Schron w październiku pełen elektronicznych skarbów

fot. materiały prasowe
Eventpromo
Inpulate

Lato festiwalowe za pasem, poznańskie kluby wracają z nowym sezonem, a harmonogram na najbliższy miesiąc ogłasza również Schron. Choć popularna miejscówka przy Stanisława Takacza 10 działała przez całe wakacje, oddając pole lokalnym kolektywom i rezydentom, którzy prezentowali się w różnorakich kombinacjach, to październikowe kalendarium pokazuje drogę, jaką klub chce podążać w najbliższym półroczu.

Schron w październiku. Eklektyzm gatunkowy

Październik odzwierciedla wszystko to, co w Schronie znajdziemy w ciągu najbliższego sezonu. W kalendarium pojawią się propozycje dla fanów mocniejszych brzmień – do Poznania przyjadą m.in. UFO95 live, Feral i Sicion. W programie znajdziemy też coś dla zwolenników nieco bardziej pływających czy też po prostu mniej technicznych dźwięków. Miesiąc otworzył rumuński producent Ada Kaleh (R&S Records, Apollo Records), będą też Marvin Jam, którego słyszeliśmy na tegorocznej edycji Garbicz i delegacja prosto z festiwalu 3000 Grad.

Schron w październiku pełen elektronicznych skarbów
Schron / fot. Helena Majewska

Każdy z naszych rezydentów odpowiada za co najmniej jeden cykl, jest jego swojego rodzaju kuratorem. By dać naszym rezydentom poczucie przynależności i bycia bezpośrednio częścią Schronu w kwestii bookingowej, dajemy im dość dużą swobodę. Mamy świadomość, że są to ludzie utalentowani, a ich poczucie artystycznego spełnienia również nie jest nam obojętne. Wśród rezydenckich cykli znaleźć możemy gratkę dla fanów EBM – Glitched, za które odpowiedzialny jest ya.khub, cykle Michała Gutkowskiego takie jak Psylocybina i Rave Order. DYMY – ambitne ujęcie cięższych brzmień OLGI i Luci Novicci, Gruss promowany przez KOREĘ, coś dla fanów połamanych brzmień, czyli Brake Me Up, nad którym kuratelę sprawują VVEEAA i ya.khub. Nad house’owym brzmieniem piecze sprawują chłopaki z Under The Vibe

– Nikodem Hromada, booker Schronu.

Czytaj także: Michał Gutkowski: Rave (Order) zaangażowany społecznie – wywiad

Schron w październiku pełen elektronicznych skarbów
Feral / fot. via indepth.be

Shake z imprez klubowych i wydarzeń kulturalnych

Imprezy stricte klubowe uzupełnią w tym sezonie wydarzenia kulturalne. Pod koniec września w Schronie wystartował cykl Santa Grafika. To meet up skierowany do branży kreatywnej, głównie designerów, grafików i dyrektorów artystycznych. Do tego spotkania w ramach Świętego Zdrowia (poświęcone zdrowiu psychicznemu i świadomemu uczestnictwu w kulturze klubowej), a także Local Girls Movement.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Schron w październiku pełen elektronicznych skarbów
Schron / fot. materiały prasowe

Powrócą również koncerty, które odbywały się już w Schronie. W najbliższym czasie usłyszymy kameralne występy kwintetu Wojtka Mazolewskiego i wyprzedany od wielu tygodni koncert The Cassino. Bilety na niedzielny koncert WMQ LIVE GHOST można zakupić za pośrednictwem Biletomat.pl.

Ostrożnie patrzymy w przyszłość, obserwując sytuację lokali w Polsce i w Poznaniu. Po dwóch nieobliczalnych latach wciąż tkwimy w pewnej niepewności, a rzeczywistość robi się coraz trudniejsza. Czujemy pewne ryzyko, ale nie chcemy zawieść naszej społeczności, z którą czujemy się bardzo związani, i którą staramy się słuchać

– dodaje Aleksandra Sudolska.

UFO95 (LIVE) | HÖR

Październik

1.10 Schron pres. Ada Kaleh
7.10 Schron x Furia pres. Takaaki Itoh
8.10 TANSY: Marvin Jam
14.10 Psylocybina: Feral
15.10 Under the Vibe: Man/Ipulate
21.10 DYMY: UFO95
22.10 Gruß: 300 Grad Takeover
28.10 GLITCHED 008: SicionPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →