Melodia zaklęta w uwielbieniu do motoryki. Słuchamy A_GIM – „Runfunk EP”

Fot. Piotr Głowacki
News
Melodia zaklęta w uwielbieniu do motoryki. Słuchamy A_GIM - "Runfun EP"

Wytwórnia Holyklang, której przewodzą MANOID, Szymon Weiss i A_GIM, powiększyła się o kolejną pozycję w katalogu. Po świetnie przyjętej EP-ce Rheum autorstwa tego ostatniego, stołeczna oficyna pragnie ogłosić Runfunk, której autorem jest Agim Dżeljilji. Słuchamy!

Kiedy pod koniec marca bieżącego roku światło dzienne ujrzało Rheum, pierwsze wydawnictwo nowo powstałej wytwórni Holyklang, obaw co do poziomu wydawanych w niej treści, było tyle, co nic. Nie mogło być inaczej, w końcu za jej sterami dumnie od początku stali i stoją A_GIMMANOID i Szymon Weiss, trójka osobistości rodzimej sceny, której nie zna tylko największy ignorant. Autorem premierowego wydawnictwa wytwórni był A_GIM, ten sam który z Brodką stworzył genialny, synthwave’owy cover utworu Wszystko czego dziś chcę Izabeli Trojanowskiej promujący serial Rojst. Ten sam, który skomponował ścieżkę dźwiękową do kryminalnej gry This Is the Zodiac Speaking rodzimego studia Punch Punk i który zasilił szeregi Męskiego Grania, występując u boku Dawida Podsiadło, Vito Bambino i Darii Zawiałow. Zarówna wytwórnia, jak i artysta, skazani byli na sukces.

A_GIM, Runfunk

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

A_GIMA powrót do przeszłości

Kontynuacją solowych działań producenckich i działalności wytwórni jest EP-ka Runfunk, która swoją premierę ma dzisiaj (20 października). Najnowsze dzieło A_GIMA, który na jej poczet skomponował dwie premierowe kompozycje, eksponuje szerokie pola stylistycznych poszukiwań artysty. W porównaniu do tytułowego Runfunk, które jest znacznie bardziej industrialne, Lusinea jest zgoła inna. Mamy tu do czynienia z klasycznym back to the roots. Z tym, co artysta zaprezentował na debiutanckiej Votulii z 2017 roku, oscylując wokół minimal techno. Oba numery mają jednak wspólny mianownik –napięcie, które rośnie od pierwszych sekund, a ich żywym beatom towarzyszą nieoczywiste dźwięki i sample.

EP-ką wypełniam ogromną potrzebę posiłkowania się melodią zaklętą w moje uwielbienie do hipnotycznej, mocarnej motoryki. Zawsze tkwi we mnie potrzeba podzielenia się emocjami, które grają wiodącą rolę

– opowiada producent.

A_GIM – Runfunk

Jego autorskim kawałkom towarzyszą remiksy przygotowane przez wspomnianych już Weissa i MANOIDA, a także Vidno i Michaela Kleina, którego muzykę wydawały znane labele Cocoon oraz Second State.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →