Audioriver i jego zielona inicjatywa. Startuje seria ekologicznych podcastów

Festiwale News
Audioriver startuje z ekologicznym podcastem

Audioriver zaczynał jako festiwal, obecnie, jest czymś więcej, niż zwykłą imprezą. Dookoła niego dzieją się rzeczy - organizatorzy mocno postawili na przykręcenie ekologicznej śruby. Event już wkrótce będzie mógł rywalizować z Olsztyn Green Festival o miano najzieleńszego festiwalu w Polsce, a tymczasem... Zapowiada własne, ekologiczne podcasty.

Audiriver Goes Green schodzi na streamingi

Świetna akcja elektronicznego festiwalu, z formuły prelekcji oraz paneli dyskusyjnych, gwałtownie skręca i tym razem przybiera formę coraz popularniejszą, a mianowicie: podcastu. Prócz sposobu niesienia kaganka wiedzy – nic się nie zmienia. Cele, które przyświecają organizatorom nadal są nastawione na szerzenie świadomości, merytorykę, dostępność oraz przejrzystość. W poniedziałek, 22 lutego odbędzie się premiera pierwszego odcinka autorskiego podcastu Audioriver. Gośćmi będą raper Piotr „Vienio” Więcławski oraz Kasia i Jacek Sienkiewicz z zespołu Kwiat Jabłoni.

Audioriver startuje z ekologicznym podcastem

Audioriver Goes Green – frustracja, złość i wielkie nadzieje

Rozmowy te niekoniecznie będą łatwe – bo nie taka jest ich rola. Przeciwnie, będą trudne i wyczerpujące, a przy tym niepozbawione odrobiny humoru. O poważnych sprawach rozsądnie mówić z dystansu, choć niezmiennie – stanowczo. Jagna Niedzielska, ambasadorka akcji Audioriver Goes Green, w ramach owego projektu zamierza toczyć dyskusje przede wszystkim szczere oraz zaangażowane. W podcastach pojawią się eksperci i naukowcy, a prócz fachowych głosów, usłyszymy jeszcze opinie muzyków, aktorów oraz influencerów, powiązanych z zielonym trybem życia.

To już dziewiąty miesiąc, gdy wspólnie z Audioriver podejmujemy bardzo ważne tematy związane z ekologią. Pomyśleliśmy, że forma podcastu daje nam dodatkowe możliwości – chcemy dalej poszukiwać faktów i wciąż dopytywać o to, co więcej można zrobić dzisiaj dla planety, ale także sprawdzić nowy grunt: trudne rozmowy, połączyć z dawką dobrego humoru i zdrowego dystansu.

mówi Jagna Niedzielska, prowadząca rozmowy w ramach cyklu Audioriver Goes Green. 

Audioriver Goes Green – zieloni goście

Na pierwszy ogień ekologicznego wywiadu pójdą muzycy: duet Kwiat Jabłoni, czyli Kasia i Jacek Sienkiewicz oraz Vienio, współtwórca kultowej dla polskiego rapu grupy Molesta Ewenement. Dobór gości jest nieprzypadkowy – artyści zarówno prywatnie, jak i zawodowo podkreślają konieczność zmiany swych nawyków i minimalizacji szkód wyrządzanych środowisku.

Audioriver startuje z ekologicznym podcastem

Mogło być nic – okładka albumu

Podczas premierowego odcinka Vienio rozwinie pomysł plastikowej waluty oraz opowie o eko-rapach. Ponadto, poda swoje metody manifestowania sprzeciwu oraz krzewienia świadomości. Kwiat Jabłoni, który niedawno wydał album Mogło być nic, zdradzi, jak powstawała płyta wyprodukowana bez użycia plastikowej folii i z wykorzystaniem ekologicznego papieru pochodzącego z recyklingu. Partnerem wydawnictwa jest Greenpeace, a zespół zdecydował się jeden procent dochodu z jego sprzedaży przekazać na działalność Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Audioriver Goes Green – zapowiedź podcastu

Polub muno.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Czy Audioriver 2021 odbędzie się? Mamy oświadczenie organizatorów

11 lutego 2021
Audioriver i jego zielona inicjatywa. Startuje seria ekologicznych podcastów

Audioriver Goes Green – z jakim kryzysem będziemy się zmagać w 2021?

13 stycznia 2021
Audioriver i jego zielona inicjatywa. Startuje seria ekologicznych podcastów

Audioriver Goes Green! Festiwal idzie z ekologicznym duchem czasu

3 grudnia 2020
Audioriver i jego zielona inicjatywa. Startuje seria ekologicznych podcastów

AUDIORIVER GOES GREEN – rusza kampania edukacyjna

11 czerwca 2020
Audioriver i jego zielona inicjatywa. Startuje seria ekologicznych podcastów

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.