O klubach na szczeblu lokalnym. Poznański Schron organizuje debatę

News
Dekoronacja Kultury

Poznański Schron organizuje debatę, w której podjęta zostanie dyskusja na temat problemów lokalnego środowiska klubowego. Wśród uczestników znaleźli się reprezentanci i reprezentantki rozmaitych grup i podmiotów funkcjonujących w obrębie branży kulturalno-rozrywkowej.

Kluby w pandemii. Czas przemyśleń i rozmów

Od początku pandemii, w internecie pojawia się mnóstwo debat, które nierzadko traktują o sytuacji polskich klubów. Czerpiąc inspirację z dotychczas przeprowadzonych spotkań, włodarze poznańskiego klubu Schron postanowili zorganizować własne. Debata zatytułowana Dekoronacja Kultury ~ branża klubowa a pandemia / debata online odbędzie się już we wtorek, 9 czerwca, o godzinie 17:00. Uczestnicy spotkają się ze sobą online, a całość transmitowana będzie na żywo na Facebooku.

Schron - Fot. Mischievous Dev

Schron – Fot. Mischievous Dev

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Poznańska scena klubowa zintegrowana bardziej od reszty? Na to wygląda

Debata nawiązuje do odbywającej się już corocznie w House Szkolna Poznańskiej Integracji Klubowej. Lokalna scena, choć dość spora i różnorodna, należy do jednych z najbardziej zgodnych w kraju. Właściciele klubów, bookerzy czy promotorzy współpracują ze sobą na różnych szczeblach. Co więcej, nierzadko podejmowane są wspólne projekty, jak np. imprezy w charakterze takeover, gdzie rezydenci jednego klubu zostają zaproszeni do zagrania w drugim.

House Szkolna

House Szkolna

Lokalna scena, lokalna debata, lokalne problemy

Jak zapowiadają organizatorzy, debata będzie mieć wymiar mocno lokalny. Uczestnicy skupią się przede wszystkim na problemach dotyczących poznańskiego środowiska klubowo-artystycznego. Takie założenie ma na celu zajęcie się konkretnymi zjawiskami, charakterystycznymi dla tego miasta i jego sceny.

Na profilu debaty na Facebooku czytamy:

Zamknięte jako pierwsze. Ponownie otwarte jako ostatnie. Instytucje kulturalno-rozrywkowe podczas pandemii znalazły się w ekstremalnie trudnym położeniu. Chcemy wyciągać wnioski z każdej, nawet najtrudniejszej lekcji. Dlatego zbieramy wspólny, lokalny głos. Liczymy, że działania poznańskiego środowiska klubowego mogą w przyszłości przynieść efekty na skalę krajową.

TAMA

TAMA

Właściciele klubów, artyści i urzędnicy

Wśród uczestników obecni będą zarówno przedstawiciele największych klubów, jak i tych o mniejszej powierzchni czy skali działalności. Nie zabraknie również osób odpowiedzialnych za animację kultury w mieście oraz przedstawicieli instytucji publicznych. To, co również istotne i warte podkreślenia, to obecność w składzie debaty osób, które poznańską sceną klubową zajmują się niemal od jej początku.

Udział w debacie potwierdzili:

Marcin Kostaszuk (Wydział Kultury Urzędu Miasta Poznania)
Tomek Kemot Nowakowski (TBA Music)
Arkadiusz Śmilowski, Joanna Tomczak (Tama)
Zbigniew Łowżył (KontenerART)
Bartosz Grochowski, Mateusz Łuczyński (Nocny Targ Towarzyski)
Marta Lewandowska (HOUSE Szkolna)
Mariusz Zych, Mateusz Woźniak (Projekt LAB)
Piotr Niwald (neeVald)
Michał Wiraszko (Muchy & Spring Break)
Aleksandra Sudolska, Jakub Maćkowski (Schron)

Prowadzącym debatę będzie Hubert Grupa, redaktor Muno.pl, a także dziennikarz poznańskiego Radia Afera czy francuskiego magazynu Europavox.

Projekt LAB

Projekt LAB

Dekoronacja Kultury ~ branża klubowa a pandemia. Debatę wspiera Muno.pl

Redakcja Muno.pl objęła debatę patronatem. Transmisję z niej będzie można zobaczyć na naszym profilu na Facebooku. Patronem medialnym jest również Freshmag. Przypominamy, że debata rozpocznie się o godzinie 17:00. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Dekoronacja Kultury

Dekoronacja KulturyPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →