver podejmujemy bardzo ważne tematy związane z ekologią. Pomyśleliśmy, że forma podcastu daje nam dodatkowe możliwości – chcemy dalej poszukiwać faktów i wciąż dopytywać o to, co więcej można zrobić dzisiaj dla planety, ale także sprawdzić nowy grunt: trudne rozmowy, połączyć z dawką dobrego humoru i zdrowego dystansu.

mówi Jagna Niedzielska, prowadząca rozmowy w ramach cyklu Audioriver Goes Green. 

Audioriver Goes Green – zieloni goście

Na pierwszy ogień ekologicznego wywiadu pójdą muzycy: duet Kwiat Jabłoni, czyli Kasia i Jacek Sienkiewicz oraz Vienio, współtwórca kultowej dla polskiego rapu grupy Molesta Ewenement. Dobór gości jest nieprzypadkowy – artyści zarówno prywatnie, jak i zawodowo podkreślają konieczność zmiany swych nawyków i minimalizacji szkód wyrządzanych środowisku.

Audioriver startuje z ekologicznym podcastem

Mogło być nic – okładka albumu

Podczas premierowego odcinka Vienio rozwinie pomysł plastikowej waluty oraz opowie o eko-rapach. Ponadto, poda swoje metody manifestowania sprzeciwu oraz krzewienia świadomości. Kwiat Jabłoni, który niedawno wydał album Mogło być nic, zdradzi, jak powstawała płyta wyprodukowana bez użycia plastikowej folii i z wykorzystaniem ekologicznego papieru pochodzącego z recyklingu. Partnerem wydawnictwa jest Greenpeace, a zespół zdecydował się jeden procent dochodu z jego sprzedaży przekazać na działalność Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Audioriver Goes Green – zapowiedź podcastuPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →